Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Odtwarzanie filmów online i łącze.

03 Mar 2013 23:55 1938 11
  • Poziom 10  
    Mam dwa problemy.

1) Odtwarzanie filmików z youtube na pełnym ekranie jest strasznie spowolnione. Na najmniejszym i tym średnim ekranie wszystko cacy, tylko duży sprawia problemy. Zresztą, wiele playerów online na pełnym ekranie chodzi w zwolnionym tempie.

2) Jeśli zminimalizuje grę i odpalę jakąkolwiek przeglądarkę, to łącze zachowuje się tak, jakby milion giga leciało na mój dysk. W sensie, cholernie dużo czasu potrzeba żeby załadować stronę, nawet google.pl.

Jakieś pomysły?

(specyfikacje kompa potrzebne? >_>)
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Pole Wartość
    Komputer
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
    Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3
    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna
    Typ procesora AMD Sempron, 2033 MHz (8 x 254)
    Nazwa płyty głównej Nieznane
    ID płyty głównej Pole Wartość
    ID płyty głównej 63-150-0000010-00101111-110305-nVidia$K8N62150_K8NF4G-SATA2 BIOS P1.50
    Mikroukład płyty głównej Nieznane
    Pamięć fizyczna 1536 MB
    Typ BIOS'u AMI (11/03/05)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
    Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran
    Karta wideo NVIDIA GeForce 7300 GS (512 MB)
    Akcelerator 3D nVIDIA G72
    Monitor BenQ FP71G [17" LCD] (E4701540026)

Multimedia
    Karta dźwiękowa Realtek AC'97 Audio [NoDB]

Magazyn
    Kontroler IDE NVIDIA MCP51 Serial ATA Controller
    Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
    Napęd dyskietek Stacja dyskietek
    Dysk fizyczny WD Ext HDD 1021 USB Device (465 GB, USB)
    Dysk fizyczny WDC WD800JD-00LSA0 (74 GB, IDE)
    Napęd dysków optycznych ATAPI DVD A DH20A4P
    Napęd dysków optycznych DTSOFT Virtual CdRom Device
    Status dysków SMART OK

Partycje
    C: (NTFS) 76308 MB (7438 MB wolne)
    F: (NTFS) 476937 MB (134702 MB wolne)
    Rozmiar całkowity 540.3 GB (138.8 GB wolne)

Urządzenia wejściowe
    Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
    Mysz Mysz Microsoft PS/2

Sieć
    Karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller (192.168.1.10)

Urządzenia zewnętrzne
    Drukarka Microsoft XPS Document Writer
    Urządzenie USB Masowe urządzenie magazynujące USB

Problemy i Sugestie
    Problem Jest tylko 10% wolnego miejsca na dysku C:.

Zasilacz DR-C350ATX 350W
  • Moderator na urlopie...
    Dysk do zerowania/remapu jest uszkodzony. Do poczytania
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
    To może być problemem najważniejszym, ale powodem pośrednim może być...
    Zasilacz do wymiany.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Do logów OTL dołącz jeszcze EXTRAS.
    Jesli nic nie zrobisz w tej chwili - dysk może Ci ulec całkowitemu zniszczeniu, bo już zaczyna dość mocno szwankować, przez co system może stopniowo zniknąć włącznie z danymi. Na tą chwilę zacznij już robić kopię zapasową ważnych plików.

Jeśli masz miernik to zmierz napięcia tego zasilacza, jakie on daje w stanie spoczynku i w stanie pełnego obciążenia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Sugerowałbym zakup najtańszego z możliwych markowych fotronów czyli Fortrona 350W.

Używanie tego DEERa na dłuższą metę może skończyć się uszkodzeniem całego komputera (jego samego też)

Z logami z OTL musimy się wstrzymać, bo są osoby które Ci pomogą w poprawie błędów/wydajności systemu.
  • Poziom 10  
    Czy na te wszystkie działania mogło mieć wpływ to, że procek został podbity do 2.0 z 1.6?
    Oczywiście. Ten zasilacz ledwo działa z nominalnymi ustawieniami, a przy OC mogą pojawić się problemy, czego właśnie doświadczasz.

Sugeruję sprawdzenie kondensatorów na płycie, czy są jeszcze całe (niewylane, niewybrzuszone). Jeszcze wypowych objawów nie ma, ale warto się temu także bliżej przyjrzeć. Oczywiście Procesor ustaw na nominalnych parametrach.

Czy możesz mi napisać jak kręciłeś ten procesor? Chodzi mi o parametry jakie zmieniałeś i do jakich wartości.
  • Poziom 10  
    Kondensatory wyglądają na sprawne. Nie wylały, a wybrzuszyć żaden się nie odważył.

Niestety, o podkręcaniu nic nie wiem, bo powierzyłem to bratu, z którym ostatnio niestety nie mam kontaktu. Jednak z tego co widzę, to z poziomu biosu wszystko było kręcone. Advanced, cpu config. Tam sa dwie opcje. Coś związane z sync i async. Druga opcja została wybrana i podbita z 200 do 255 (procek). pci pozostało na 100.

Niestety, nie znam sie na tym kompletnie, bo nigdy nie ryzykowałem awarii procesora czy w ogóle kompa, więc nie wiem na ile pomocne są to informacje.
    Wejdź do BIOS i ustaw tą wartość 254 na 200. Wrócisz do wartości nominalnej. Zanim to zrobisz, czy mógłbys dac chociaż zdjęcie tej zakładki? Chodzi mi o pozostałe parametry.

Spod Windowsa daj zrzut ekranu z CPU-Z wraz z zakładką SPD (wszystkie zajęte sloty)
    Pozostałe zakładki też podaj bo potrzebny będzie model płyty głównej.

Na razie należy "odkręcić" ten procesor, dla bezpieczeństwa.
  • Spec od komputerów
    FF do aktualizacji. Autor grzebal w opcjach OTL, dlatego OTL.txt nie sprawdzalem.
    Kolobos napisał:
    FF do aktualizacji. Autor grzebal w opcjach OTL, dlatego OTL.txt nie sprawdzalem.

Dziękuję Kolobos. Jak zawsze na Ciebie można liczyć.

Autorze, daj jeszcze raz bez zmian OTL i Extras, chyba że coś się zmieni w sprzęcie.