Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie audio z Xboxa 360 do głośników Creative A220

04 Mar 2013 19:42 3864 2
 • Level 2  
  Witajcie, jest to pierwszy mój temat na całym forum elektroda.pl, z wcześniejszymi problemami radziłem sobie dzięki temu, że ktoś już natknął się na podobny problem, i odpowiedź znajdywałem na forum. Tym razem niestety, ani tutaj, ani na anglojęzycznych forach nie znalazłem choćby zbliżonego problemu do mojego.

  Mianowicie zakupiłem od znajomego używanego Xboxa 360 (bez HDMI). Chciałem podłączyć go do projektora przez VGA (wszystko tutaj gra, projektor wyświetla obraz z Xboxa), a dźwięk puścić przez głośniki 2.1 Creative A220. I tu pojawia się problem - kabel jaki jest w tym Xboxie to VGA + 2 cinche (czerwony i biały), natomiast wejścia w głośnikach wyglądają tak - Podłączenie audio z Xboxa 360 do głośników Creative A220
  Podłączyłem tylko białe cinche do białego wejścia ale bez efektu.

  Projektor ma swoje głośniki, więc chciałem sprawdzić czy chociaż dźwięk będzie z projektora - podłączyłem czerwone i białe cinche analogicznie do wejść z góry, później do wejść z dołu, nie przyniosło to jednak żadnego efektu.
  Podłączenie audio z Xboxa 360 do głośników Creative A220

  Moim celem jest by dźwięk z Xboxa działał na głośnikach.
  Z tego co wiem, znajomy podłączał tego Xboxa do monitora (albo telewizora) a dźwięk podłączał poprzez przejściówkę cinche-jack do wieży stereo.

  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 31  
  Gniazdo, które pokazałeś od tych głośników Creative służy do podłączenia właśnie wszystkich głośników, a nie jest to wejście sygnału. Z jednego z głośników powinien wychodzić kabel z taką zieloną wtyczką mini-jack 3.5mm - to jest wejście dzwięku. Potrzebujesz przelotkę:

  Gniazdo Chinch ->> Gniazdo mini-jack

  Aby sobie to pod Xboxa podłączyć.

  Pozdrawiam
 • Level 2  
  Dziękuję bardzo za odpowiedź :)