Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie Bluetooth pomiędzy DIGITUS DA-30501 z Logitech S-00013

04 Mar 2013 13:59 4851 12
 • Poziom 10  
  Witam,
  czy można podłączyć te dwa urządzenia Bluetooth razem?:
  - DIGITUS DA-30501 (Odbiornik/Nadajnik)
  z
  - Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth S-00013

  Potrzebuję tego, aby przekazać dźwięk bezprzewodowo z TV do wzmacniacza. Pod wejście słuchawkowe w TV chcę podpiąć Digitus'a i przesłać dźwięk do Logitecha, który jest podłączony po kablu ze wzmacniaczem. Posiadam w/w urządzenie Logitech i do przesyłania dźwięku z komputera/telefonu itp. sprawuje się świetnie. Tylko nie wiem czy sprawdzi się z urządzeniem Digitus.

  Ewentualnie może znacie jakiś inny sposób bezprzewodowego przesłania dźwięku z TV do jakiegoś odbiornika (np. wzmacniacza). Model TV to LG LM660s - ma od wbudowanie bluetooth, ale używa go do obsługi pilota Magic.

  Pozdrawiam
 • PCBwayPCBway
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 10  
  angelica_n - czytałem instrukcje, ale akurat to przeoczyłem. Logitech ma kod 0000 także wszystko powinno się ładnie "zgrać". Dzięki wielkie i przepraszam za moje przeoczenie. Zakupiłem dzisiaj ten nadajnik DA-30501 i wkrótce podzielę się wrażeniami.
 • PCBwayPCBway
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 10  
  Witam ponownie!

  Moje spostrzeżenia po zakupie DIGITUS DA-30501:
  - Dobre, solidne wykonanie
  - Banalna obsługa (Jeden wielofunkcyjny przycisk MFB)
  - Przełącznik tybów TX/RX - odpowiednio Nadajnik/Odbiornik (Tryb TX lub RX nie może by zmieniony po włączeniu DA-30501)

  Testowałem połączenie w trybie nadajnika (tryb TX) z dwoma odbiornikami:
  - Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth S-00013
  - Sony Hi-Fi Wireless Headset with FM Radio MW600

  Testowałem również połączenie w trybie odbiornika (tryb RX) z kilkoma urządzeniami:
  - Laptop Asus X73SV
  - Laptop Asus K56CM
  - Telefon Samsung Galaxy S Advance
  - Telefon Sony Ericsson Xperia Neo-V
  - Telefon Sony Xperia Sola

  Bezproblemowe połączenie ze wszystkimi wymienionymi urządzeniami.
  - Jako nadajnik (Tryb TX)
  Odbiornik (Logitech lub Sony MW600) ustawiłem w tryb parowania, a następnie włączyłem DIGITUS DA-30501 z trybem parowania (na wyłączonym urządzeniu przytrzymać przycisk MFB ok 5~7 sek). Parowanie nowego urządzenia (w moim przypadku) trwało ok. 5~10 sek. Po sparowaniu urządzeń, kolejne nawiązanie połączenia z ostatnio używanym odbiornikiem trwa mniej niż 5 sek.
  - Jako odbiornik (Tryb TR)
  Wszystkie urządzenia bez najmniejszego problemu wykryły i połączyły się z DIGITUS'em. Nazwa urządzenia to model: DA-30501.

  No to teraz przejdźmy do ALE:
  Na co dzień jako odbiornika używam Logitech'a i muszę stwierdzić, że w porównaniu do Digitus'a dźwięk na Logitech'u jest czystszy.
  Stwierdzam to po odsłuchaniu muzyki w formacie FLAC 44kHz ~970kbps oraz MP3 44kHz 320kbps na obydwu urządzeniach.
  - Dźwięk z Digitus'a, na wyjściu jest trochę przesterowany. W przypadku telefonów czy laptopów zmniejszenie głośności na wyjściu Bluetooth do ok. 80% (prawie) rozwiązuje problem - dźwięk jest już czystszy.
  - Dźwięk z Logitech'a, na wyjściu jest trochę cichszy/słabszy niż w przypadku Digitus'a, ale za to idealny. (Na którymś forum spotkałem się z opinią: "Lepiej niż po kablu..." :D )
  Jeżeli Digitus pracuje w trybie nadajnika (TX) nie mam zastrzeżeń do jakości dźwięku.

  Duży Plus - urządzenie działa również, gdy jest podłączone do ładowarki (w moim przypadku USB w TV). Jeśli urządzenie jest włączone i podłączymy do niego ładowarkę zostanie ono wyłączone, jednak można je ponownie włączyć przyciskiem MFB.
  Piszę o tym, ponieważ słuchawka Sony MW600 po podłączeniu ładowarki zostaje wyłączona i przez cały czas ładowania jest bezużyteczna (trochę irytujące).

  Mam nadzieję, że komuś przyda się moja opinia. :)
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 2  
  Panie bzyku665 proszę napisać jak sprawuje się DIGITUS w roli transmitera gdy podepnie się go do wyjścia LINE OUT lub RCA (czincz) czyli "niesłuchawkowego"? Czy tak słaby sygnał jest w stanie wysterować ten wynalazek, jak wygląda wówczas sprawa z głośnością w słuchawkach bluetooth? Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 • Poziom 10  
  Pozostawię info o swoich doświadczeniach dla potomnych:

  DIGITUS podłączył się poprawnie do słuchawek AKG K830BT oraz do takiego receivera (odbiornika bluetooth) słuchawkowego SAMSUNG HS3000.

  DIGITUSa używam w trybie TX czyli transmiter. Jako źródła dźwięku dla niego używałem wyjścia słuchawkowego z miksera audio oraz wyjścia słuchawkowego z klawiszy.

  DIGITUSA ma opóźnienie około 0.5sek w stosunku do pojawieniu się dźwięku w postaci analogowej na jego wejściu (oczywiście jest to ocena zgrubna 'na ucho').

  Absolutnie w niczym to nie przeszkadza podczas słuchania muzyki etc., ale podczas grania na instrumencie (np klawiszowym) denerwuje w sposób wręcz uniemożliwiający grę (mija właśnie owe około pół sekundy od uderzenia w klawisz do usłyszenia dźwięku w słuchawkach bluetoth podpiętych przez DIGITUSA). Podobnie podczas prób nagrywania na komputer, który jednocześnie odgrywa podkład (czyli jakby dogrywanie kolejnej ścieżki do już istniejącego i właśnie odgrywanego przez DIGITUSA podkładu) zachodzi to opóźnienie - i ścieżki się kompletnie rozjeżdżają.

  Jednak metronom elektroniczny podpięty w ten sposób do ucha, do słuchawki - rewelacja, jeden kabel mniej (o ile zignorować rozjechanie między miganiem diodki na metronomie a pikaniem w uchu - bo opóźnienie oczywiście występuje; ja diodę ignoruję, słucham tylko piku w uchu).

  DIGITUS włączony, ale podpinany do zasilania wyłącza się. Można go oczywiście włączyć ponownie (wciąż na zasilaniu) i będzie działał (znaczy chwilkę zajmie start i ponowne podpięcia do słuchawki) aż do chwili kiedy odepniemy zasilanie. Wówczas znów się wyłączy i trzeba włączać go od nowa (znów chwilka na start i parowanie). Dziwne to, ale tak to działa...

  Mam nadzieję, że komuś pomogą w życiu powyższe wypociny ;)

  Pzdr
  L.
 • Poziom 13  
  Cytat:
  DIGITUSA ma opóźnienie około 0.5sek w stosunku do pojawieniu się dźwięku w postaci analogowej na jego wejściu

  A jak się to ma do oglądania filmów i ogólnie TV?
  Czy to opóźnienie jest równie odczuwalne i irytujące jak podczas gry?
 • Poziom 10  
  Aż sprawdziłem z ciekawości - tak, opóźnienie występuje. Nie wkurza jakoś intensywnie, ale cały czas ma się wrażenie, iż dźwięk jest 'rozjechany' w stosunku do obrazu.

  Myślę, że to opóźnienie wynika po prostu z przetwarzania sygnalu analogowego wewnątrz DIGITUSA i wysyłki i dekodowania w odbiorniku. Więc chyba występuje 'zawsze'.

  Pzdr
  L.
 • Poziom 2  
  Witam, z tego co wyczytałem, digitus ma opóźnienie w przesyłaniu dźwięku, chciałem go zastosować do nadawania dla MW600, z tymże miało to być połączone z telefonu na roździelacz jack, na jednym wyjściu wzmacniacz, na drugim digitus, który byłby połączony z mw600 i drugim wzmacniaczem, niestety przez to opóźnienie odpada, pytanie czy jest jakieś urządzenie przesyłające w czasie rzeczywistym ? plus dla digitusa że idzie ładować i jednocześnie korzystać, mw600 niestety nie da rady.

  Ciekaw jestem jakby sprawował się ten nadajnik http://allegro.pl/odbiornik-i-nadajnik-bluetooth-i3894236554.html

  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  jeszcze raz zapytam czy bardzo przy oglądaniu z TV jest to opóźnienie odczuwalne?
  czy będzie to wada tego DIGITUSA czy raczej wszystkie nadajniki tak mają?
  czy da radę podłączyć więcej urządzeń bluetooth na raz - chodzi o słuchawki.
 • Poziom 10  
  Witam,

  Zamierzałem wykorzystać to "cudo" właśnie do oglądania TV przez słuchawkę BT tak aby nie przeszkadzać osobom będącym w stanie hibernacji (śpiącym). Jak się doczytałem jest pewien lag dźwięku w stosunku do obrazu co wprost wynika ze specyfikacji technologii BT. Da się jednak temu zaradzić gdyby urządzonko to przyjmowało zamiast analogowego sygnału przez jakiś CHINCH czy JACK sygnał cyfrowy z S/PDIF. Jak sprawdziłem na moim telewizorze Samsung UE40EH5300 jest możliwość ustawienia opóźnienia dźwięku na wyjściu S/PDIF. Niestety to ustrojstwo takie wejścia/wyjścia nie posiada a jedynie czysto analogowe. Potrzebuję zatem urządzenie które działa zarówno w trybie RX/TX oraz posiada IN/OUT cyfrowe jak S/PDIF.

  Czy ktoś zna takowe urządzenie i może podać jego model?