Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI VR630 - Brak podświetlenia matrycy (uwalony inwerter)

03 Mar 2013 15:32 1008 3
  • Poziom 8  
    Witam.

Mój problem za lapkiem zaczął się kiedy ten zaczął przechodzić w stan hibernacji po kilku do kilkunastu minutach działania nie zależnie od OS'a. Oddałem więc go na diagnostykę do serwisu po czym dowiedziałem się że w tym modelu za akcję zamknięcia klapy notebooka odpowiada właśnie inwerter, który jak się okazało był uszkodzony. Usterka po pewnym czasie się pogłębiła i aktualnie inwerter się do końca zepsuł i nie ma podświetlenia matrycy. Inwerter jest wyciągnięty ażeby się co chwile nie hibernował gdyż na czas nieobecności współlokatora skroiłem mu z pokoju monitor od pc i tak jakoś się leciało, aczkolwiek wrócił i zabrał monitor wiec postanowiłem jakoś się za niego wziąć.

A więc jeżeli przebrnąłeś przez ten esej to pora na pytanko ;)
    Czy jest możliwość obejścia się bez inwertera i podłączenia zasilanka na podświetlenie matrycy bez pośrednio pod któryś z przewodów który szedł od MB do inwertera? Bądź ewentualnie czy nie ma ktoś do sprzedania takowego inwerterka do takiego laptopka za jakąś symboliczną sumkę? ;P
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    tokarq napisał:
    Witam.
    Czy jest możliwość obejścia się bez inwertera i podłączenia zasilanka na podświetlenie matrycy bez pośrednio pod któryś z przewodów który szedł od MB do inwertera? Bądź ewentualnie czy nie ma ktoś do sprzedania takowego inwerterka do takiego laptopka za jakąś symboliczną sumkę? ;P

Nie ma takiej opcji, uszkodzenie należy naprawić.
    Czy potrafisz wykonać pomiary?
    Wrzuć fotkę inwertera.
  • Poziom 8  
    Dzięki za szybką odpowiedź :)

I temat do zamknięcia :) znalazłem przed chwilą typka w necie który kiedyś sprzedawał swojego starego MSI'ka na części przedzwoniłem do niego okazało się że posiada jeszcze kilka części a wraz z nimi owy inwerter :) Nazwa kodowa na obu się zgadza więc za parę dni już będę szczęśliwym posiadaczem ;)

Dzięki za zainteresowanie :)
  • Spec od komputerów
    Napisz jaki efekt po wymianie.