Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon BJC-5500 drukuje "krzaczki"

18 Lut 2005 18:19 2225 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.

Kupiłem niedawno używaną drukarkę Canon BJC-5500 oraz nową głowicę z tuszami BC21e.
    Sprzęcik działa bez problemu, drukuje swoją stronę testową, fonty, itd.
    Niestety odmawia współpracy z komputerem :((

Próbowałem drukować pod Win XP, na sterownikach z XP. Niestety z drukarki wychodzą tylko krzaczki. Różne dziwne znaczki.
    Tak samo dzieje się na sterownikach do Epson LQ-2550 i IBM XL24e (podobno jest z nimi kompatybilna).
    Drukarka drukuje krzaczki także pod sterownikami Canona w Win 98SE.

Próbowałem zmieniać ustawienia (tryb HQ, HS, Fine), krzaczki zmniejszają rozmiary lub jakość, ale nadal jest to tylko tryb tekstowy.

Do drukarki nie mam żadnej instrukcji, nie wiem, jak powinny być ustawione poszczególne opcje w drukarce i w sterownikach żeby było OK.
    A może coś jest uszkodzone? Co?

Drukuję na kablu LPT o długości 3m. Testowałem go na innych sprzętach i było zawsze wszystko OK. Ustawienia portu to ECP+EPP.

Bardzo też chciałbym zdobyć instrukcję do tej drukarki, albo chociaż opis funkcji w menu.

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Każda jest cenna.

pozdrawiam
    Bolo
  • Poziom 27  
    Witam
    Czy zdobyłeś orginalne steroniki i na nich też jest żle? te z windy nie zawsze działają poprawnie
  • Poziom 10  
    Witam.

Używałem oryginalnych sterowników Canona (tylko pod Win98) oraz sterowników z Windowsa XP (oryginalnych pod XP nie ma).

Poza tym drukarka nie jest wykrywana po podłączeniu do kompa, a np. przy BJC-6000 od razu wyświetla że dodano nowy sprzęt.

Może uszkodzona jest elektronika drukarki? Jak to sprawdzić i naprawić?

pozdrawiam
    bolo
  • Poziom 27  
    Na 99% nie uruchomisz tej drukarki na XP. Spróbuj na 98 i zobaczysz, że tam bedzie wszystko OK. Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    cymbi - rozumie, że miałeś doświadczenia z taką drukarką, czy słuszne są moje podejrzenia, co do sterowników(brak prawidłowych pod XP) napisz coś więcej, moze uda się rozwiązać ten kłopot
  • Poziom 27  
    Pod Xp musisz szukać sterowników z jakiś stron www. Te od Xp niestety ale nie działają. Nie wiem dlaczego, ale większość sterów pod XP nie działa z drukarkami poprawnie. Tak samo jest z HP 600,640...
  • Poziom 10  
    Wiem, że dopisuje się już pod wiekowym tematem, ale może komuś się jeszcze przydać. Po pierwsze kabel LPT jest ZA DŁUGI (3m.), dla drukarek Canona serii BJC max długość to 2 m, a najlepiej 1,8. Po drugie: przy dużej (pow 2 m.) długości kabla dobrze jest używać tylko trybu zwykłego portu LPT bez rozszerzeń ECP +EPP.