Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E12 - Czujnik położenia wału

04 Mar 2013 17:04 5958 4
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam Corolle e12 1,4 d4d, Zapaliła mi sie kontrolka silnika, podłączyłem samochód pod komputer i wyskoczył błąd obwodu czujnika położenia wału. Mechanik wykasował błąd,przeczyścił kostke przy czujniku i powiedział że jak sie znowu zapali to żebym wymienił czujnik. Po przejechaniu ok 100 km kontrolka znowu sie zapaliła. Wymieniłem czujnik na nowy - kontrolka sama nie zgasła wiec pojechałem żeby mi usuna błąd. Po wyjechaniu od mechanika po ok 1km znowu sie zaświeciła kontrolka. Zdaża się że podczas jazdy kontrolka potrafi zgasnąć a po jakimś czasie sie znowu zapala. Wykręciłem od znajomego kolejny czujnik żeby wyeliminować już na 100% uszkodzony czujnik, na nim też cały czas pokazywal się ten sam błąd. Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną tego? Przejżałem z wierzchu przewody i wydają się być ok.
  • Poziom 16  
    Jeśli nie czujnik, to szukaj w wiązce kabli.
  • Poziom 14  
    lub czuj. położenia wałka może być uszkodzony....
  • Poziom 10  
    Przewód co prowadzi do czujnika pewnie gdzieś nadłamany , miałem to samo w sprinterze przy czujniku abs
  • Poziom 11  
    Upewnij się że błąd dotyczy czujnika położenia wału,może spróbuj w innym warsztacie albo podaj dokładny opis tego błędu.Uszkodzony czujnik lub przerwa w obwodzie nie pozwoli by silnik odpalił.Nawet jeżeli działo by się to czasami to czuł byś szarpnięcia w czasie jazdy.Może błąd dotyczy czujnika położenia wałka rozrządu?