Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienia dźwięku w telewizorze SAMSUNG UE46ES6100

lucu 03 Mar 2013 18:04 15498 29
  • #1 03 Mar 2013 18:04
    lucu
    Poziom 12  

Witam - jestem "szczęśliwym" posiadaczem telewizora SAMSUNG UE46ES6100.
    Telewizor mam podłączony z głośnikami kina domowego FERGUSON kablem optycznym.
    Głośniki mają funkcje odtwarzania formatów DOLBY DIGITAL, DTS, PROLOGIC 2 itd. (automatycznie przełączają się na opcję nadawanego dźwieku).
    Do telewizora podłączona jest telewizja N, XBOX 360 za pośrednictwem przewodów HDMI.

Problem polega na tym, że za pośrednictwem kabla optycznego dźwięk np. dolby digital nie jest przesyłany z telewizora do głośników - max co osiągam to DOLBY PROLOGIC 2. Nie ważne czy używam konsoli czy tunera telewizji n. Oczywiście w tunerze mam włączoną opcję nadawania dźwięku dolby digital i sprawdzam to wtedy gdy taki dźwięk jest właśnie nadawany.

Poprzednio używałem telewizora LG i tam dźwięk był przesyłany w takiej konfiguracji bezproblemowo.

W telewizorze próbuję zmieniać opcje dźwiękowe i wiele z nich jest zablokowane tzn. nie podświetlone i nie można ich zmieniać.

Np. Efekt dźwiękowy (SRS TruSurround HD, SRS Trudialog, korektor),

opcje nadawanego dźwięku (Język ścieżki dźwiękowej, format dźwięku, opis audio),

w dodatkowych ustawieniach zablokowane są funkcje poziom dźwięku dtv (mpeg, he-aac) oraz kompresja dolby digital,

natomiast w opcji wyjście SPDIF można wybrać tylko PCM - dolby digital i dts jest zablokowane.
    Gdy w tunerze telewizji n wybiorę (klawiszem OPT) dźwięk dolby org w opcji SPDIF mogę wybrać dolby digital ale po tym wyborze nie słychać zupełnie nic ani w głośnikach telewizora ani w głośnikach zewnętrznych.

Wszystko jest tak samo niezależnie od tego czy ustawiam głośniki telewizora czy głośniki zewnętrzne.

W telewizorze nie ma żadnych dodatkowych wyjść audio.

Jak odblokować te ustawienia ?

Wiem jak się wchodzi w menu serwisowe telewizora jednak boję się tam cokolwiek zmieniać no chyba, ze ktoś coś podpowie.

Bardzo proszę o pomoc.

0 29
  • #2 03 Mar 2013 18:26
    intenso
    Poziom 38  

Nie da sie ni tak jak piszesz,dźwięk w tv jest zmieniany w stereo,jedynie tv poda po optyku do amplitunera dts bądź dd jeżeli będziesz oglądał film z dysku.Tak samo mam.

1
  • #3 03 Mar 2013 18:30
    lucu
    Poziom 12  

Kurcze ale jak miałem LG nie było problemu. Z tv po optycznym kablu wychodziło to co było nadawane przez urządzenia - więc się da tylko pytanie jak odblokować te wszystkie ustawienia w tv ?

0
  • #4 03 Mar 2013 18:35
    intenso
    Poziom 38  

lucu napisał:
    jak odblokować te wszystkie ustawienia w tv ?

Nie mam pojęcia,może się da a może nie.

0
  • #5 03 Mar 2013 18:37
    lucu
    Poziom 12  

No właśnie szukam kogoś kto wie jak to zrobić - bo na pewno można - LG robił to bez problemu i nic nie musiałem ustawiać - dlatego szlak mnie trafia bo przeszedłem na lepszy TV a tu "dupa".

0
  • #6 03 Mar 2013 18:41
    intenso
    Poziom 38  

A ile ma wejść optycznych ten amplituner?Podepnij bezpośrednio wszystko po niego.

0
  • #7 03 Mar 2013 20:00
    lucu
    Poziom 12  

No właśnie tu jest lipa bo amplituner ma tylko jedno wejście optyczne :o)

Już o tym myślałem.

Xboxa (optycznym) i tuner (coaxialnym) i dvd (coaxialnym lub 5.1) spokojnie podepnę ale dla tv zostanie tylko stereo - bo tv ma dwa wyjścia - stereo i optical - cholerny złom nie ma wyjścia coaxialnego i wówczas oglądane filmy 3d z pendriva mogą być max dolby prologic 2 - a tak po optycznym działają w DTS-ie :o(

0
  • #8 03 Mar 2013 20:06
    intenso
    Poziom 38  

Wymień amplituner.Z dvd możesz zrezygnować bo tv odtwarza więcej formatów niż to twoje dvd zapewne.Ja osobiście wolałbym tv mieć podpięty optycznym niż konsole,więcej filmów się ogląda niż gra.Każdy woli coś innego.

Moderowany przez Olek II:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

0
  • #9 03 Mar 2013 20:10
    lucu
    Poziom 12  

No właśnie szkoda bo ten zestawik kina na prawdę daje radę i jestem z niego bardzo zadowolony - więc kosztowne rozwiązanie wymiany nie wchodzi w grę.

Zastanawiam się czy nie szukać jakiegoś splitera optycznego.

Dodano po 49 [sekundy]:

Chociaż najlepszym rozwiązanie było by po prostu właściwe ustawienie telewizora - hmmm - tylko za cholerę nie wiem jak to zrobić.

0
  • #10 03 Mar 2013 20:12
    intenso
    Poziom 38  

A jaki to model amplitunera???

0
  • #11 03 Mar 2013 20:17
    lucu
    Poziom 12  

Właściwe ustawienie - czyli odblokowanie tych cholernych funkcji - i takiej pomocy szukam a nie typu wymień amplituner :)

Dodano po 1 [minuty]:

Efekt dźwiękowy (SRS TruSurround HD, SRS Trudialog, korektor),

opcje nadawanego dźwięku (Język ścieżki dźwiękowej, format dźwięku, opis audio),

w dodatkowych ustawieniach zablokowane są funkcje poziom dźwięku dtv (mpeg, he-aac) oraz kompresja dolby digital,

natomiast w opcji wyjście SPDIF można wybrać tylko PCM - dolby digital i dts jest zablokowane.
    Gdy w tunerze telewizji n wybiorę (klawiszem OPT) dźwięk dolby org w opcji SPDIF mogę wybrać dolby digital ale po tym wyborze nie słychać zupełnie nic ani w głośnikach telewizora ani w głośnikach zewnętrznych.

Wszystko jest tak samo niezależnie od tego czy ustawiam głośniki telewizora czy głośniki zewnętrzne.

Jak odblokować te ustawienia ?

Wiem jak się wchodzi w menu serwisowe telewizora jednak boję się tam cokolwiek zmieniać no chyba, ze ktoś coś podpowie.

Dodano po 1 [minuty]:

Jaki model - nie pamiętam - ale ma wejścia coaxialx2, stereo, 5.1, optical.

Taki amplituner odpowiada mi w 100% więc jego wymiana nie wchodzi w grę.

0
  • Pomocny post
    #12 03 Mar 2013 20:19
    intenso
    Poziom 38  

Moze na taki się skusisz Link,chyba ze preferujesz inna firmę (to taka sugestia z tym amplitunerem może się przekonasz i zdecydujesz)

Dodano po 43 [sekundy]:

Eh to nie potrzebnie dałem linka.

0
  • #13 03 Mar 2013 20:22
    lucu
    Poziom 12  

Nie dzięki - jeszcze raz - nie takiego rozwiązania szukam.

0
  • #14 03 Mar 2013 20:30
    andpol 33
    Poziom 33  

Jeżeli jakaś opcja jest niedostępna, to znaczy, że jakieś wcześniejsze ustwienia blokują domyślnie tą opcję. Trzeba próbować doświadczalnie bo instrukcja jest mało czytelna. Nic nie kombinuj w trybie serwisowym.

0
  • #15 03 Mar 2013 20:35
    lucu
    Poziom 12  

Masakra - siedziałem ze dwie godziny, wracałem do ustawień fabrycznych i nici.

W trybie serwisowym nie grzebię bo się nie znam - ale może ktoś wie co i gdzie przestawić.

0
  • #16 03 Mar 2013 20:41
    intenso
    Poziom 38  

lucu napisał:
    Masakra - siedziałem ze dwie godziny, wracałem do ustawień fabrycznych i nici.

W podstawowym menu tv nic nie przestawisz tak już jest i tyle.

0
  • #17 03 Mar 2013 20:47
    andpol 33
    Poziom 33  

Ustaw dekoder w tryb dźwięku przestrzennego a potem dopiero kombinuj z ustawieniami tv.

Dodano po 1 [minuty]:

intenso napisał:

Jeżeli jest opcja to musi być możliwość jej zmiany, tylko jakaś inna opcja to blokuje.

0
  • Pomocny post
    #18 03 Mar 2013 20:59
    intenso
    Poziom 38  

andpol 33 napisał:

intenso napisał:

Jeżeli jest opcja to musi być możliwość jej zmiany, tylko jakaś inna opcja to blokuje.

O matko boska,jak zapodasz film z usb i bedzie w dts albo w dd to na optycznym masz do wyboru dts albo dd zależy jaka jest ścieżka filmu i przestawiasz to w ustawieniach spidf i to tyle,jak podasz do tv dzwiek po hdmi w dts bądź w dd po optycznym wychodzi z tv stereo i to tyle.

Dodano po 4 [minuty]:

Do poczytania dla autora temat u kolegi Andpol 33 Link

0
  • Pomocny post
    #19 03 Mar 2013 21:12
    andpol 33
    Poziom 33  

Wracam na drzewo. No i masz rację. W instrukcji jest to wyraźnie napisane:"Gdy źródłem jest urządzenie
    cyfrowe podłączone przez złącze HDMI,
    takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray /
    odbiornik telewizji kablowej / dekoder
    telewizji satelitarnej (STB), odbiornik kina
    domowego będzie emitował jedynie dźwięk
    dwukanałowy. Jeśli chcesz korzystać z
    dźwięku 5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe
    wyjście dźwięku z odtwarzacza DVD /
    Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej
    / dekodera telewizji satelitarnej (STB)
    bezpośrednio do wzmacniacza lub zestawu
    kina domowego."

1
  • #20 04 Mar 2013 11:38
    lucu
    Poziom 12  

Czyli totalna lipa w tym samsungu o wiele starszy LG nie miał z tym najmniejszego problemu. No tak ale "Polak mądry po szkodzie". Mogłem pytać zanim zmieniłem TV.

W związku z powyższym mam pytanko.

Gdzie można tanio kupić spliter optyczny - na allegro są ale po 40 zyla - coś mi się wydaje, że to troszkę za dużo jak na taki rozdzielaczek w końcu nic skomplikowanego tam nie ma.

Dodano po 32 [minuty]:

No nie - po oględzinach dekodera n okazuje się, że on też ma tylko wyjście optyczne - więc aby uzyskać odpowiednią jakość dźwięku na głośnikach kina domowego ze wszystkich urządzeń (z tv - filmy z pendriva, dekoder n i xbox) potrzebuję rozdzielacza optycznego 3/1 lub amplitunera z 3 wejściami optycznymi.

Nic tylko w kolano sobie strzelić.

Orientuje się ktoś gdzie można dostać (tanio) taki rozdzielacz optyczny ?

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Po analizach, pytaniach i odpowiedziach i poszukiwaniach stwierdziłem, że najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie zakupienie selektora sygnału optycznego. Jedynym minusem będzie konieczność przełączania go dla danych urządzeń - no ale nic troszkę ruchu nie zaszkodzi.
    Pozdrawiam.

Ustawienia dźwięku w telewizorze SAMSUNG UE46ES6100

1
  • #21 08 Mar 2013 16:20
    lucu
    Poziom 12  

Selektor zakupiłem jednak po podłączeniu nici - sygnał audio nie jest przekazywany pomimo tego, że na wyjściu świeci się światełko.

Du...a !

0
  • #22 08 Mar 2013 18:40
    anmedia
    Poziom 39  

intenso napisał:
    Nie da sie ni tak jak piszesz,dźwięk w tv jest zmieniany w stereo,jedynie tv poda po optyku do amplitunera dts bądź dd jeżeli będziesz oglądał film z dysku.

Jestes w wielkim bledzie. TV podje dzwiek wilokanalowy jesli stacja TV bedzie takowy nadac. W zadnym innym wypadku. Kazde zrodlo podlaczone do TV zostanie zamienione na dwa kanaly. @intenso pamietam dyskusje z Toba na ten temat ;)
    lucu napisał:
    Czyli totalna lipa w tym samsungu o wiele starszy LG nie miał z tym najmniejszego problemu.

LG!!! Chyba ze sie cos w nim zepsulo na twoja korzysc.
    lucu napisał:
    więc się da tylko pytanie jak odblokować te wszystkie ustawienia w tv ?

Nie da sie, taka jest konstrukcja TV
    lucu napisał:
    cholerny złom nie ma wyjścia coaxialnego i wówczas oglądane filmy 3d z pendriva mogą być max dolby prologic 2 - a tak po optycznym działają w DTS-ie

Kolego bzdury piszesz ze az szkoda czytac takie wypociny. Coaxialny i optyczny sluza do przesylania dzwiekow cyfrowych, jedyna roznica to ich konstrukcja. Ale oba dekoduja w taki sam sposob.
    intenso napisał:
    Wymień amplituner.Z dvd możesz zrezygnować bo tv odtwarza więcej formatów niż to twoje dvd zapewne

Co za glupoty, jak mozna cos takiego pisac!
    lucu napisał:
    Selektor zakupiłem jednak po podłączeniu nici - sygnał audio nie jest przekazywany pomimo tego, że na wyjściu świeci się światełko.

Czytajac calosc dochodze do wniosku ze powinienes zostac konstruktorem dla ....xxx.... gdzie xxx wstaw co chesz.
    Masz wiele urzadzen, instrukcji zapewne nie chce sie przeczytac. Co wiecej po przeczytaniu calego tematu dochodze do wniosku ze z prostego problemu zrobil sie temat na ksiazke.

Zakupiles przelacznik, dobrze, na pewno sie przyda. Ale nie zadales sobie trudu aby podac model amplitunera, juz nie mowiac o zdjeciu z gniazdami ktore by ulatwily rozwiazanie problemu w calosci. To samo dotyczy dekodera + odtwarzacza DVD/Bluray.

Zaczynajac od poprawnosci polaczen dopiero po ich wykonaniu mozna szukac dlaczego jest lub nie ma dzwieku dekodowanego w taki a nie inny sposob. To poczatek, pozniej nalezy ustawic amplituner. Gdzie zawsze jest mozliwosc przelaczania dzwieku z 2kanalowego na wielokanalowy.

Jeszcze raz przeczytaj co napisales:
    lucu napisał:

i co z tego mozna wywnioskowac? Po wlaczeniu TV, amplitunera czy DVD swiatelko od razu sie swieci Moze dla Ciebie nie ma to znaczenia, ale sygnal audio moze nie byc przekazywany z kilku powodow.
    Czy probowales kabel wypiac i wlaczyc bezposrednio do amplitunera?
    Dlatego opisz co z czym laczysz i z jakiego nosnika probujesz uzyskac dzwiek. To ulatwi rozwiazanie problemu.

Dodano po 12 [minuty]:

lucu zobacz jaki zbieg okolicznosci, wlasnie kolega z forum z tym samym przelacznikiem ma dokladnie ten sam problem. Temat tutaj.

0
  • #23 10 Mar 2013 17:13
    lucu
    Poziom 12  

Cytat:
    i co z tego mozna wywnioskowac? Po wlaczeniu TV, amplitunera czy DVD swiatelko od razu sie swieci Moze dla Ciebie nie ma to znaczenia, ale sygnal audio moze nie byc przekazywany z kilku powodow.
    Czy probowales kabel wypiac i wlaczyc bezposrednio do amplitunera?

Kochana - amplituner to wbudowany wzmacniacz w subwoofer FERGUSONA DHT-730DT.

Dźwięk na końcach kabli optycznych jest prawidłowy gdyż po bezpośrednim wpięciu - po kolei każdego kabla do tegoż właśnie amplitunera prawidłowo i samoczynnie rozpoznaje nadawany dźwięk - co również wyklucza możliwość błędnego ustawienia wyjść audio - telewizora, Xboxa i tunera tv N.

O tym, że w amplitunerze jest możliwość wyboru rodzaju dźwięku dobrze wiem i próbowałem to robić - bez rezultatu.

Cytat:
    LG!!! Chyba ze sie cos w nim zepsulo na twoja korzysc.

No chyba i wiesz co podłączyłem go jeszcze raz aby to sprawdzić i wszystko jest oki. W samsungu dźwięk DTS jest przesyłany przez kabel optyczny jedynie w przypadku filmów odtwarzanych z pendriva. Z wszystkich innych urządzeń podpiętych do TV poprzez HDMI - na wyjściu optycznym telewizora jest zawsze stereo - wtedy amplitunerem mogę wybrać max DOLBY PROLOGIC 2 - i tyle - i nie ma możliwości zmiany opcji dźwięku w ustawieniach tv.

Cytat:
    Coaxialny i optyczny sluza do przesylania dzwiekow cyfrowych, jedyna roznica to ich konstrukcja. Ale oba dekoduja w taki sam sposob.

Wow - dzięki za wyjaśnienie - olśniłaś mnie.

Cytat:
    Zakupiles przelacznik, dobrze, na pewno sie przyda. Ale nie zadales sobie trudu aby podac model amplitunera, juz nie mowiac o zdjeciu z gniazdami ktore by ulatwily rozwiazanie problemu w calosci. To samo dotyczy dekodera + odtwarzacza DVD/Bluray.

Jejku - ale trujesz - wydaje mi się, ze wszystko jasno i rzeczowo opisałem - no ale cóż nie wszyscy widocznie czytają ze zrozumieniem- czy nie widziałaś jak wygląda wyjście i kabel optyczny.
    Co ma do rzeczy model amplitunera - zasada działania jest zawsze taka sama - czyż nie tak - czytaj wyżej z TV LG - wszystko śmiga !!!

Cytat:
    Czytajac calosc dochodze do wniosku ze powinienes zostac konstruktorem dla ....xxx.... gdzie xxx wstaw co chesz.
    Masz wiele urzadzen, instrukcji zapewne nie chce sie przeczytac. Co wiecej po przeczytaniu calego tematu dochodze do wniosku ze z prostego problemu zrobil sie temat na ksiazke.

Zamiast się wymądrzać napisz coś na temat rozwiązania problemu - a nie bzdury, że "wszyscy piszą bzdury".

Powoli zaczynam się skłaniać do kupna innego amplitunera (z trzema wejściami optycznymi lub wejściami HDMI) i zestawu głośnikowego - chociaż tak na prawdę jakość dźwięku z tego FERGUSONA odpowiada mi w 100% - chodzi tylko o podłączenie.

0
  • #24 10 Mar 2013 17:52
    intenso
    Poziom 38  

Ja rozumie ze ciężko zmienić swoje przyzwyczajenia,ale jedynym rozwiązaniem jest wymiana amplitunera,nie dość ze będzie bardziej funkcjonalny uzbrojony w nowe dekodery dźwięku to i sporo ułatwi ci życie.Mówisz ze ten amplituner Ci odpowiada i nie chcesz go wymieniać,to czemu wymieniłeś tv nie odpowiadał Ci :D ?

Dodano po 4 [minuty]:

angelica_n napisał:
    intenso napisał:
    Nie da sie ni tak jak piszesz,dźwięk w tv jest zmieniany w stereo,jedynie tv poda po optyku do amplitunera dts bądź dd jeżeli będziesz oglądał film z dysku.

Jestes w wielkim bledzie. TV podje dzwiek wilokanalowy jesli stacja TV bedzie takowy nadac. W zadnym innym wypadku. Kazde zrodlo podlaczone do TV zostanie zamienione na dwa kanaly. @intenso pamietam dyskusje z Toba na ten temat ;)

Ok zapomniałem o DVB-t,ale w to ze tv NIE poda dts albo dd po optyku jak film odpali się z dysku to się nie zgodzę,wiem bo mam i korzystam.

0
  • #25 10 Mar 2013 17:59
    lucu
    Poziom 12  

Faktycznie z dysku odtwarza - reszta nie - a tv zmieniałem na większy - ot po prostu.

0
  • #26 10 Mar 2013 18:05
    intenso
    Poziom 38  

To zmień i klocka od tak po prostu i ból głowy minie.

Moderowany przez Olek II:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

0
  • #27 10 Mar 2013 20:17
    lucu
    Poziom 12  

I pewnie tak się stanie :o) - ale jeszcze troszkę pokombinuję - może jakiś nowy dział do książki napiszę.

Cytat:
    Co wiecej po przeczytaniu calego tematu dochodze do wniosku ze z prostego problemu zrobil sie temat na ksiazke.

0
  • #28 10 Mar 2013 21:16
    Trabi
    Poziom 36  

Mój Panasonic też nie puszcza sygnału DTS który dochodzi do TV poprzez HDMI. Na wyjściu optycznym do amplitunera mam tylko czyste STEREO. Jak film leci z pendrive'a wsadzonego w TV i film ma dźwięk DTS - amplituner widzi DTS. Ponoć nie da się tego przeskoczyć (ponoć ;) ).

0
  • #29 05 Lis 2014 10:18
    kamij
    Poziom 13  

Sorry za lekki odkop, rozkminiałem podobny problem i mam prośbę szczególnie do lucu (o ile zakupiłeś amplituner i masz taką możliwość) czy jeżeli podebniesz tuner DVBT poprzez HDMI do amplitunera, następnie amplituner poprzez HDMI do TV, to czy uzyskasz dźwięk dolby Digital czy tylko PCM?
    Pozdrawiam

0
  • #30 05 Lis 2014 12:52
    grubs
    Poziom 32  

Odpowiem za kolegę.
    Jeżeli amplituner ma wejście i wyjście HDMI to tak.
    Oczywiście jeżeli masz otrzymać DD 5.1 to stacja musi taki sygnał nadawać co jest rzadkością.
    Zazwyczaj jest to DD 2.0.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo