Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace - silnik nie daje sie uruchomic po krótkim odłączeniu akumulatora

04 Mar 2013 16:04 5583 4
  • Poziom 2  
    Witam użytkowników.
    Od niedawna posiadam Espace 2,2 td. Proszę o pomoc - po odłączeniu accu na parę dni, do naładowania, po ponownym podłączeniu nie mogę uruchomić silnika. Czy ktoś z szanownych kolegów ma wiedzę w tym temacie? Początkowo myślałem że może świece, ale po dalszych obserwacjach widzę, ze pompa nie podaje na wtryski (diesel).
    Ponadto, chyba inaczej świeci ( miga) dioda nad lusterkiem ( c.z. z kluczyka).
    Czy to auto posiada immo i czy to może być przyczyną? Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc znawców tematu. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Gerard
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Nie puszcza Ci immo musisz z synchronizować kluczyk z immobilaizerem ale z tym to do specjalisty chyba że znajdziesz coś na necie będzie to trune.
  • Poziom 29  
    Nie podałeś rocznika, zazwyczaj pomaga zamknięcie i otwarcie auta pilotem. Nie napisałeś czy w końcu go odpalasz?

Dodano po 3 [minuty]:

Na pewno ma immo, ale nie wiem jaki kluczyk bez rocznika
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Dzięki za chec pomocy. Autko juz jezdzi a problem był smieszny i nie związany z immo. Wystarczyło wcisnąć "cos" w komorze silnika po lewej.. prawdopodobnie, jak sie dowiedziałem, jest to jakis rodzaj wyłącznika przeciążeniowego(?) Przypadkiem udało mi sie to zrobic i... juz po problemie.
    Raz jeszcze dzieki za chec pomocy, nr tel zapisałem, na okolicznosc potrzeby..
    Pozdrawiam, Gerard, Milicz

Dodano po 4 [minuty]:

Witam,
    wszystkim chetnym do pomocy dziekuje. Autko juz jezdzi, pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Geruś napisał:
    Wystarczyło wcisnąć "cos" w komorze silnika po lewej.. prawdopodobnie, jak sie dowiedziałem, jest to jakis rodzaj wyłącznika przeciążeniowego
    nie ,,coś''tylko wyłącznik uderzeniowy.Działa on jak uderzysz w coś-wyłącza silnik,lub jak coś grzebiesz przy aucie;stukasz pukasz to tez wyskoczy.