Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung, kino Grundig - Jak dźwięk z Samsung UE40C6000 do Grundig DR 3305 DD?

mike81 04 Mar 2013 08:43 1770 5
  • #1 04 Mar 2013 08:43
    mike81
    Poziom 8  

Od przeszło dwóch lat mam telewizor Samsunga UE40C6000. Od początku miał wszystko czego szukałem, nawet mimo upływu lat i pojawienia się nowych bajerów nie żałuję zakupu. W każdym razie głośniczki w tv o ile wystarczają do oglądania seriali, to rozwalając się na kanapie przed filmem w HD już tak nie błyszczą.

Zakupiłem przypadkowo (to chyba najodpowiedniejsze słowo, bo trochę na przypał nie sprawdzając wejść/wyjść) tanie kino Grundig DD 3305 DR. No i mam problem jak to podłączyć, żeby grało kiedy źródłem sygnału jest TV, a nie odtwarzacz DVD.
    Z tego co widzę, to telewizor ma jedynie optyczne wyjście dźwięku, z kolei odtwarzacz wejście ma tylko dwukanałowe (optykę też ma tylko na wyjściu). Odtwarzacza samego w sobie nie mam zamiaru używać, ale głośniki muszą być gdzieś podpięte, a nie mam kilku stówek do wywalenia na amplituner z optykiem. Da radę jakoś inaczej?

Instrukcje do Grundiga i Samsunga w załączeniu.

Z góry dzięki.

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2013 09:38
    andrefff
    Poziom 36  

Jack> 2 x RCA Link i podpinasz pod gniazdo słuchawkowe i nie masz dźwięku z głośników tv, drugie wyjście to konwerter SPDIF optyczny> 2 X RCA, ale to już duży koszt.Link

0
  • #3 04 Mar 2013 10:03
    mike81
    Poziom 8  

Jak rozumiem, to bez względu, którą opcję wybiorę, to telewizor obniży mi na wyjściu dźwięk do 2.0 (a optykiem obniży DAC) i na odtwarzaczu będę miał zwykłe stereo rozrzucone na 5 głośników?

Co do DAC to patrzyłem jeszcze na FIIO D3, ale tak jak wyżej 5.1 to już nie będzie, tylko poszerzone stereo ;)

BTW: puszczając wyjście dźwięku po jack będę miał duże straty względem tego jakbył puścił optycznie przez DAC? Dałem za zestaw zaledwie 200zł, to jest jakby nie patrzeć staroć i nie wiem, czy wydawanie kolejnych conajmniej 150zł w znaczący sposób poprawi dźwięk przy oglądaniu filmów.

0
  • #4 04 Mar 2013 10:07
    andrefff
    Poziom 36  

Obniży do 2.0. Tak, że wszelkie kombinacje za dużego sensu stricte nie mają.

0
  • #5 08 Mar 2013 17:26
    mike81
    Poziom 8  

Podłączyłem Jack=>2xRCA i działa tylko zostaje kwestia regulacji głośności.

Przy podłączonym Jack słuchawkowym chyba na to gniazdo idzie dosyć mało mocy. Jak to najlepiej ustawić, żeby nie było szumów na cichych scenach i pykania subwoofera przy zmianie źródła dźwięku? Telewizor głośno, kino cicho, czy na odwrót? Obecnie mam tv na jakieś 25%, kino na 30/35 i lekko szumi. Jak najlepiej szukać kompromisu?

0
  • #6 08 Mar 2013 21:34
    andrefff
    Poziom 36  

Nie widzę innego wyjścia, jak metoda prób i błędów, gotowca w takim przypadku nie dostaniesz.

0