Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 5.1 + Monitor + PS3

zenekgs 03 Mar 2013 14:15 4041 12
  • #1 03 Mar 2013 14:15
    zenekgs
    Poziom 7  

Witam. Posiadam głośniki Creative Inspire A520 5.1, monitor z tunerem tv Samsung SyncMaster T22B300 oraz konsolę Playstation 3.

Cały problem polega na tym, że chciałbym dźwięki z konsoli słyszeć przez moje głośniki, a słysze je tylko przez wbudowane głośniki z monitora.

Konsola jest podłączona kablem hdmi do monitora zaś głośniki tu jest trochę kombinacji - oryginalnie głośniki mają 3 kable wyjściowe na minijacka mam przejściówkami połączone to tak, że wychodzi 1 minijack lub z tego mogę to przerobić na 2 cinche biały i czerwony, ale w obu przypadkach dźwięku nie ma. Próbowałem wszelkich ustawień dźwięku w konsoli i bez skutku, w monitorze nie ma żadnych opcji zmiany wyjścia dźwięku.

Mógłby mi ktoś pomóc z tym?

0 12
  • #2 03 Mar 2013 18:44
    JaDCorbeN
    Poziom 15  

Oczywiście dźwięk puszczasz z kabla A/V standardowego dołączanego do konsoli?
    W konsoli trzeba ustawić: Wyjście z różnych źródeł wtedy dźwięk jest na:
    -wyjściu A/V
    -HDMI
    -optycznym

0
  • #3 03 Mar 2013 19:10
    zenekgs
    Poziom 7  

Nie bardzo rozumiem o jaki kabel chodzi. Jedyny kabel który wychodzi z konsoli to hdmi nawet próbowałem podłączyć głośniki bezpośrednio pod konsolę, ale ona nie ma wejścia słuchawkowego :/

0
  • #5 03 Mar 2013 19:36
    zenekgs
    Poziom 7  

Tego kabla nie używam, bo z tego co sie orientuję daję on niższą jakość obrazu niż kabel hdmi.

0
  • #6 03 Mar 2013 20:22
    JaDCorbeN
    Poziom 15  

Ale z niego AUDIO pociągniesz, przecież nie kazałem podłączać Video :D

0
  • #7 03 Mar 2013 20:34
    zenekgs
    Poziom 7  

Nie rozumiesz, ja audio mam, ale z głośników monitora, a ja chcę mieć audio z głośników zewnętrznych creative tylko, że niechcą mi działać z konsolą

0
  • #8 03 Mar 2013 20:48
    JaDCorbeN
    Poziom 15  

To Ty nie rozumiesz co chcesz osiągnąć:
    1. Podłączasz konsolę za pomocą kabla HDMI do monitora i masz dźwięk z konsoli na monitorze.
    2. Podłączasz kabel AV do konsoli i do dwóch czinczy (biały i czerwony) podłączasz za pomocą przejścia głośniki przewodem z wtyczką jack.
    3 W konsoli ustawiasz wyjście dźwięku z wielu źródeł i masz dźwięk na głośnikach.
    4. Jeżeli nie masz dźwięku znaczy to że nie masz wzmacniacza w głośnikach i sygnał audio ma za małe wzmocnienie aby działał przez głośniki.

0
  • #9 03 Mar 2013 21:17
    zenekgs
    Poziom 7  

Sprawdziłem i kabel AV mi chyba nie działa (wcześniej go nie używałem więc niewiem), ale nie daje obrazu ani dźwięku. Pozatym na kablu AV nie będę miał obrazu full hd czyż nie?

0
  • #10 03 Mar 2013 21:19
    mihal2002
    Poziom 43  

zenekgs napisał:
    Pozatym na kablu AV nie będę miał obrazu full hd czyż nie?

Ty nadal nie rozumiesz lub czytać nie umiesz.
    JaDCorbeN napisał:
    1. Podłączasz konsolę za pomocą kabla HDMI do monitora i masz dźwięk z konsoli na monitorze.
    2. Podłączasz kabel AV do konsoli i do dwóch czinczy (biały i czerwony) podłączasz za pomocą przejścia głośniki przewodem z wtyczką jack.
    3 W konsoli ustawiasz wyjście dźwięku z wielu źródeł i masz dźwięk na głośnikach.
    4. Jeżeli nie masz dźwięku znaczy to że nie masz wzmacniacza w głośnikach i sygnał audio ma za małe wzmocnienie aby działał przez głośniki.

0
  • #11 03 Mar 2013 21:47
    zenekgs
    Poziom 7  

A przepraszam mój błąd faktycznie nie wczytałem się dokładnie. Kurcze to powinno działać, ale najwidoczniej mój kabel AV nie działa, bo nie daje obrazu ani dźwięku na innym TV również próbowałem tak więc chyba będę musiał sobie kupić nowy i wtedy spróbować.

0
  • #13 03 Mar 2013 22:30
    zenekgs
    Poziom 7  

Tak, tak bawiłem się tymi opcjami, ale bez skutku. No cóż spórbuję jutro kupić ten kabel i będę działać. Dzieki za pomoc :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo