Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-Link Dir-600 - brak internetu w sieci domowej.

03 Mar 2013 13:31 2319 7
  • Poziom 7  
    Witam. Od kilku dni mam problem z ustawieniem internetu, a dokładnie routera w sieci domowej. Internet jest z netti, natomiast router jaki posiadam to d-link model dir-600. Podłączenie było następujące. Kabel enthernet podłączony był od modemu do routera i wszystkie urządzenia działały na wifi. Pierwsza konfiguracja była automatyczna co spowodowało, że router sam wygenerował hasło zabezpieczające sieci. Podczas gdy chciałem zmienić te hasło pojawił się problem z dostępem do internetu. Nie mogłem zalogować się nawet przez przeglądarkę na ustawienia routera. Gdy mi się to udało, wszystko ustawiłem tak jak powinno być to pojawiła się sieć ale niestety "ograniczona" - czyli tak naprawdę dalej nie ma internetu. Nie pomagały restarty routera i modemu, ustawienia sieci w panelu sterowania, kompletnie nic. Jaka może być przyczyna, że "coś" ogranicza mi dostęp do sieci. Zaznaczam, że system operacyjny to Windows 8. Jak będzie potrzeba mam porobione zdjęcia z ustawień routera jakie były i mogę je załączyć. Proszę o pomoc bo walczyłem z tym praktycznie 7 godzin i nic nie udało mi się zrobić.
  • Poziom 13  
    Dołącz zdjęcia. Jeśli modem działa w trybie modemu i przekazuje dalej internet to może być ta sama adresacja ustawiona w modemie i routerze, ale jak dołączysz to może coś więcej będzie wiadomo.
  • Poziom 7  
    Załączam zdjęcie, może coś pomogą
  • Poziom 7  
  • Poziom 13  
    kliknij na klawiaturze znaczek WIN(ta flaga windowsa) + R (Win+R) wpisz cmd.

Następnie wpisz:
    ping 8.8.8.8
    co da nam jasność czy nie działa internet czy coś jest z serwerem DNS.

Bo jeśli chodzi o samo połączenie to wygląda wszystko na OK chyba że jest coś pokręcone na modemie.
  • Poziom 7  
    Akurat problem nie występuje u mnie, więc nie mam aktualnie bezpośrednio dostępu do tego wszystkiego, ale zaraz postaram się dowiedzieć i odpisać.
  • Poziom 7  
    Wszystko już działa. Wystarczyło jeszcze wpisać w ustawienia routera dołączony login i hasło z netii. Totalna pierdoła, aczkolwiek nerwów i czasu zabrało. Dzięki za zainteresowanie tematem.