Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml 1640 - brudny wydruk, pasy

michal284 04 Mar 2013 11:03 2412 13
  • #1 04 Mar 2013 11:03
    michal284
    Poziom 13  

Witam może mi ktoś powiedzieć co może być przyczyna takiego brudnego wydruku, chodzi mi głownie o takie pasy w szarym kolorze na całej wielkości kartki, kardridż ma jakieś 3 lata, toner był dosypywany i niedawno czyszczony w całości ale to nie pomogło, podejrzewam bębęn światłoczuły, dodam jeszcze że sam podąłem się czyszczenia i nic nie uszkodziłem,

0 13
  • #2 04 Mar 2013 13:25
    Sir Charles
    Poziom 26  

Załącz jakiś skan.Skoro sam nic nie uszkodziłeś,to może problem tkwi w proszku który był dosypany?Bęben ile ma przebiegów?

0
  • #3 04 Mar 2013 16:30
    michal284
    Poziom 13  

nie wiem ile, bo ma resetowany chip, ale jakies 2-3 tysiace , proszek jaki dosypywałem to jakos dosc taki, ok 10zł buteleczka na jeden raz raczej na pewno nie markowy, butelka z nadrukiem że to dokladnie do tego modelu ml 1640, nie moge zrobic skanu bo nie mam skanera, dodam ze duzy problem wystepuje przy robieniu plytek pcb metoda termotransferu, bo toner nie pokrywa dokladnie płytki a jakies 3-4 miesiace temu z tego samego proszku jakosc była juz dobra

0
  • #4 04 Mar 2013 20:02
    Sir Charles
    Poziom 26  

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup nowego wkładu.
    Masz pełen zapas proszku,cnotliwy bęben i resztę podzespołów.Potem spokojnie możesz dosypywać proszek,tym bardziej że masz sprawdzony.
    Pozdrawiam

0
  • #5 04 Mar 2013 23:13
    michal284
    Poziom 13  

co to znaczy nowy wkład?

0
  • #6 05 Mar 2013 08:02
    Sir Charles
    Poziom 26  

michal284 napisał:
    co to znaczy nowy wkład?

Wkład--> nowy toner

0
  • #8 07 Mar 2013 08:03
    Sir Charles
    Poziom 26  

Wydaje mi się że problem związany jest z listwą dozującą.Musisz rozebrać toner,dokładnie wyczyścić tę listwę.Warto przy okazji oczyścić wałek magnetyczny.Jeśli czyszczenie nie pomoże,pozostaje wymiana

0
  • #9 07 Mar 2013 08:20
    michal284
    Poziom 13  

wszystko było czyszczone, moze nie tak strasznie dokładnie ale mysle ze nic tam nie zostało

0
  • #10 07 Mar 2013 08:36
    Sir Charles
    Poziom 26  

czym czyściłeś?
    Listwa nie ma ubytków,jak wygląda powierzchnia wałka magn?

0
  • #11 07 Mar 2013 16:01
    michal284
    Poziom 13  

spirytusem, tak polecano w jednej isntrukcji znalezionej gdzies w internecie

0
  • #12 07 Mar 2013 17:34
    patrykrsl
    Poziom 16  

nie wiem czy spirytusem ładnie wyczyścisz listwę wałka magnetycznego (nigdy tak tego nie robiłem) z uwagi na to że przy listwie resztki toneru się na prawdę dobrze trzymają , ja to wręcz "zgrzebuje" nożykiem to tapet, pod odpowiednim kątem widać ile jest tam tego syfu.
    Proponowałbym rozebrać wkład i pokręcić wałkiem magnetycznym, jeżeli toner nie rozkłada się po całości wałka idealnie to będzie listwa

0
  • #13 08 Mar 2013 11:45
    Sir Charles
    Poziom 26  

Kolego -to nie utrwalanie że masz zgrzany toner i trzeba to zdzierać zgary. Izopropanol wyczyści to idealnie a nożykiem to możesz tylko szkód narobić,uszkadzając krawędź listwy.Czy na czyszczenie wałków magn też masz taki sam sposób?

0
  • #14 08 Mar 2013 17:39
    patrykrsl
    Poziom 16  

Każdy ma swoje sposoby, z racji tego że w tym modelu samsunga listwa jest aluminiowa nożyk nie stanowi dla niego problemu pod odpowiednim kątem mam pewność że wszystko schodzi w odróżnieniu do HP gdzie tam listwa jest gumowa więc oczywiste że tam tego nie zrobimy tak?
    W samsungu wałka magnetycznego nie czyszczę(nigdy nie było takiej potrzeby) natomiast w hp myje izopropanolem.
    Nie wiem Kolego o co Ci chodzi ale na co dzień regeneruje wkłady i każdy ma swoje techniki tak? Jedni z nich korzystają inni mają swoje także nie rozumiem Twojego postu nie wnoszącego nic do tematu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo