Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator - prostownik nie ładuje

Doolek 08 Wrz 2013 09:06 42687 34
    kaiserman
    Poziom 10  
    a czy tak można zrobić? Jaka reakcja zajdzie perhydrol już czeka.
    A w innym akumulatorze mam ciągle tylko 7V i jest zasiarczony długo nieużywany i myślę dolać do jednej celi 20mililitrów perhydrolu 30%, wpierw odlać 20ml kwasu siarkowego spróbuje na jednej celi. Potem go ładować. Albo wlać perhydrol potem wylać, wlać wodę destylowaną ładować ładowarką impulsową 10godzin a potem zalać kwasem siarkowym?
    Przeszukiwałem forum do tego np. jedna firma dolewa 20ml płynu(pewnie perhydrol) i niby to pomaga w celu odsiarczenia czy wtedy ładować po dolaniu perhydrolu czy zostawić to na parę dni?
    Jaka będzie reakcja przy wlewaniu czy nic nie będzie się nagrzewać?
  • Testo
    gimak
    Poziom 38  
    kaiserman napisał:
    Jaka będzie reakcja przy wlewaniu czy nic nie będzie się nagrzewać?

Nie wiem jaka może być reakcja w kontakcie perhydrolu z rozcieńczonym kwasem siarkowym, ale jak miałbym to sprawdzać, to nie robiłbym tego w celi akumulatora, ale poza nim. Wziąłbym parę kropel z celi akumulatora na szkło i potraktował to kroplą perhydrolu. Robiłbym to zabezpieczony przed ewentualnymi odpryskami - minimum okulary (przyłbica) i rękawice. Inna rzecz, że nie widzę bardzo sensu takiej operacji, bo z czym miałby reagować perhydrol, co miałby związać?
  • Testo
    gimak
    Poziom 38  
    kaiserman napisał:
    Piszą tam tez o płynie power-batt, i metody regeneracji akumulatorów
    Po to perhydrol

Przeczytałem zawartość obydwóch linków. Napisano dużo, bo o to chodzi, ale wg mnie mało konkretnie na temat mechanizmu działania tych dodatków.
    A tak na marginesie, to wg mnie te działania, mogą być skuteczne, czyli nieszkodliwe dala aku, tylko w przypadku możliwości kontroli poziomu elektrolitu w celach i uzupełniania ubytków wody w elektrolicie w wyniku elektrolizy.
    Nie mniej, życzę powodzenia.
    drobok
    Poziom 30  
    Weź poprawkę, że w tych linkach masz sprzęt budowlany / militarny / transportu drogowego / górniczy. To racze usługa dla gabarytów za tysiaka albo więcej a nie tanich aku z aut osobowych.za stówkę czy dwie ;)