Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Procesor i Płyta główna do gier około 1000zł

Flapi 13 Mar 2013 00:28 4167 40
    Flapi
    Level 10  
    klapy też ostatnio zdjąłem a to odrazu mamuśka, że mam zasłonić :)
    jak to jest porównywalne z tym co ja mam teraz jeśli chodzi o procesor czy się mylę dobra jeśli tak sugerujesz, Ty się znasz a nie ja :) to napisz co byś upgradną w końcu do 1500 złoty tak żeby z kartą już było i co najlepiej jakbym nie musiał windowsa upgradować a jak już to wolałbym do 8, ale najbardziej przystałbym przy moim kochanym xp xD Z góry Ci dziękuję kolego dałbym Ci te punkciki ale już nie mam jakoś skołować muszę xD
    Atari65XE
    Level 20  
    Flapi wrote:
    klapy też ostatnio zdjąłem a to odrazu mamuśka, że mam zasłonić :)
    To powiedz jej że założyłeś nowe pamięci i webasto sie przegrzewa, a bez nich nie bedziesz mógł uczyć sie programowania, ktorym ostatnio bardzo sie zainteresowałes (powiedz potem przy obiedzie ile zarabiaja programiści- kobiety maja na kwestie finansowe radar w uszach), więc albo bedą zdjęte klapy, albo trzeba nową obudowe z chłodzeniem za 599zł to szybko powie "aha" i pójdzie do kuchni :P

Flapi wrote:
    jak to jest porównywalne z tym co ja mam teraz jeśli chodzi o procesor czy się mylę

No nie wiem - bo raz że q6600 jest z 25% wolniejszy od g860 nawet w grach na 4rdzenie, a w obsługujących 2 rdzenie to róznica juz jest z 40%. Wiadomo że nie jest to 2500K - tylko do zastosowan ktore wymieniłes to taki CPU to marnotrawstwo, to tak jak kupić Ferrari i jezdzic nim z dziadkiem i babcia 49km/h , bo moze kiedys pojezdze 300km/h z urodziwą towarzyszką, tylko wtedy to bedzie juz nie pierwszej młodosci auto, warte 20% tego co kiedys. Warto wywalać kase ?
    Pozatym q6600 jest goracy, pradozerny, chodzi na walnietej płycie z tego co piszesz . Szkoda bo gdyby była dobra to do Doty2 starczyło by wymienić ta padnieta gt9500 i nie uwierzyłbyś jak twój dziadek może chodzić z czyms co nie jest tylko imitacja gpu

Flapi wrote:
    to napisz co byś upgradną w końcu do 1500 złoty tak żeby z kartą już było i co najlepiej jakbym nie musiał windowsa upgradować a jak już to wolałbym do 8, ale najbardziej przystałbym przy moim kochanym xp xD

Ja bym sie na twoim miejscu przesiadł na 1155 juz, sprzedał to co masz, bral g2020/g860, płyte na h61/b75, hd7770 i grasz w to co chcesz, Dota2 czy CS to nie jest Crysis3, albo najnowsze produkcje na Frostbite - twoim problemem jest ten gt9500.
    Flapi
    Level 10  
    Dobra nie lubię tak o oczko czegoś ulepszać może mi się odwidzi i będę w coś fajniejszego chciał zagrać później, kupuje http://allegro.pl/zestaw-oc-msi-z77a-g45-intel-i5-2500k-4gb-i3081307291.html i za miesiąc GTX 660 koło 800-900 , bo mam takiego na lapku i pięknie śmiga i do tego to na lapku chyba wersja m czyli gorsza od tego co na stacjonarnym będzie, a tam mam też i5 xD! i za 2 miechy upgrade windowsa + ssd dysk + obudowa nie bij :) , że Ci dupę zawracałem a i tak postawiłem na swoim heh :)
    Flapi
    Level 10  
    sam zarobiłem http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4223202 2500zł nawet więcej, w miesiąc siedząc 5h dziennie ale mam jeszcze inne wydatki ,,kino, prezenty, imprezy gierki na ps3, paliwo no oc i ac to z reguły ojciec płaci , ,,bo wspólne autko" etc etc :) jeszcze przez paypala sprzedaje keye do skrzynek z tego najwiecej kasy :) + mam tyle stałych klientów, że już nie muszę nawet tych keyów itp na allegro wystawiać, żebym prowizji nie musiał płacić tylko odrazu na konto wpłacają :) ,,keye" taka waluta w docie 2 dla ciekawskich wszystkie itemki za to można kupić nie ma problemu, po drugie też odkładam sobie kasę na nowe autko chciałem po ,,równo" rozkładać ale nie będę żałował na upgrade komputera po trzecie jestem uczulony jak nie mam wyższej granicy fpsów w grze i jak coś mi się tnie kiedyś dawno dawno temu miałem około 90 fpsów w csie i jak trochę upgradnąłem komputerem i miałem 100 to czułem różnicę i to wielką

I jeszcze jedno pytanko hah oczywiście formatować kompa tak? i jak to zrobić przez włożeniem wszystkiego nowego sformatować i nic nie instalować zmienić płytę etc i zainstalować sterowniki czy najpierw zmienić i sformatować, bo się zastanawiam nad tym :O

Dodano po 5 [minuty]:

,, oczywiście płacę podatki proszę mnie tu nie atakować zaraz xD "
    Flapi
    Level 10  
    tak, ale dalej to nie jest odpowiedź na moje pytanie w związku z tym o co się pytałem
    okokpopo1
    Level 35  
    No powiedziałem przed instalacją win format :D Potem stery. (Inaczej nie da się zrobić)
    Flapi
    Level 10  
    no tak ale chodziło mi o to czy format robić jeszcze na starej płycie głównej etc i po formacie instalacji windowsa zmienic płytę główną i zainstalować już na zformatowanym windowsa czy najpierw zmienić płytę główną etc i formatować instalować na nowo windows odrazu na nowej płycie

Dodano po 32 [minuty]:

aha instalacją nazywasz podmianą podzespołów tak?

Dodano po 33 [minuty]:

okokpopo1 wrote:
    na twoim miejscu brałbym 7870 lub 7870xt nie dużo większa cena od 7850 a niezła przepaść wydajności. :D 7870 dużo wydajniejsza.

Jednak niewiem czemu ale ciągnie mnie do gtx 660 bardziej :D
    okokpopo1
    Level 35  
    Na nowych podzespołach. Gtx 660 dobra karta :D
    Flapi
    Level 10  
    Dobra to już postanowione co do procka i płyty, a następny krok to kupno Windowsa 7 + SSD czy karty graficznej.