Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie audio z Xboxa 360 do głośników Creative A220

Matthiew 04 Mar 2013 19:42 3033 2
  • #1 04 Mar 2013 19:42
    Matthiew
    Poziom 2  

Witajcie, jest to pierwszy mój temat na całym forum elektroda.pl, z wcześniejszymi problemami radziłem sobie dzięki temu, że ktoś już natknął się na podobny problem, i odpowiedź znajdywałem na forum. Tym razem niestety, ani tutaj, ani na anglojęzycznych forach nie znalazłem choćby zbliżonego problemu do mojego.

Mianowicie zakupiłem od znajomego używanego Xboxa 360 (bez HDMI). Chciałem podłączyć go do projektora przez VGA (wszystko tutaj gra, projektor wyświetla obraz z Xboxa), a dźwięk puścić przez głośniki 2.1 Creative A220. I tu pojawia się problem - kabel jaki jest w tym Xboxie to VGA + 2 cinche (czerwony i biały), natomiast wejścia w głośnikach wyglądają tak - Podłączenie audio z Xboxa 360 do głośników Creative A220
    Podłączyłem tylko białe cinche do białego wejścia ale bez efektu.

Projektor ma swoje głośniki, więc chciałem sprawdzić czy chociaż dźwięk będzie z projektora - podłączyłem czerwone i białe cinche analogicznie do wejść z góry, później do wejść z dołu, nie przyniosło to jednak żadnego efektu.
    Podłączenie audio z Xboxa 360 do głośników Creative A220

Moim celem jest by dźwięk z Xboxa działał na głośnikach.
    Z tego co wiem, znajomy podłączał tego Xboxa do monitora (albo telewizora) a dźwięk podłączał poprzez przejściówkę cinche-jack do wieży stereo.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2013 21:46
    marci4
    Poziom 29  

Gniazdo, które pokazałeś od tych głośników Creative służy do podłączenia właśnie wszystkich głośników, a nie jest to wejście sygnału. Z jednego z głośników powinien wychodzić kabel z taką zieloną wtyczką mini-jack 3.5mm - to jest wejście dzwięku. Potrzebujesz przelotkę:

Gniazdo Chinch ->> Gniazdo mini-jack

Aby sobie to pod Xboxa podłączyć.

Pozdrawiam

0
  • #3 04 Mar 2013 23:35
    Matthiew
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME