Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R - czujnik cisnienia powietrza

04 Mar 2013 00:21 8781 13
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze wskaźnikami ciśnienia powietrza, pokazują i sygnalizują jego brak a wszystko jest w porządku sprężarka normalnie nabija zawory działają prawidłowo, wydaje mi się że to czujnik ciśnienia ale nie mogę nigdzie nic znaleźć na jego temat.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    W R czujniki ciśnienia znajdują się w module APS wiec nie szukaj tych czujników bo i tak nie znajdziesz. Odczytaj błędy z modułu APS to coś więcej będzie wiadomo. Pozdr.
  • Poziom 38  
    Bywa, że padają mini silniczki napędu wskazówek "krokowce" czy jak tam ich zwą, ale żeby obydwa na raz..
    kwantor napisał:
    Bywa, że padają mini silniczki napędu wskazówek "krokowce" czy jak tam ich zwą, ale żeby obydwa na raz..

Słuszna uwaga! Tez miałem taki przypadek. Ale popsuł się tylko jeden.
  • Poziom 15  
    Jeżeli padły obydwa... prawdopodobnie będzie problem z zasilaniem APS-u, ewentualnie uszkodzona szyna CAN... trzeba sprawdzić kabelki do jednostki APS-u jeżeli będzie wszystko ok prawdopodobnie mogła paść jednostka,(trzeba pamiętać że na APS idą dwa zasilania).

1.Zasilanie 30
    2.Masa
    3.Zasilanie 15
    4.CAN wysoki
    5.CAN niski
    6.Bez połączenia.
    7.Bez połączenia.

może pomoże.
  • Poziom 34  
    Powinno wyświetlić na desce jak byłby problemy z APS, jak masz SDP3 to zrób test wskaźników w ICL, no i oczywiście odczyt błędów.
  • Poziom 15  
    W menu zdaje się jest test wskaźników i czy przy włączaniu nie ma procedury startowej( lecą na maksa i do 0?). SDP3 zbędne.
  • Poziom 26  
    Zasilanie powinno być ok(byłyby inne objawy), jeśli są martwe (wskaźniki) to przerwana jest szyna can (żółta).
  • Poziom 2  
    Przy teście wskaźników wszystko jest ok lecą do końca i wracają, ale żaden błąd aps sie nie zapala na desce świeci sie tylko to od niskiego stanu powietrza i zamiast cyfr sa poziome kreski i brzęczyk. A co do sterownika to można go gdzieś oddzielnie kupić? bo bylem w Suderze i podstawa osuszacza jest ze sterownikiem zawór tylko jest oddzielnie
    W ASO sa chyba dostepne 3 oddzielne elementy
  • Poziom 15  
    W ASO jest wszystko dostępne oddzielnie....ale zanim wyda się kilka tyś zł. warto sprawdzić czy jest wsztstko na wtyczce w/g tego co pisałem wczesniej.

Scania R - czujnik cisnienia powietrza
  • Poziom 2  
    Ok dzięki bardzo za pomoc.
  • Poziom 2  
    U mnie problem z osuszaczem skończył się na o-ringu za 0,5 gr i radą elektrody .Podstawa filtra była zabrudzona i pęknięty o-ring na grzybku, wariowało sprzęgło i cała reszta łącznie z ciśnieniem, pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Elektroniki same są dostępne. Nawet kolego poszukaj na allegro. Ale najprawdopodobniej jak było wspomniane na forum możesz mieć problem z kablami. Rozbierz wtyczkę przy APSie i zobacz czy kable nie podgniły. Zdejmij też tak ze 30 cm osłony kabla i zobacz na tym odcinku. Kabel bowiem zawinięty jest w dół w pętli i może woda stać w dole pętli.