Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 fl - nie działa wyświetlacz

03 Mar 2013 15:32 6876 9
  • Poziom 9  
    Witam.mam problem z licznikiem vw passat b5 fl 2003r.
    Rano odpaliłem auto podjechałem do sklepu i było wszystko dobrze,po zrobieniu zakupów wsiadam patrzę nie działa wyświetlacz przebiegu kilometrów i zegarek,próbuję odpalić odpala i gaśnie.po scholowaniu do domu podpiołem pod vaga i wyskoczyły błędy: 18058,17978.po skasowaniu błędów auto odpaliło ale wyświetlacz dalej nie działa.Proszę o pomoc co to może być za usterka dodam że nic nie było robione.pozdrawiam!!!
  • Poziom 26  
    Moze sie wtyczka wypieła od licznika i immo zablokowało , chociaz sama to raczej nie powinna ale moze coś nie łączy sprawdz to i napisz.
  • Poziom 29  
    Błąd 17978 :
    -możliwe przyczyny usterki :
    - próba uruchomienia silnika nieprawidłowym kluczykiem,
    - próby manipulacji,
    - zwarcie przewodu przesyłania danych,
    - błędne kodowanie,
    - usterka w systemie immobilizera,
    - uszkodzony lub nie działa komputer sterujący immobilizerem,
    - nastąpiła wymiana komputera sterującego bez dopasowania immobilizera,

Usunięcie usterki:
    - dopasować komputer sterujący silnikiem do immobilizera,
    - sprawdzić instalację i sam immobilizer.

Błąd 18058:
    -brak komunikacji magistrali danych napędu z zestawem wskaźników
    - usterka w przewodach zestawu wskaźników
    - sprawdź bezpieczniki,
    - sprawdź wtyczki przy liczniku,
  • Poziom 12  
    Sprawdź wszystkie bezpieczniki, jeśli są OK to wyciągnij licznik na wierz, odepnij kostki i sprawdź czy masz zasilanie czyli prąd i masę tam gdzie być powinny. Opis gdzie co na 100% znajdziesz w sieci. Jeśli zasilanie jest to znaczy że licznik zdechł, zdarza się to czasem. Trzeba sprawdzić czy nie ma zimnych lutów na płycie przy wtyczkach, ewentualnie przy stabilizatorze napięcia.
  • Poziom 9  
    a więc tak : bezpieczniki sprawdzone dobre,kostki od licznika sprawdziłem wszystko ok,sprawdzałem jeszcze raz i vag nie pokazuję żadnych błędów a zapomniałem dodać że wyświetlacz centralny działa,obrotomierz i prędkościomierz też
  • Poziom 12  
    Ja stawiam że to licznik, płyta pewnie.
  • Poziom 9  
    tak mogę otworzyć
  • Poziom 9  
    dziwna sprawa wyświetlacz się naprawił postało auto 2 dni i działa bez żadnej ingerencji
  • Poziom 12  
    Powrócisz do tematu jeszcze, chyba że nowy właściciel będzie musiał się tym zająć.