Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozruch ze spawarki wirowej -

03 Mar 2013 18:01 2256 12
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z akumulatorami w ursusie 360C , nie dają się już naładować ponieważ wysłużyły już swoje i tak pomyślałem przed wymianą, że mam do dyspozycji spawarkę wirową którą można było by zastosować jako rozruch. Widziałem na forum , że ktoś radzi sobie w ten sposób zimą i mam do was pytanie co o tym sądzicie i jak to zrobić w miarę bezpiecznie ?

Dziękuje i pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Uczciwie powiem , że bardziej kreatywnej odpowiedzi oczekiwałem nawet jeżeli pytanie zabrzmiało trywialnie bądź bezsensownie

Dodano po 24 [sekundy]:

dziękuje tomo

Dodano po 3 [minuty]:

wiec akumulatory omijam i puszczam po samym rozruszniku ? bo gdzieś na forum czytałem że mogą pełnić funkcje ochroną przed za dużym prądem ?
  • Poziom 37  
    W latach 80’ miałem na warsztacie „wirówkę” /modelu nie pamiętam/ w której istniał odczep specjalny właśnie do rozruchu. Osobiście używałem do rozruchu parę razy i żyję, nie wiem tylko jak zareagują kompletnie martwe akumulatory na takiego kopa.
  • Poziom 39  
    Witam
    Takie odpalanie to nic dobrego,zniszczysz takim odpalaniem rozrusznik,nie mówiąc o tym co piszą koledzy.Napięcie spawarki na więcej niż 12V ,jeżeli dobrze pamiętam kilkadziesiąt wolt.
  • Poziom 37  
    Oczywiście, nie polecam takich metod w żadnym razie - ale w kwestii dialogu Kolegów, to gdy
    tomo1885 napisał:
    Oczywiście nie możesz puścić tego napiecia w instalacje bo popalisz żarówki, czy uszkodzisz alternator etc.

to myślę, że miał na myśli odpięcie z rozrusznika przewodu do akumulatorów (tudzież alternatora czy prądnicy).
  • Spec od Mercedesów
    Zico63 napisał:
    myślę, że miał na myśli odpięcie z rozrusznika przewodu do akumulatorów

Tak przez jakie trzy zimy odpalałem moja Sierrę diesla. Rozrusznik wytrzymał :)
  • Poziom 39  
    Spawarka wirowa ma około50-70V ,to moim zdaniem dużo jak na rozrusznik 12V,odpalałem 24V,to jeszczedo przyjęcia,50-70V to trochę przesada.Ja osobiście bym tak nie odpalał,lecz są inne opinie,a decyzja należy do zainteresowanego.
  • Poziom 39  
    Możesz sprawdzić ile spada podczas spawania,powiedzmy prądem około 150A.
  • Poziom 34  
    pioart napisał:
    Osobiście używałem do rozruchu parę razy i żyję, nie wiem tylko jak zareagują kompletnie martwe akumulatory na takiego kopa.

Oj zareagują. Dekli trzeba później szukać po okolicy. Widziałem nie dawno taki przypadek odpalania. Mimo, że była to spawarka z funkcją rozruchu, to dekle akumulatorów i tak poszły. Dobrze, że C-360 ma akumulatory pod podłogami...