Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Predom Łucznik 466 - drgania całej maszyny

wave 04 Mar 2013 16:20 3531 4
    wave
    Level 11  
    Witam.

Moja mama posiada maszynę do szycia Predom Łucznik 466. Maszyna ma już około 32 lat i do tej pory działała bezawaryjnie poza wymianą skrzywionej iglicy. Jednak po szyciu/naprawie dla znajomej spodni jeansowych (z powodu grubrego materiału szycie wspomagane było ręcznie przez obrót koła zamachowego) pojawiły się drgania całej maszyny (całego korpusu), coś w stylu bicia.

Zrobiłem przegląd wszystkich podzespołów oraz regulację i smarowanie, dokręcenie śrub. Żadne wałki czy też popychacze nie są poskręcane ani pokrzywione. Przeciwwaga jest ustawiona poprawnie. Nie ma pozrywanych śrub, czy też szpil. Podzespoły nie wyglądają na zużyte, nie mają także jakichś luzów. Już skończyły mi się pomysły co może tej maszynie dolegać. Chyba czeka ją serwis, ale jeśli jest to do zrobienia w domowych warunkach to mógłbym naprawę wykonać sam, co preferują :-)

Zaznaczam: maszyna szyje poprawnie, tylko te drgania trochę za duże.

Może ktoś miał taki problem lub naprawiał/regulował maszynę z takim "biciem".

Może wymiana przeciwwagi by coś dała, chociaż wygląda na funkiel nówkę.

PS. Znalazłem temat "Łucznik 465, koło napędowe nie działa" (Link), przeglądałem podobne tematy ale nigdzie nie znalazłem porady dot. mojego problemu.
    User removed account
    User removed account  
    wave
    Level 11  
    Drgania są, moim zdaniem, zbyt duże - tak jakby "bicie". Wcześniej tego nie było.
    Ciężko stwierdzić, czy coś nie jest minimalnie/lekko skrzywione lub któryś przeciwciężar przesunięty i dlatego powoduje drgania.
    User removed account
    User removed account  
    wave
    Level 11  
    Dzięki za zainteresowanie. Drgania występują, ale da się normalnie szyć. Więc może już tak zostanie.
    Sorry, ale nie mam za bardzo czym nagrać filmiku.