Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5N - Nie wykrywa kart WiFI Mini PCI-E 802.11n Intela

03 Mar 2013 13:17 1929 4
  • Poziom 23  
    Witam. Mam laptopa Asus F5N w którym sukcesywnie przeprowadzam upgrade poszczególnych elementów. W tej chwili stanąłem na etapie wymiany karty WiFi i mam problem. W laptopie w tej chwili siedzi karta Atheros AR5006X i działa doskonale, w laptopie próbowałem też inną kartę Atherosa (nie pamiętam modelu ale z laptopa MSI podobnej generacji) i też nie było żadnych problemów. Zależy mi na wsparciu standardu 802.11n i 802.11a i obsłudze przez oprogramowanie aircrack-ng. Miałem kartę z demontażu Intel WiFi Link 5100 ale niestety nie była wykrywana przez laptopa więc stwierdziłem, że jest uszkodzona i kupiłem 100% sprawną kartę Intel PRO Wireless 3945ABG i niestety nadal to samo! Laptop kompletnie nie widzi kart, ani Windows ani Linux. W menadżerze urządzeń nic nie ma, to samo przy Linuxowym lspci i iwconfig. Próbowałem Klawiszy Fn + F2 oraz fizyczny przełącznik od WiFi. Próbowałem też sposobu na bypass fizycznego włącznika przez zaklejenie 20 pinu karty Mini PCI-E ale też nic to nie dało! :( Czy jest możliwe, że laptop nie współpracuje z jakimś określonym typem kart? Proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    Czy w trybie awaryjnym karta jest widoczna w Menedżerze urządzeń?

Profilaktycznie wykonaj aktualizację BIOS-u do najnowszej wersji.
  • Poziom 22  
    Czy starą kare wykrywa bezproblemowo?

Pozostały dwie opcje albo ma problem z obsługą w/w kart albo problem z chipsetem. Chipset-y lubiły łapać zimne luty i nie wykrywać np kart WIFI,napędów itp.

• Spec od komputerów
    DjExit napisał:
    w tej chwili siedzi karta Atheros AR5006X
    DjExit napisał:
    kupiłem 100% sprawną kartę Intel PRO Wireless 3945ABG

Jeśli masz procka AMD - F5N chyba tylko takie wychodziły - karta intela może nie działać. Szukaj Atheros'a lub ewentualnie możesz sprawdzić Broadcom'a.