Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa do 1300zł

04 Mar 2013 15:24 3609 3
  • Poziom 8  
    Witam.

Chciałbym zakupić kosiarkę spalinową. Kwota jaką chcę przeznaczyć to max 1300zł Powierzchnia do koszenia to 1600m2.

Moje wymagania:

- Jak największy kosz;
    - funkcja mielenia;
    - bez napędu. Nie potrzebuje go;
    - bliski serwis (ok. Nowego Sącza)
    - mało awaryjny silnik;
    - mocna obudowa.

Teren do koszenia raczej prosty z małymi nierównościami. Trawa dość gęsta;/

Pytam gdyż jestem w tym temacie "zielony" a nie hę kupić czegoś co będzie awaryjne. Zapewne znajdzie się ktoś bardziej "doświadczony" w tych sprawach:)

Z góry dziękuję za propozycje:)
  • Poziom 24  
    Kiedyś (10 lat temu) mając ten sam problem i 1200 m2 do koszenia , kupiłem kosiarkę z spalinową czterosuwowym silnikiem Tecumseh 4,5KM.
    - mielenie
    - kosz
    - bez bajerów jak napęd na koła
    Działa mi do dzisiaj ale wiosną zawsze zmieniam olej - to ważne.
    W podanej kasie taką kupisz bez problemu.
    Większość kosiarek ma 3,5 KM ale ten jeden dodatkowy KM jest ważny.
    Jak jest gęsta trawa to i 10KM jest potrzebne ponieważ dławi.
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie. Tak też rozmyślałem że silnik poniżej 5km raczej będzie ciężko;/

Prosiłbym o jakieś konkretne pozycje... Odnośnie kosiarek Stiga z silnikiem górnozaworowych lub vega titan (obudowa z domieszką tytanu)
  • Poziom 2  
    Witam, na rynku jest też wiele ciekawych alternatyw, jak chociażby:

- kosiarka z koszem 65 l., funkcję mielenia, silnikiem BRIGGS&STRATTON Seria 625 E, obudową z blachy stalowej malowanej proszkowo, szerokość cięcia 51 cm. (model Silver 51 B Comfort)

- kosiarka z koszem 60 l., funkcją mielenia, silnikiem BRIGGS&STRATTON Seria 450 E, obudową z blachy stalowej malowanej proszkowo, szerokość cięcia 46 cm. (model Highline 46.3 P Edition)