Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetiaSpot - Zrywa net, jak resetować router zdalnie?

03 Mar 2013 18:48 2913 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Szukałam i szukałam ale nie znalazłam rozwiązania, więc wpisuję tu. Może ktoś mi pomoże.

Mam net wi-fi podłączony do swojego laptopa. Router to NetiaSpot. Przez większość czasu wszystko chodzi ok, ale dwa, trzy razy dziennie zrywa internet. Na to pomaga tylko reset routera. Problem w tym, że wynajmuję pokój a właścicielka nie zawsze jest by zrestartować ten router, zresztą głupio się czuję zawracając jej głowę te dwa razy dziennie.

Ogólnie: internet zrywa, chociaż widać go w połączeniach sieciowych to nie chce się połączyć ponownie. Na konsolę routera bym zdalnie coś mogła zrobić mogę tylko jak jest internet, tak to wywala w przeglądarce "brak połączenia".

Więc pytanie: jest jakiś program, jakiś sposób bym mogła zrestartować router albo może po prostu ponownie się połączyć z siecią (jeszcze raz przypominam, że komputer widzi Netia Spot w połączeniach, ale nie połączy się dopóki nie zrestartuje się ręcznie routera).

System: windows xp. Laikiem nie jestem, ale bez przesady też, więc proszę o jakieś zrozumiałe odpowiedzi :)
  • Poziom 2  
    Mam jeszcze notebooka i na nim to samo. Zapewne wina routera - tak się domyślam, ale właścicielka twierdzi, że router jest dobry...

Gdzieś czytałam, że ten router tak ma. Teraz pytanie czy mogę sobie zdalnie bez sieci jakoś z tym poradzić.
  • Poziom 2  
    Czyli co mogę zrobić? Kupić nowy router i poprosić właścicielkę o podłączenie sieci do niego?