Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar TS135 - Ciągła praca, bez przerw

03 Mar 2013 13:31 2046 5
 • Poziom 2  
  Witam. Posiadam lodówkę Polar TS135. Mam pewien problem z nią, a dotyczy on tego, że lodówka w ogóle się nie wyłącza. Ręcznie mogę wyłączyć ją na termostacie, ale po paru minutach zaczyna znowu działać. Przeglądając to forum zauważyłem, że może być to wina kapilary. Według tego co wyczytałem to powinna przylegać do parownika. W jaki sposób i gdzie ona powinna być umiejscowiona? U mnie nie stykała się z parownikiem, więc spróbowałem ją przytknąć do niego od spodu, nad tą przegrodą, gdzie gromadzi się woda. Termostat ustawiony mam na 1/4. Lodówka mrozi na pewno, bo dopiero co ją rozmrażałem, bo zamrażalnik skurczył się o połowę. Mam nadzieję, że uda się jakoś rozwiązać ten problem, bo ciągłe buczenie tej lodówki jest strasznie irytujące.
 • Poziom 42  
  qiener napisał:
  Lodówka mrozi na pewno, bo dopiero co ją rozmrażałem,

  A jak ją rozmrażałeś,czy przypadkiem nie mechanicznie,za pomocą noża?
 • Poziom 2  
  Właśnie się wyłączyła lodówka, widocznie potrzebowała dużo czasu, aby dojść do odpowiedniej temperatury po rozmrożeniu. A lodówkę rozmrażalem, bez użycia siły, tylko ja wyłączyłem i pomogłem trochę garnkiem z ciepłą wodą.
 • Poziom 42  
  Jeśli po włączeniu robi się szron w zamrażalniku, to raczej wszystko jest w porządku. A to ciągłe włączanie i wyłączanie(po osiągnięciu odpowiedniej temperatury) spowodowane jest jak sądzę tym,że kapilara nie schowana w lodzie, bardziej (szybciej)reaguje na wzrost,lub spadek temperatury.
 • Poziom 33  
  qiener napisał:
  Mam pewien problem z nią, a dotyczy on tego, że lodówka w ogóle się nie wyłącza.
  Ile czasu ją trzymałeś bez wyłączania? Zaraz po rozmrożeniu lodówka może przez 1-1,5h działać non stop puki nie schłodzi się do odpowiedniego poziomu.
 • Poziom 2  
  Dzięki za chęć pomocy, chyba już wszystko dobrze jest.