Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung RL34EGPS - nie chłodzi

wacekgacek 03 Mar 2013 20:29 5451 13
  • #1 03 Mar 2013 20:29
    wacekgacek
    Poziom 16  

Pomóżcie!Lodówka zaczęła głośno chodzić a następnie słychać tylko wentylator a nie chłodzi,w zamrażalce ani w lodówce nie chłodzi,nie mrozi.Gdzie powinienem szukać przyczyny?

1 13
  • #2 04 Mar 2013 17:47
    bagrowski59
    Poziom 15  

witam. Po objawach które podajesz to prawdopodobnie uszkodziła się sprężarka.Za mało podajesz szczegółów, czy słychać sprężarkę ,czy jest ciepła sprężarka.

0
  • #4 04 Mar 2013 21:28
    Pro_Pop
    Poziom 8  

Hmm,

Problem z agregatem albo coś nie tak z kapilarą i jej całym mechanizmem. Za mało szczegółów.

0
  • #5 04 Mar 2013 22:09
    bagrowski59
    Poziom 15  

Właśnie nie bardzo pamiętam jak tam jest łączony wentylator ze sprężarką .Ale jeśli urwał si ę tłok (głośna praca a później cisza) to bez tłoczenia powinna być letnia i powinno być słychać cichą pracę sprężarki(lub tylko szum) a skraplacz będzie zimny.Ale tak czy siak potrzebny jest serwisant.

0
  • #6 04 Mar 2013 22:49
    Pro_Pop
    Poziom 8  

Tak, najlepiej opisać sprawę serwisantowi przez telefon albo przejść się do punktu serwisowego i opisać co się dzieje. Można także jeżeli jest taka możliwość zawieźć sprzęt ze sobą. Bo serwis liczy sobie też za przyjazd ;D A jeżeli lodówka już stara to może pomyśleć o czymś nowszym. Jak nie chłodzi to może czynniku chłodzącego nie ma ale to raczej ta sprężarka, a termostat też raczej odpada.

0
  • #7 05 Mar 2013 08:23
    wacekgacek
    Poziom 16  

W odpowiedzi na wasze pytania to agregat coś tam chodzi i jest ciepły,lodówka ma niecałe 5 lat,gaz czy fretolit jak to tam się nazywa raczej nie wyleciał bo byłaby jakaś plama czy coś.Raczej bez serwisu się nie obejdzie.

0
  • #8 05 Mar 2013 16:48
    bagrowski59
    Poziom 15  

Czynnik chłodniczy nazywa się Freon.Jeśli ma 5 lat to raczej już swoje wychodziła .Lodówki są obliczone przez producenta na 5 lat niezawodnej pracy i po tym czasie powinno się lodówkę wymienić.To już nie te czasy że lodówka pracowała przez 20 lat!!! A piszesz że czynnik chłodniczy raczej nie wyleciał i tu jesteś w błędzie,żadnej plamy nie musi być (jeśli już to tłusty naciek w miejscu nieszczelności).Czynnik jest lżejszy od powietrza i pracuje pod ciśnieniem wystarczy mikro pęknięcie żeby się ulotnił,które może być ukryte pod izolacją obudowy.

0
  • #9 05 Mar 2013 21:22
    arisekzary
    Poziom 10  

Witam, podepnę się pod temat
    mam lodówkę RL34EGPS
    tydzień temu żona zostawiła otwarte drzwi lodówki i od tej chwili mam problem
    a mianowicie wyświetlacz wariuje nie pokazuje wszystkich znaków a w lodówce jest na plusie na wyświetlaczu niby 17 C (jest ciepło) zamrażarka chłodzi normalnie znaczy chłodziła bo teraz też już niby jest -minus 10 bo zarasta jak nigdy.
    Wymieniłem BEZPIECZNIK TERMICZNY ale nie ma poprawy cały parownik był zarośnięty
    i teraz nie wiem co dalej wymieniać czy moduł sterujący czy jakieś inne czujniki czy może grzałka poszła ? może ktoś z was miał podobny problem

Proszę o jakąś podpowiedz z góry dziękuję :)

0
  • #10 05 Mar 2013 21:59
    bagrowski59
    Poziom 15  

Ja bym zaproponował rozmrozić lodówkę i zamrażarkę(a może to trwać nawet dobre 48 godz.zależy ile jest szronu)- wyłączyć z prądu .Układ elektroniczny się zresetuje i wtedy będziesz widział czy wszystko wróciło do normy.

0
  • #11 06 Mar 2013 20:21
    arisekzary
    Poziom 10  

Już wczoraj ją wyłączyłem do odmrażania za uwżyłem też że kolejne kilka diod od temperatury nie działa i nie działa przycisk wakacion

Dodano po 2 [minuty]:

bagrowski59 napisał:
    (a może to trwać nawet dobre 48 godz.zależy ile jest szronu

tyle czasu ? czyli jak zobacze że parownik jest już czysty to mogę włączyć ?

0
  • #12 06 Mar 2013 22:08
    bagrowski59
    Poziom 15  

Tak jak będzie czysty parownik zamrażarki.Jeśli nie wróci do normalności to prawdopodobnie coś uszkodziło się w elektronice.

1
  • #13 07 Mar 2013 20:16
    arisekzary
    Poziom 10  

Po odmrożeniu lodówka chodzi normalnie czyli lodówka chłodzi w pełnym zakresie temp. tak samo zamrażarka
    ale nie wiem czy i tak nie ominie mnie wymiana tego wyświetlacza on jest chyba odrazu jako sterownik tak mi się wydaję ponieważ wyświetlacz dalej nie wyświetla wszystkiego na zamrażarce wcześniej nie wyświetlał na lodówce teraz jest ok i nie działa tryb wakacyjny czyli samo odłączenie lodówki i tak mi się wydaję że to ten sterownik poczekam parę dni i zobącze czy będzie zarastało znowu
    Dziękuję za pomoc :)
    za jakiś tydzień napiszę czy jest wszystko ok tak na przyszłość dla innych

0
  • #14 24 Mar 2013 22:05
    wacekgacek
    Poziom 16  

Długo nie odpowiadałem,no cóż bez serwisu się nie obeszło.Zmiana agregatu nabicie gazu,koszt550 zł i gwarancja na rok.Temat można zamknąć.

0