Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA EMILIA RM 407 - Kilka pytań

Aleksio98 04 Mar 2013 19:45 1209 3
  • #1 04 Mar 2013 19:45
    Aleksio98
    Poziom 9  

Witajcie
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem radiomagnetofonu UNITRA EMILA RM 407
    Mam kilka problemów z tym sprzętem
    1) coś się dzieje nie tak z dźwiękiem , kiedy przetre denaturatem albo szmatką albo wacikiem głowicę magnetofon przez chwilę gra inaczej ( czysto ) a potem znów sie pogarsza, i w związku z tym pytam czy to wina głowicy ? i czy gdzies mogę kupić nową głowicę?
    2) nie działa radio - w momencie kiedy włanczam ten dwu pozycyjny przełacznik to na chwile pojawiają się jakies szumy ale dosłownie na sekunde i cichną , nie reaguje na jaki kolwiek zakres
    3) podczas słuchania kaset wyraźnie słyszę że kaseta jest odtwarzana wolno w porównaniu do innych magnetofonów co może być przyczyną?
    No to jak Towarzysze pomożecie?

0 3
  • #2 04 Mar 2013 20:25
    btomko
    Poziom 34  

Aleksio98 napisał:
    kiedy przetre denaturatem albo szmatką albo wacikiem głowicę radio

Nie głowicę radia tylko magnetofonu, prawdopodobnie głowica do wymiany, to widać gołym okiem
    Aleksio98 napisał:
    nie działa radio - w momencie kiedy włanczam ten dwu pozycyjny przełacznik to na chwile pojawiają się jakies szumy ale dosłownie na sekunde i cichną , nie reaguje na jaki kolwiek zakres

To trzeba posprawdzać miernik do ręki
    Aleksio98 napisał:
    podczas słuchania kaset wyraźnie słyszę że kaseta jest odtwarzana wolno w porównaniu do innych magnetofonów co może być przyczyną?

W silniku jest regulacja obrotów.

0
  • #3 04 Mar 2013 20:33
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Mar 2013 20:35
    Aleksio98
    Poziom 9  

Motronic napisał:
    Pierwsze-wyczyść tor prowadzenia taśmy.
    Ostatnie-być może naciągnięty pasek. Jak przewija, też wolno?

Przewija dobrze
    A gdzie moge znalesć taką głowicę do magnetofonu , u mnie w mieście jest sklep ABC elektroniki może tam dostane?

0