Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kingway coliber fart 4T - Paliwo w oleju

loloxsw2 03 Mar 2013 19:51 3111 19
  • #1 03 Mar 2013 19:51
    loloxsw2
    Poziom 6  

Witam.Mam problem ze skuterem.
    Byłem się przewieść skuterem wróciłem i zgasiłem silnik gdy wieczorem chciałem go zaprowadzić do garażu nie chciał mi zapalić.Na drugi dzień przeczyściłem dusze i gdy go zapaliłem zauważyłem że z filtra powietrza coś cieknie gdy wziąłem to na rękę zauważyłem że jest to olej z benzyną od razu zgasiłem silnik i otworzyłem korek oleju i było pełno oleju z benzyną. Wziąłem spuściłem trochę i zapaliłem silnik który zapalił bez zarzutu i normalnie wchodził na obroty. Ale gdy znowu otworzyłem korek od oleju to znowu było pełno oleju z benzyną.Dziękuje z góry

• #2 03 Mar 2013 20:00
    39006
    Usunięty  
  • #3 03 Mar 2013 20:07
    loloxsw2
    Poziom 6  

Przez zawór na pewno się nie przedostaje. a jak sprawdzić czy kranik jest podciśnieniowy?

• #4 03 Mar 2013 20:16
    39006
    Usunięty  
  • #5 03 Mar 2013 20:25
    loloxsw2
    Poziom 6  

Mam 2 wężyki.

• #6 03 Mar 2013 20:27
    39006
    Usunięty  
  • #7 03 Mar 2013 20:30
    loloxsw2
    Poziom 6  

ale czy to na pewno będzie kranik.bo jak by były pierścienie to by mi nie pracował a ja jak go zapale to on normalnie chodzi i moge nim jezdzić.

• #8 03 Mar 2013 20:45
    39006
    Usunięty  
  • #9 08 Kwi 2013 20:18
    loloxsw2
    Poziom 6  

Sprawdziłem ten kranik i nie cieknie z niego paliwo.
    czy wie ktoś co może byc?

• #10 09 Kwi 2013 19:51
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego twierdzisz, że sprawdziłeś kranik, ale czy ściągnąłeś wężyki z króćców kranika. Jeśli po tym zabiegu paliwo będzie ciekło lub "tylko" kapać, to kranik do wymiany.

• #11 20 Wrz 2015 09:39
    MarcinPiekar
    Poziom 7  

Witam! Mam dokładnie taki sam problem tyle że w piaggio 4 T. Robiłem remont-wszystko nowe (cylinder tłok pierścienie głowica rozrząd itd) Przed remontem właśnie zauważyłem że olej w silniku jest strasznie rozrzedzony benzyną. Pomimo bardzo dużego przebiegu, skuter przed remontem jeździł super! zaniepokoiła mnie właśnie ta benzyna w oleju i zdecydowałem sie na remont. Kupiłem wszystkie części i zawiozłem z ojcem skuter do mechanika od skuterów. Odebrałem po tygodniu i co zauważyłem? Po około dwóch dniach wlany nowy olej jest strasznie rozwodniony i śmierdzi benzyną na odległość. Zaprowadziłem z powrotem do mechanika, on stwierdził ze na 100 % uszkodzony kranik podciśnieniowy. Zamówił oryginalny i razem z robotą zapłaciłem 100 zł. Przywiozłem też nowy olej 5w 40 żeby zlał ten rozwodniony i nalał nowego. Na wszelki wypadek kupiłem i przekazałem też nowy filtr oleju. Po około dwóch dniach jeżdżenia olej znów jest rozwodniony benzyną :( Mechanik umywa ręce i już nie chce go przyjąć do naprawy. Pomóżcie mi co to może jeszcze być za przyczyna?? :(

• #12 20 Wrz 2015 17:57
    2352198
    Usunięty  
  • #13 20 Wrz 2015 18:28
    MarcinPiekar
    Poziom 7  

Kolego cr-826, no niestety wymiana tych wszystkich rzeczy nic nie dała..

• #14 20 Wrz 2015 18:44
    2352198
    Usunięty  
  • #15 20 Wrz 2015 18:49
    Staszek49
    Poziom 33  

Jeśli jesteś pewien działania kranika podciśnieniowego, to sprawdź jeszcze poprawność zamocowania wężyków tj. od paliwa i podciśnienia. Może zamieniono miejsce ich zamocowania np. zamiast paliwowy podłączyć do króćca gaźnika podłączono go do króćca ssania w kolanku gumowym.
    Skuter z silnikiem 4T (ma inny cykl pracy niż w 2T), a więc nadmiar paliwa może się przedostawać do miski olejowej. Sprawdź ciśnieniem w cylindrze, może pierścienie są już zużyte.

• #16 20 Wrz 2015 20:01
    MarcinPiekar
    Poziom 7  

Staszek49 napisał:
    Jeśli jesteś pewien działania kranika podciśnieniowego, to sprawdź jeszcze poprawność zamocowania wężyków tj. od paliwa i podciśnienia. Może zamieniono miejsce ich zamocowania np. zamiast paliwowy podłączyć do króćca gaźnika podłączono go do króćca ssania w kolanku gumowym.
    Skuter z silnikiem 4T (ma inny cykl pracy niż w 2T), a więc nadmiar paliwa może się przedostawać do miski olejowej. Sprawdź ciśnieniem w cylindrze, może pierścienie są już zużyte.

Niestety tez podejrzewałem to co Ty jeszcze przed remontem. Zostały założone: nowy cylinder, głowica, tłok, pierścienie a robił to skuterowy mechanik

• #17 23 Wrz 2015 21:34
    MarcinPiekar
    Poziom 7  

Po odpięciu dwóch wężyków od kranika z obydwu końcówek leci paliwo

• #18 24 Wrz 2015 18:41
    Staszek49
    Poziom 33  

Kranik uszkodzony i do wymiany. Podczas pracy silnika ( przy sprawnym kraniku oraz poprawnie założonych wężykach ) paliwo powinno wypływać tylko z jednego wężyka. W przypadku, gdy silnik jest wyłączony paliwo nie powinno wypływać z kranika.
    Jak już wspomniano wyżej, kranik tego typu sterowany jest podciśnieniem z silnika (możesz sprawdzić wytwarzając podciśnienie np. ustami).

• #19 24 Wrz 2015 21:05
    BANANvanDYK
    Poziom 36  

Jak paliwo leci od razu z króćca podciśnienia kranika, to sprawa jest oczywista. To aż dziwne że paliwo nie wylało się na ziemię.
    Czasami dziurka w przeponie jest na tyle mała, że nie zauważa się awarii kranika. Raz tak miałem, test poprzez zaciągnięcie powietrza ustami przeszedł pomyślnie. Dopiero bardzo mocne zaciągnięcie powietrza ustami - bym się udławił paliwem. Później "ynteligenty" właściciel przyznał się że przebił wnętrze kranika igłą, bo paliwo nie leciało.
    Trzeba też dodać że chińskie kraniki są niskiej jakości - najczęściej problemem jest niezamykanie dopływu paliwa przy niepracującym silniku, co zwykle nie zmusza do wymiany kranika na nowy.

• #20 25 Wrz 2015 09:42
    MarcinPiekar
    Poziom 7  

Mechanik zakładał kranik nowy nie dalej jak tydzień temu i mam wielkie wątpliwości że był oryginalny, ponieważ nie było na nim żadnego znaczka firmowego. Zapłaciłem za niego mechanikowi 100 zł (61 zł + wymiana). Zwrócił mi te 61 zł i ma go zareklamować a ja zamówiłem sobie już na własną rękę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME