Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie Bluetooth pomiędzy DIGITUS DA-30501 z Logitech S-00013

bzyku665 04 Mar 2013 13:59 4392 12
  • #1 04 Mar 2013 13:59
    bzyku665
    Poziom 10  

Witam,
    czy można podłączyć te dwa urządzenia Bluetooth razem?:
    - DIGITUS DA-30501 (Odbiornik/Nadajnik)
    z
    - Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth S-00013

Potrzebuję tego, aby przekazać dźwięk bezprzewodowo z TV do wzmacniacza. Pod wejście słuchawkowe w TV chcę podpiąć Digitus'a i przesłać dźwięk do Logitecha, który jest podłączony po kablu ze wzmacniaczem. Posiadam w/w urządzenie Logitech i do przesyłania dźwięku z komputera/telefonu itp. sprawuje się świetnie. Tylko nie wiem czy sprawdzi się z urządzeniem Digitus.

Ewentualnie może znacie jakiś inny sposób bezprzewodowego przesłania dźwięku z TV do jakiegoś odbiornika (np. wzmacniacza). Model TV to LG LM660s - ma od wbudowanie bluetooth, ale używa go do obsługi pilota Magic.

Pozdrawiam

0 12
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2013 14:41
    anmedia
    Poziom 39  

Przecież jest napisane w instrukcji tego urządzenia:
    "Gdy DA-30501 używany jest jako nadajnik, to trzeba przygotować odtwarzacz audio z wyjściem audio 3,5 mm i odbiornik A2DP Bluetooth, taki jak zestaw słuchawkowy, głośnik stereo Bluetooth, itd.."
    Musi być tylko spełniony jeden warunek:
    "Nadajnik da się sparować z odbiornikiem Bluetooth stereo, który ma numer PIN ?0000?, ?1234? lub ?1111?, ?8888?."
    Czyli wszystko zależy, jak technicznie da sobie radę Logitech.

0
  • #3 04 Mar 2013 18:06
    bzyku665
    Poziom 10  

angelica_n - czytałem instrukcje, ale akurat to przeoczyłem. Logitech ma kod 0000 także wszystko powinno się ładnie "zgrać". Dzięki wielkie i przepraszam za moje przeoczenie. Zakupiłem dzisiaj ten nadajnik DA-30501 i wkrótce podzielę się wrażeniami.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Mar 2013 19:08
    anmedia
    Poziom 39  

bzyku665 napisał:
    Dzięki wielkie i przepraszam za moje przeoczenie

Tu nie ma za co przepraszac.
    bzyku665 napisał:
    Zakupiłem dzisiaj ten nadajnik DA-30501 i wkrótce podzielę się wrażeniami

No to czekamy. Wiele osob pyta wlasnie o takowe polaczenie. Wiec jesli wszystko bedzie ze soba wspolgrac lub ewentualne problemy, to opisz. Z pewnoscia nie jednemu sie przyda.

0
  • #5 06 Mar 2013 13:42
    bzyku665
    Poziom 10  

Witam ponownie!

Moje spostrzeżenia po zakupie DIGITUS DA-30501:
    - Dobre, solidne wykonanie
    - Banalna obsługa (Jeden wielofunkcyjny przycisk MFB)
    - Przełącznik tybów TX/RX - odpowiednio Nadajnik/Odbiornik (Tryb TX lub RX nie może by zmieniony po włączeniu DA-30501)

Testowałem połączenie w trybie nadajnika (tryb TX) z dwoma odbiornikami:
    - Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth S-00013
    - Sony Hi-Fi Wireless Headset with FM Radio MW600

Testowałem również połączenie w trybie odbiornika (tryb RX) z kilkoma urządzeniami:
    - Laptop Asus X73SV
    - Laptop Asus K56CM
    - Telefon Samsung Galaxy S Advance
    - Telefon Sony Ericsson Xperia Neo-V
    - Telefon Sony Xperia Sola

Bezproblemowe połączenie ze wszystkimi wymienionymi urządzeniami.
    - Jako nadajnik (Tryb TX)
    Odbiornik (Logitech lub Sony MW600) ustawiłem w tryb parowania, a następnie włączyłem DIGITUS DA-30501 z trybem parowania (na wyłączonym urządzeniu przytrzymać przycisk MFB ok 5~7 sek). Parowanie nowego urządzenia (w moim przypadku) trwało ok. 5~10 sek. Po sparowaniu urządzeń, kolejne nawiązanie połączenia z ostatnio używanym odbiornikiem trwa mniej niż 5 sek.
    - Jako odbiornik (Tryb TR)
    Wszystkie urządzenia bez najmniejszego problemu wykryły i połączyły się z DIGITUS'em. Nazwa urządzenia to model: DA-30501.

No to teraz przejdźmy do ALE:
    Na co dzień jako odbiornika używam Logitech'a i muszę stwierdzić, że w porównaniu do Digitus'a dźwięk na Logitech'u jest czystszy.
    Stwierdzam to po odsłuchaniu muzyki w formacie FLAC 44kHz ~970kbps oraz MP3 44kHz 320kbps na obydwu urządzeniach.
    - Dźwięk z Digitus'a, na wyjściu jest trochę przesterowany. W przypadku telefonów czy laptopów zmniejszenie głośności na wyjściu Bluetooth do ok. 80% (prawie) rozwiązuje problem - dźwięk jest już czystszy.
    - Dźwięk z Logitech'a, na wyjściu jest trochę cichszy/słabszy niż w przypadku Digitus'a, ale za to idealny. (Na którymś forum spotkałem się z opinią: "Lepiej niż po kablu..." :D )
    Jeżeli Digitus pracuje w trybie nadajnika (TX) nie mam zastrzeżeń do jakości dźwięku.

Duży Plus - urządzenie działa również, gdy jest podłączone do ładowarki (w moim przypadku USB w TV). Jeśli urządzenie jest włączone i podłączymy do niego ładowarkę zostanie ono wyłączone, jednak można je ponownie włączyć przyciskiem MFB.
    Piszę o tym, ponieważ słuchawka Sony MW600 po podłączeniu ładowarki zostaje wyłączona i przez cały czas ładowania jest bezużyteczna (trochę irytujące).

Mam nadzieję, że komuś przyda się moja opinia. :)
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 06 Mar 2013 14:48
    anmedia
    Poziom 39  

bzyku665 napisał:
    Dźwięk z Logitech'a, na wyjściu jest trochę cichszy/słabszy niż w przypadku Digitus'a, ale za to idealny.

Tak, poniewaz zakres czestotliwosci jest wyzszy niz w Digitusie. W digitusie max masz 14kHz, a to po pierwsze obniza zakres wysokich tonow az o 2kHz a dwa moze powodowac taki efekt jak opisujesz.

0
  • #7 09 Mar 2013 18:36
    lkfor
    Poziom 2  

Panie bzyku665 proszę napisać jak sprawuje się DIGITUS w roli transmitera gdy podepnie się go do wyjścia LINE OUT lub RCA (czincz) czyli "niesłuchawkowego"? Czy tak słaby sygnał jest w stanie wysterować ten wynalazek, jak wygląda wówczas sprawa z głośnością w słuchawkach bluetooth? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0
  • #8 09 Sty 2014 12:06
    lecchu
    Poziom 9  

Pozostawię info o swoich doświadczeniach dla potomnych:

DIGITUS podłączył się poprawnie do słuchawek AKG K830BT oraz do takiego receivera (odbiornika bluetooth) słuchawkowego SAMSUNG HS3000.

DIGITUSa używam w trybie TX czyli transmiter. Jako źródła dźwięku dla niego używałem wyjścia słuchawkowego z miksera audio oraz wyjścia słuchawkowego z klawiszy.

DIGITUSA ma opóźnienie około 0.5sek w stosunku do pojawieniu się dźwięku w postaci analogowej na jego wejściu (oczywiście jest to ocena zgrubna 'na ucho').

Absolutnie w niczym to nie przeszkadza podczas słuchania muzyki etc., ale podczas grania na instrumencie (np klawiszowym) denerwuje w sposób wręcz uniemożliwiający grę (mija właśnie owe około pół sekundy od uderzenia w klawisz do usłyszenia dźwięku w słuchawkach bluetoth podpiętych przez DIGITUSA). Podobnie podczas prób nagrywania na komputer, który jednocześnie odgrywa podkład (czyli jakby dogrywanie kolejnej ścieżki do już istniejącego i właśnie odgrywanego przez DIGITUSA podkładu) zachodzi to opóźnienie - i ścieżki się kompletnie rozjeżdżają.

Jednak metronom elektroniczny podpięty w ten sposób do ucha, do słuchawki - rewelacja, jeden kabel mniej (o ile zignorować rozjechanie między miganiem diodki na metronomie a pikaniem w uchu - bo opóźnienie oczywiście występuje; ja diodę ignoruję, słucham tylko piku w uchu).

DIGITUS włączony, ale podpinany do zasilania wyłącza się. Można go oczywiście włączyć ponownie (wciąż na zasilaniu) i będzie działał (znaczy chwilkę zajmie start i ponowne podpięcia do słuchawki) aż do chwili kiedy odepniemy zasilanie. Wówczas znów się wyłączy i trzeba włączać go od nowa (znów chwilka na start i parowanie). Dziwne to, ale tak to działa...

Mam nadzieję, że komuś pomogą w życiu powyższe wypociny ;)

Pzdr
    L.

0
  • #9 16 Sty 2014 19:14
    dement
    Poziom 12  

Cytat:
    DIGITUSA ma opóźnienie około 0.5sek w stosunku do pojawieniu się dźwięku w postaci analogowej na jego wejściu

A jak się to ma do oglądania filmów i ogólnie TV?
    Czy to opóźnienie jest równie odczuwalne i irytujące jak podczas gry?

0
  • #10 16 Sty 2014 19:29
    lecchu
    Poziom 9  

Aż sprawdziłem z ciekawości - tak, opóźnienie występuje. Nie wkurza jakoś intensywnie, ale cały czas ma się wrażenie, iż dźwięk jest 'rozjechany' w stosunku do obrazu.

Myślę, że to opóźnienie wynika po prostu z przetwarzania sygnalu analogowego wewnątrz DIGITUSA i wysyłki i dekodowania w odbiorniku. Więc chyba występuje 'zawsze'.

Pzdr
    L.

0
  • #11 25 Sty 2014 19:09
    Kowal52
    Poziom 2  

Witam, z tego co wyczytałem, digitus ma opóźnienie w przesyłaniu dźwięku, chciałem go zastosować do nadawania dla MW600, z tymże miało to być połączone z telefonu na roździelacz jack, na jednym wyjściu wzmacniacz, na drugim digitus, który byłby połączony z mw600 i drugim wzmacniaczem, niestety przez to opóźnienie odpada, pytanie czy jest jakieś urządzenie przesyłające w czasie rzeczywistym ? plus dla digitusa że idzie ładować i jednocześnie korzystać, mw600 niestety nie da rady.

Ciekaw jestem jakby sprawował się ten nadajnik http://allegro.pl/odbiornik-i-nadajnik-bluetooth-i3894236554.html

Pozdrawiam

0
  • #12 03 Lut 2014 11:03
    lukskajwoker
    Poziom 12  

jeszcze raz zapytam czy bardzo przy oglądaniu z TV jest to opóźnienie odczuwalne?
    czy będzie to wada tego DIGITUSA czy raczej wszystkie nadajniki tak mają?
    czy da radę podłączyć więcej urządzeń bluetooth na raz - chodzi o słuchawki.

0
  • #13 28 Lut 2014 23:51
    booboss
    Poziom 9  

Witam,

Zamierzałem wykorzystać to "cudo" właśnie do oglądania TV przez słuchawkę BT tak aby nie przeszkadzać osobom będącym w stanie hibernacji (śpiącym). Jak się doczytałem jest pewien lag dźwięku w stosunku do obrazu co wprost wynika ze specyfikacji technologii BT. Da się jednak temu zaradzić gdyby urządzonko to przyjmowało zamiast analogowego sygnału przez jakiś CHINCH czy JACK sygnał cyfrowy z S/PDIF. Jak sprawdziłem na moim telewizorze Samsung UE40EH5300 jest możliwość ustawienia opóźnienia dźwięku na wyjściu S/PDIF. Niestety to ustrojstwo takie wejścia/wyjścia nie posiada a jedynie czysto analogowe. Potrzebuję zatem urządzenie które działa zarówno w trybie RX/TX oraz posiada IN/OUT cyfrowe jak S/PDIF.

Czy ktoś zna takowe urządzenie i może podać jego model?

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo