Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Immergas Nike Mini pali się czerwona lampka

beadym 04 Mar 2013 09:33 2811 8
  • Immergas Nike Mini pali się czerwona lampka

Poziom 2  

Witam! Mam problem z kotłem CO Immergas Nike Mini otóż od kilku miesięcy piec ma problem z włączeniem się tzn chodzi normalnie lecz co jakiś nieregularny czas nie może się włączyć i zapala się czerwona lampka ciągiem co zgodnie z serwisem oznacza brak zasilania w ostatnim czasie było przez serwisanta zrobione wszystko czyszczenie , wymiana czujników włącznie z wymianą płyty głównej, ponadto sprawdziliśmy zasilanie prądem i bez względu na podłączenie do różnych instalacji elektrycznych piec dalej się wyłącza raz na dobą lub kilka razy na dobę bez bliżej określonej reguły. Proszę niech ktoś mi podpowie co to może być bo mi i serwisantowi brak pomysłów.

0 8
    Poziom 7  

Podaj rok produkcji kotła i dokładny model.

Czerwona dioda to może być przegrzanie, brak płomienia lub brak ciągu kominowego. Wszystkie trzy problemy mogą pojawiać się raz na dobę.

0
    Poziom 2  

Witam! mój piec co to immergas Nike Mini S rok produkcji 2003 nr fabryczny 2135407. zaciekawiła mnie Pana odpowiedź bo 6 marca wyminili mi , płytę główną i tak jak Pan napisał raz na dobę problem znów powraca piec zgodnie z termostatem włącza się o 6 rano i jest ok dopóki temperatura nie spadnie potem znów pali sią ciągiem czerwona lampka. ciąg kominowy jest iskra też. A co z przegrzaniem???? faktycznie mam wrażenie że w piwnicy mocniej się nagrzew, i jest trochę tak jakby się było w saunie tzn więcej wilgoci, a ale ponoć nie ma w nim czujnika temp. więc co dalej??? Proszę o pomoc bo jestem załamana

2
    Poziom 7  

Sprawdź rano, co dzieje się z kotłem. W momencie załączenia termostatu kocioł powinien odpalić palnik. Iskra jest podawana przez ok 8-10s i w tym czasie musi zostać stwierdzony płomień na palniku przez automatykę kotła. Jeżeli zacznie grzać to jest ok. Poczekaj aż dogrzeje do zadanej temperatury i się wyłączy. W którym momencie zapala się czerwona dioda? Przed odpaleniem palnika, w trakcie pracy palnika, czy po zakończeniu jego pracy?

2
    Poziom 10  

witam, nie chce zakladac niepotrzebnie nowego tem,atu wiec pisze tutaj. Chodzi o to ze 2 raz w ciagu ost 3 tyg piec nie odpala(obie lapki migaja). ostatnim razem zaplacilem 100zl, pan serwisant uzywal oleju z mojej kuchni aby rozruszac wentylator ktory wyciaga spaliny. Chcialbym sie dowiedzieć czy taka operacje moge przeprowadzic sam, czy jest to czynosc ktora lepiej jednak zlecic serwisowi. Nie chodzi tu o oszczednosci, tylko o faktyczny brak pieniedzy na naprawe. Dodam ze mieszkanie wynajmowane i naprawa wystarczy dorażna.

Pozdrawiam(z jeszcze cieplego mieszkania)

1

Moderator na urlopie...

nuisance lover napisał:
    ... pan serwisant uzywal oleju z mojej kuchni aby rozruszac wentylator ...

To nie był serwisant. Musisz wiedzieć, że olej jadalny nie nadaje sie do smarowania łożysk, a serwisant na pewno to wie bez mojej podpowiedzi.
    Odpowiedniego serwisanta poszukaj tu: http://www.immergas.com.pl/Wsparcie-techniczne/Znajdz-Serwis

0
    Poziom 10  

szkopuł w tym że ten Pan jest na tej liście :lol:

dzwoniłem do niego, cena nowego wentylatora to 150zl + 50zl robocizna. To uczciwa cena?

Poza tym na podstawie obserwacji poprzedniej naprawy rozkrecilem piec tak aby dostac sie do dmuchawy(wyciagu), pokrecilem nia troche recznie. Po zalaczeniu piec uruchomil sie, wentylator chodzil chwile piszczac po czym zapalila sie czerwona kontrolka. po resecie wentylator przestal krecic i migaja obie kontrolki jak wczesniej.

zastanawiam sie wlasnie czy brac sie za samodzielny demontaz wentylatora, czy nie. Jak wiadomo latwo rozkrecic ciezej zmontowac.

//////
    wszystko wiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13663421#13663421

tylko prosze o opinie czy 200 zl z wymiana to ok
    bez faktury oczywiscie... :(

0
    Moderator - Systemy Grzewcze

nuisance lover napisał:
    ostatnim razem zaplacilem 100zl, pan serwisant uzywal oleju z mojej kuchni aby rozruszac wentylator ktory wyciaga spaliny.
    nuisance lover napisał:
    bez faktury oczywiscie...

Zmień serwisanta.

0

Moderator na urlopie...

nuisance lover napisał:
    ...tylko prosze o opinie czy 200 zl z wymiana to ok
    bez faktury oczywiscie... :(

Czyli bez gwarancji. Sam sobie odpowiedz.
    Jednak coś tu jest naciągane:
    Nike mini nie jest "wyposażone" w wentylator
    Jeżeli wentylator (eolo mini), to jego cena ok 270 netto, więc zapewne jakiś używany za taką kasę.
    piracik napisał:
    Zmień serwisanta.

Zmień serwisanta.

1