Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie Bluetooth pomiędzy DIGITUS DA-30501 z Logitech S-00013

bzyku665 04 Mar 2013 13:59 5055 12
    bzyku665
    Level 11  
    Witam,
    czy można podłączyć te dwa urządzenia Bluetooth razem?:
    - DIGITUS DA-30501 (Odbiornik/Nadajnik)
    z
    - Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth S-00013

Potrzebuję tego, aby przekazać dźwięk bezprzewodowo z TV do wzmacniacza. Pod wejście słuchawkowe w TV chcę podpiąć Digitus'a i przesłać dźwięk do Logitecha, który jest podłączony po kablu ze wzmacniaczem. Posiadam w/w urządzenie Logitech i do przesyłania dźwięku z komputera/telefonu itp. sprawuje się świetnie. Tylko nie wiem czy sprawdzi się z urządzeniem Digitus.

Ewentualnie może znacie jakiś inny sposób bezprzewodowego przesłania dźwięku z TV do jakiegoś odbiornika (np. wzmacniacza). Model TV to LG LM660s - ma od wbudowanie bluetooth, ale używa go do obsługi pilota Magic.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    bzyku665
    Level 11  
    angelica_n - czytałem instrukcje, ale akurat to przeoczyłem. Logitech ma kod 0000 także wszystko powinno się ładnie "zgrać". Dzięki wielkie i przepraszam za moje przeoczenie. Zakupiłem dzisiaj ten nadajnik DA-30501 i wkrótce podzielę się wrażeniami.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    bzyku665
    Level 11  
    Witam ponownie!

Moje spostrzeżenia po zakupie DIGITUS DA-30501:
    - Dobre, solidne wykonanie
    - Banalna obsługa (Jeden wielofunkcyjny przycisk MFB)
    - Przełącznik tybów TX/RX - odpowiednio Nadajnik/Odbiornik (Tryb TX lub RX nie może by zmieniony po włączeniu DA-30501)

Testowałem połączenie w trybie nadajnika (tryb TX) z dwoma odbiornikami:
    - Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth S-00013
    - Sony Hi-Fi Wireless Headset with FM Radio MW600

Testowałem również połączenie w trybie odbiornika (tryb RX) z kilkoma urządzeniami:
    - Laptop Asus X73SV
    - Laptop Asus K56CM
    - Telefon Samsung Galaxy S Advance
    - Telefon Sony Ericsson Xperia Neo-V
    - Telefon Sony Xperia Sola

Bezproblemowe połączenie ze wszystkimi wymienionymi urządzeniami.
    - Jako nadajnik (Tryb TX)
    Odbiornik (Logitech lub Sony MW600) ustawiłem w tryb parowania, a następnie włączyłem DIGITUS DA-30501 z trybem parowania (na wyłączonym urządzeniu przytrzymać przycisk MFB ok 5~7 sek). Parowanie nowego urządzenia (w moim przypadku) trwało ok. 5~10 sek. Po sparowaniu urządzeń, kolejne nawiązanie połączenia z ostatnio używanym odbiornikiem trwa mniej niż 5 sek.
    - Jako odbiornik (Tryb TR)
    Wszystkie urządzenia bez najmniejszego problemu wykryły i połączyły się z DIGITUS'em. Nazwa urządzenia to model: DA-30501.

No to teraz przejdźmy do ALE:
    Na co dzień jako odbiornika używam Logitech'a i muszę stwierdzić, że w porównaniu do Digitus'a dźwięk na Logitech'u jest czystszy.
    Stwierdzam to po odsłuchaniu muzyki w formacie FLAC 44kHz ~970kbps oraz MP3 44kHz 320kbps na obydwu urządzeniach.
    - Dźwięk z Digitus'a, na wyjściu jest trochę przesterowany. W przypadku telefonów czy laptopów zmniejszenie głośności na wyjściu Bluetooth do ok. 80% (prawie) rozwiązuje problem - dźwięk jest już czystszy.
    - Dźwięk z Logitech'a, na wyjściu jest trochę cichszy/słabszy niż w przypadku Digitus'a, ale za to idealny. (Na którymś forum spotkałem się z opinią: "Lepiej niż po kablu..." :D )
    Jeżeli Digitus pracuje w trybie nadajnika (TX) nie mam zastrzeżeń do jakości dźwięku.

Duży Plus - urządzenie działa również, gdy jest podłączone do ładowarki (w moim przypadku USB w TV). Jeśli urządzenie jest włączone i podłączymy do niego ładowarkę zostanie ono wyłączone, jednak można je ponownie włączyć przyciskiem MFB.
    Piszę o tym, ponieważ słuchawka Sony MW600 po podłączeniu ładowarki zostaje wyłączona i przez cały czas ładowania jest bezużyteczna (trochę irytujące).

Mam nadzieję, że komuś przyda się moja opinia. :)
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    lkfor
    Level 2  
    Panie bzyku665 proszę napisać jak sprawuje się DIGITUS w roli transmitera gdy podepnie się go do wyjścia LINE OUT lub RCA (czincz) czyli "niesłuchawkowego"? Czy tak słaby sygnał jest w stanie wysterować ten wynalazek, jak wygląda wówczas sprawa z głośnością w słuchawkach bluetooth? Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    lecchu
    Level 10  
    Pozostawię info o swoich doświadczeniach dla potomnych:

DIGITUS podłączył się poprawnie do słuchawek AKG K830BT oraz do takiego receivera (odbiornika bluetooth) słuchawkowego SAMSUNG HS3000.

DIGITUSa używam w trybie TX czyli transmiter. Jako źródła dźwięku dla niego używałem wyjścia słuchawkowego z miksera audio oraz wyjścia słuchawkowego z klawiszy.

DIGITUSA ma opóźnienie około 0.5sek w stosunku do pojawieniu się dźwięku w postaci analogowej na jego wejściu (oczywiście jest to ocena zgrubna 'na ucho').

Absolutnie w niczym to nie przeszkadza podczas słuchania muzyki etc., ale podczas grania na instrumencie (np klawiszowym) denerwuje w sposób wręcz uniemożliwiający grę (mija właśnie owe około pół sekundy od uderzenia w klawisz do usłyszenia dźwięku w słuchawkach bluetoth podpiętych przez DIGITUSA). Podobnie podczas prób nagrywania na komputer, który jednocześnie odgrywa podkład (czyli jakby dogrywanie kolejnej ścieżki do już istniejącego i właśnie odgrywanego przez DIGITUSA podkładu) zachodzi to opóźnienie - i ścieżki się kompletnie rozjeżdżają.

Jednak metronom elektroniczny podpięty w ten sposób do ucha, do słuchawki - rewelacja, jeden kabel mniej (o ile zignorować rozjechanie między miganiem diodki na metronomie a pikaniem w uchu - bo opóźnienie oczywiście występuje; ja diodę ignoruję, słucham tylko piku w uchu).

DIGITUS włączony, ale podpinany do zasilania wyłącza się. Można go oczywiście włączyć ponownie (wciąż na zasilaniu) i będzie działał (znaczy chwilkę zajmie start i ponowne podpięcia do słuchawki) aż do chwili kiedy odepniemy zasilanie. Wówczas znów się wyłączy i trzeba włączać go od nowa (znów chwilka na start i parowanie). Dziwne to, ale tak to działa...

Mam nadzieję, że komuś pomogą w życiu powyższe wypociny ;)

Pzdr
    L.
    dement
    Level 13  
    Quote:
    DIGITUSA ma opóźnienie około 0.5sek w stosunku do pojawieniu się dźwięku w postaci analogowej na jego wejściu

A jak się to ma do oglądania filmów i ogólnie TV?
    Czy to opóźnienie jest równie odczuwalne i irytujące jak podczas gry?
    lecchu
    Level 10  
    Aż sprawdziłem z ciekawości - tak, opóźnienie występuje. Nie wkurza jakoś intensywnie, ale cały czas ma się wrażenie, iż dźwięk jest 'rozjechany' w stosunku do obrazu.

Myślę, że to opóźnienie wynika po prostu z przetwarzania sygnalu analogowego wewnątrz DIGITUSA i wysyłki i dekodowania w odbiorniku. Więc chyba występuje 'zawsze'.

Pzdr
    L.
    Kowal52
    Level 2  
    Witam, z tego co wyczytałem, digitus ma opóźnienie w przesyłaniu dźwięku, chciałem go zastosować do nadawania dla MW600, z tymże miało to być połączone z telefonu na roździelacz jack, na jednym wyjściu wzmacniacz, na drugim digitus, który byłby połączony z mw600 i drugim wzmacniaczem, niestety przez to opóźnienie odpada, pytanie czy jest jakieś urządzenie przesyłające w czasie rzeczywistym ? plus dla digitusa że idzie ładować i jednocześnie korzystać, mw600 niestety nie da rady.

Ciekaw jestem jakby sprawował się ten nadajnik http://allegro.pl/odbiornik-i-nadajnik-bluetooth-i3894236554.html

Pozdrawiam
    lukskajwoker
    Level 12  
    jeszcze raz zapytam czy bardzo przy oglądaniu z TV jest to opóźnienie odczuwalne?
    czy będzie to wada tego DIGITUSA czy raczej wszystkie nadajniki tak mają?
    czy da radę podłączyć więcej urządzeń bluetooth na raz - chodzi o słuchawki.
    booboss
    Level 10  
    Witam,

Zamierzałem wykorzystać to "cudo" właśnie do oglądania TV przez słuchawkę BT tak aby nie przeszkadzać osobom będącym w stanie hibernacji (śpiącym). Jak się doczytałem jest pewien lag dźwięku w stosunku do obrazu co wprost wynika ze specyfikacji technologii BT. Da się jednak temu zaradzić gdyby urządzonko to przyjmowało zamiast analogowego sygnału przez jakiś CHINCH czy JACK sygnał cyfrowy z S/PDIF. Jak sprawdziłem na moim telewizorze Samsung UE40EH5300 jest możliwość ustawienia opóźnienia dźwięku na wyjściu S/PDIF. Niestety to ustrojstwo takie wejścia/wyjścia nie posiada a jedynie czysto analogowe. Potrzebuję zatem urządzenie które działa zarówno w trybie RX/TX oraz posiada IN/OUT cyfrowe jak S/PDIF.

Czy ktoś zna takowe urządzenie i może podać jego model?