Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie sygnału analogowego, dekoder cyfrowy, stare TV i anteny....

03 Mar 2013 21:36 2355 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mają mi za niedługi czas wyłączyć sygnał analogowy i wszystkie TV w domu przestaną odbierać TV.
    Nie stać mnie na wymianę TV, więc muszę się posiłkować dekoderem.
    Mam ogólnie dwa TV. TV duży SONY i standardowy Grundig. Oba TV mają wejście EURO.
    Grundig jest podłączony do anteny pokojowej i jakoś obrazu jest nie najlepsza. TVN ledwo odbiera inne kanały raz lepiej raz gorzej.
    Sony natomiast jest podłączony do starej chyba zepsutej anteny TV na maszcie.
    Ogólnie kanały dosyć dobrze odbierają ale jednak nie jest to super jakość. Podłączenie zasilacza antenowego nic nie daje. Antena jest prawdopodobnie uszkodzona, ma wiele lat.
    Chciałabym się teraz Państwa poradzić
    1.Jaki dekoder warto kupić?
    Widziałam w markecie ich sporo. Są np. Vakoss i Manta - który będzie lepszy?
    2. Czy potrzebuję do każdego TV osobnego dekodera czy może wystarczy jeden?
    3. Czy podpinając pod antenę pokojową dekoder będzie coś w ogóle z tego?
    4. Czy ewentualnie podpinając dekoder pod niezbyt dobrą, starą antenę na maszcie też coś z tego będzie?
    Pytam o to wszystko, ponieważ nie wiem z jakimi kosztami będę musiała się liczyć.
    Nie wiem czy będę zmuszona kupować dwa dekodery czy jeden wystarczy, czy będę musiała wymieniać anteny.

Liczę na podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Dekodery potrzebne będą dwa, Manta DVB-T 02 tani i w miarę niezły,na antenie pokojowej to słabo to widzę, chyba, że mieszkasz 5 km od nadajnika. Antenę i przewód antenowy należałoby wymienić, skoro jest uszkodzona. Jak są sprzyjające warunki odbioru(odległość do nadajnika i jego widoczność) to w 300 PLN się zmieścisz, o ile ktoś z domowników zrobi to sam. Jeżeli ma to zrobić fachowiec trzeba te 150 PLN doliczyć.
  • Poziom 8  
    Dzięki.

Do nadajnika to raczej tak blisko nie mam.
    Szkoda, że nie da się tak zrobić aby na jednym dekoderze odbierać na dwóch TV.
    Ale jak rozumiem do jednej anteny można podłączyć dwa dekodery?
    Sprawa anteny, ogólnie miałabym problem podłączyć w dobrym miejscu obecnym gdzie jest, więc musiałabym dać antenę od strony podwórka al;e wtedy mogą być zakłócenia.
    Gdzie antenę najlepiej ustawić? Jest znacząca różnica?
    No i jaką ewentualnie kupić taką prosto-kątową czy taka podłużna jak drabinka, bo sa ogólnie różne...
    Mam też na ścianie jeszcze zaległy talerz z cyfry +. Oczywiście cyfry już nie mam ale czy np. mogłabym podłączyć dekoder ten cyfrowy np. manty do tego talerza cyfry +?? Czy wtedy bym miała kanały?
  • Poziom 36  
    Wtedy byłby potrzebny inny dekoder, w cenie ok 220 PLN (do cyfry) Co do anteny to trochę mało danych. Podaj swoją lokalizację, to coś wymyślimy. Najlepiej mapkę z google maps.