Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] urządzenie wielofunkcyjne, cena do 400 zł

bartekg1 03 Mar 2013 22:14 2766 12
    bartekg1
    Level 11  
    Witam wszystkich użytkowników elektrody :-)

W najbliższych dniach będę wymieniał moją aktualną drukarkę HP DeskJet 5652 na urządzenie wielofunkcyjne. Pytanie tylko jakie?! Spędziłem sporo czasu na forum przeglądając tematy i mam tylko większy mętlik w głowie.

Na urządzenie chcę przeznaczyć w granicach 300, 400 zł ew. jestem w stanie jeszcze coś dorzucić :-)

Do czego potrzebne urządzenie?
    drukowanie domowo / zawodowo / zaoczno-uczelniane - czyli bez wielkiej intensywności, raz na jakiś czas, głównie tekst, sporadycznie zdjęcia (zdjęcia wywołuję w zakładach foto)
    skanowanie: tutaj trochę tekstu i fotografii ew. ilustracji
    kopiowanie - jeśli już to raczej tylko tekst.
    fax- nie korzystam.
    przydatny aczkolwiek nie jest konieczny byłaby możliwość automatycznego druku dwustronnego.

powodem wymiany drukarki jest też chęć obniżenia kosztów eksploatacji czyli zależałoby mi na dostępności dobrej jakości w dobrej cenie zamienników. Fajnie gdyby też głowica była przy tuszu - byłbyto dodatkowy atut.

pod uwagę jak do tej pory biorę urządzenia:
    Brother: MEC J265W, DCP J140W, DCP-J315W, DCP-J525W
    Canon: MG5250, MX515,
    Epson SX420W, SX435W

Zwracam także uwagę na drukowanie bezprzewodowe, cóż, era laptopów a kabelków jak najmniej :-)

proszę o podpowiedź, ew. może przeoczyłem jakieś urządzenie warte uwagi. Prawde mówiąc jakoś nie rzuciło mi się w oczy nic z firmy HP.

pozdrawiam i zapraszam do rzeczowej dyskusji :-)
    Bitels85
    Level 25  
    DCP-J315W, epsony nie lubią zamienników i lubią się po nich psuć, j315w cieszy się nawiększą popularnością na allegro i po rejestracji produktu na stronie producenta przedłużają gwarancję o rok (tylko trzeba oryginały stosować, żeby była ważna), z canonami daj sobie spokój wogóle. o ile się nie mylę to j315 ma nawet wifi...
    Vesso1989
    Level 9  
    Bitels tak DCP-J315W ma Wifi i też bym go polecił ale też można się zastanowić na 525 z Borthera ponieważ ma troszkę lepszą jakość wydruku i skanu.

Prosta zasada:
    Jeżeli chcesz drukować zdjęcia wybierz HP / Epson
    Jeżeli tylko dokumenty HP / Brother

Jeżeli chodzi o Hp to poleciłbym 2515 - tusze oryginały po 20-30 zł, fajnie drukuje i kosztuje 200 zł więc reszta na flaszkę Ci zostaje ;)

do tego 4 tusze używa całkiem spokojnie więc na długo Ci starczą:)

oprócz tego można dorwać Epsona za 450zł~~~coś kolo tego tylko wtedy on ma dosłownie wszystko: FAX, duplex, 3 podajniki, drukowanie płyt dosłownie co byś sobie nie wymyślił to on to ma (nie pamiętam nazwy.. pierwszy lepszy promotor z galerii Ci to powie)

Najlepsze rozwiązanie jeżeli chcesz mieć porządny sprzęt w miarę tanio drukujący z bajerami to kup HP3525 - który ma duplex (czyli 2 stronne drukowanie), Wifi, E-print, wyświetlacz całkiem przejrzysty i bez pomocy PC może drukować obrazki:) - oryginały 37,99zł całkiem spora pojemność.
    Naprawdę super sprzęt za przystępną cene.
    Dodam że tusze oryginalne to jednak lepsze wyjście bo często zamienniki są badziewne.. chociaż kto co lubi .. wolałbym wydać 30 zł na oryginał niż 17zł na zamiennik ale byłyby z nim spore problemy i mniej wydrukowanych stron.

Pozdrawiam,
    Vesso
    Promotor firmy HP ;)
    (oczywiście pisałem tu opinie własne a nie firmowe;P)

Edit:
    Dodam jeszcze że jak patrzysz na Brothery to masz łatwy sposób na określenie co on ma:
    w nazwie każda literka oznacza co ma

DCP / - / J / 195 / W

cos tam / Model / Wifi

Jak masz WD to masz wifi i duplex , FWD - fax, wifi i duplex
    takie tam skrótowce :)
    bartekg1
    Level 11  
    dzięki za odpowiedź, raczej już na 99% jestem zdecydowany na zakup brothera ale teraz pozostaje pytanie czy 315 czy 525. Niby są kolejne modele po sobie a na stronie producenta nie zauważyłem różnic w ich parametrach, różnica w cenie też gdzieś około 30-40 zł...
    Vesso1989
    Level 9  
    bartek bo producent tego nie podaje ale mówię Ci że jest różnica bo w pracy testowaliśmy ten sprzęt.. zresztą gościu od brothera z którym się kumpluje mówił że lepiej wydać te 40 zł więcej a mieć 525 bo jest lepsza w wydruku.

Pozdrawiam
    bartekg1
    Level 11  
    Dzięki za odp, także prawdopodobnie na dniach zamówiona zostanie J525W, teraz tylko odpowiedni sklep wybrać i czekać na paczkę.
    Chyba, że ktoś ma zaufany, sprawdzony punkt sprzedaży?!:>
    Vesso1989
    Level 9  
    Media Markt, Saturn, Media Expert ?? (w Expercie parę groszy taniej)

zresztą to jeden pies byle by Ci przywieźli ..
    Media Markt ma teraz sklep online i kurierem wysyłają więc tam bym strzelał albo przyjechał i liczył na sztukę wystawową to i Ci 50 zł zetną z ceny ( a sztuka wystawowa ma to do siebie że się lekko zakurzy tylko)
    bartekg1
    Level 11  
    ok :-) jeszcze tak się zacząłem zastanawiać nad EPSON BX635FWD gdyż mogę mieć w cenie +/- 350-400zł.
    Vesso1989
    Level 9  
    o to właśnie o nim wspominałem wcześniej! bez gadania brał bym go ! on ma wszystko po prostu czego człowiek by chciał od drukarki i tanie zamienniki (a nawet chyba oryginały)

Tak więc problem rozwiązany :)
    bartekg1
    Level 11  
    a mam takie jeszcze pytanie ważna jest ilość dysz w drukarce? i na co ona wpływa?
    jaka jest różnica pomiędzy:
    1) Głowica drukująca: Piezoelektryczna, dysze 210 × 1
    2: Głowica drukująca: Piezo z dyszami 94 × 1
    Vesso1989
    Level 9  
    Ja Ci nie podpowiem o co chodzi .. a czy warto się w to zagłębiać ? chyba nie..
    bartekg1
    Level 11  
    Decyzja zapadła, jedzie w moim kierunku Brother J315W i jutro zawita :-) jak tylko dostanę i się pobawię pewnie podrzucę krótkie info z zadowolenia ;-) heheh
    Jericho24
    Level 20  
    bartekg1 wrote:
    podrzucę krótkie info z zadowolenia
    Czekamy na info ;)