Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung/ml1860 - Bardzo słaba jakość wydruku na folii przeźroczystej

sznajder_wroc 04 Mar 2013 02:09 1857 2
 • #1
  sznajder_wroc
  Level 12  
  Witam serdecznie,
  od dłuższego czasu tracę bezpowrotnie pieniądze na to, by móc w końcu bez wychodzenia z domu drukować potrzebne grafiki na folii. Folia z nadrukiem służyć ma jako klisza do naświetlania emulsji światłoczułej. Posiadam drukarkę Samsung ml1860 teraz już z oryginalnym tonerem, który kupiłem wczoraj oraz folię zakupioną w sklepie Saturn firmy diamax JET. Folia jest niby przystosowana do wydruków na kserokopiarkach i na drukarkach laserowych. Niestety jestem załamany jakością wydruku, ponieważ w specyfikacji drukarki widnieje, iż można na niej drukować przeźrocza to prezentacji tymczasem to co ja otrzymuję nie nadaje się nawet na prezentację. Przed drukowaniem ustawiam w sterowniku wszystko wg instrukcji, czyli typ nośnika, najlepszą jakość oraz maksymalne zaczernienie i otrzymuję wydruk SZARY a nie czarny. Grafika jest słabo zaczerniona, światło bez problemu przez nią przechodzi. Do tego widoczne są wyspy bez toneru. Toner załadowałem do drukarki wczoraj i wydrukowałem zaledwie dwie strony by sprawdzić jak się spisuje. Drukarkę już trzy razy dokładnie czyściłem w środku. Próbowałem różnych technik z oparami nitro czy acetonu ale ta metoda nie jest dobra dla małych grafik gdyż rozmywa krawędzie.
  Dobija mnie fakt, że kolega ma drukarkę ml1660 i jest zachwycony jej wynikami. Rozpatruję pomysł zakupu innej drukarki, ale trochę szkoda mi wydanych pieniędzy i liczę że ktoś podpowie co robić.
  Pozdrawiam
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Sir Charles
  Level 27  
  Witam
  Korzystając z faktu że macie drukarki na te same materiały ekspl.,weź swój toner i folie i sprawdź u kolegi.To samo zrób z jego tonerem i folia w swojej drukarce.Mając 4 zmienne powinieneś wyłapać przyczynę takich wydruków.
  Jesteś pewien że to oryginalny toner?
 • #3
  sznajder_wroc
  Level 12  
  Pewny nigdy nie będę, ale muszę wierzyć że w Saturnie nie sprzedają podróbek w kartonach Samsunga.