Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIWA HD 95 lub FERGUSON ARIVA - Jaki kupić i jak podłączyć ?

rafciol11 03 Mar 2013 12:27 2877 4
  • #1 03 Mar 2013 12:27
    rafciol11
    Poziom 12  

Witam , właśnie dziś zakończyła mi się umowa i odbiór z cyfrowym polsatem. Mam zamiar kupić dekoder dvbt. Wiele czytałem i waham się pomiędzy WIWA HD 95 lub FERGUSON ARIVA T65. A może polecacie jakiś inny dobry dekoder dvbt ? Następne moje pytanie brzmi czy z anteny talerzowej z cyfrowego polsatu , która mi została można tak samo odbierać jak z anten , które odbierały sygnał analogowy?

0 4
  • #2 03 Mar 2013 12:37
    andpol 33
    Poziom 35  

Musisz mieć antenę naziemą. Aż się pisać nie chce. Co dzień te same pytania. Użyj opcji szukaj.

0
  • #3 03 Mar 2013 12:38
    leszekpo59
    Poziom 27  

rafciol11 napisał:
    Następne moje pytanie brzmi czy z anteny talerzowej z cyfrowego polsatu , która mi została można tak samo odbierać jak z anten , które odbierały sygnał analogowy?

Witaj. Odnośnie Twojego pytania, które zacytowałem powyżej, to nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli. Dlatego pozwolę sobie Tobie krótko napisać. Antena programów talerzowa ( jak ją nazywasz ) umożliwia odbiór programów satelitarnych, nadawanych z odległych satelit na orbicie. Do odbioru cyfrowych programów z DVB-T, używamy anten zewnętrznych ( jak kiedyś do analogowych ), które pobierają do naszych odbiorników sygnał z przekaźników rozmieszczonych w najbliższej okolicy. Jak wiadomo, sygnał z anten talerzowych odbieramy z kierunku południowego, a z anten do programów DVB-T nie koniecznie zależy to od tego, gdzie znajduje się najbliższy, zapewniający właściwy sygnał maszt antenowy z ofertą programów cyfrowych z naziemnej telewizji cyfrowej. Pozdrawiam.

0
  • #4 03 Mar 2013 12:38
    andrefff
    Poziom 36  

Arivę bym kupił, a z anteny satelitarnej niczego na tym tunerze nie obejrzysz. Musisz mieć antenę do tv naziemnej.

0
  • #5 03 Mar 2013 13:02
    _cheetah_
    Poziom 37  

Rozważyłbym Wiwę HD-95 MEMO - jej pilota można "nauczyć" komend dla odbiornika telewizyjnego - wtedy jest jeden pilot.

Możesz wziąć też którąś z Ariv combo, będziesz miał SAT FTA i DVB-T na jednym odbiorniku.

Więcej o dekoderach: Link

0