Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magane 1.9 dci 120 PS - Urwany kruciec zasilana oleju turbiny

04 Mar 2013 20:54 2805 13
  • Poziom 17  
    Witam wymieniałem z bratem turbinę w jego aucie .Auto poskładane mała przejażdżka no i. Niestety ale chyba coś żeśmy pokręcili przy podciśnieniach[nie było mnie przy demontażu nadmieniam] , autku brak mocy nadal i hamulce zginęły. To jednak nie problem przy montażu zauważyłem że oring na na dwuzłączce [tak to nazwijmy] zasilania oleju jest obcięty. Znalazłem podobny , poskładane dzisiaj brat zakończył kosmetykę no i w trasę. Jednak spod dwuzłączki olej się lał klucz 17 i dokręcanie i się ukręciło .Teraz koledzy tak jak ta część się nazywa aby to kupić i czy ktoś może jakoś rozrysować te wężyki od podciśnień .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W bloku ukręciłeś ten przewód od zasilania? Czy przy turbo?

Wężyków to tam za dużo nie ma, zawór od sterowania turbo na króćcach ma trochę inne średnice, więc trudno pomylić.
  • Poziom 17  
    Na turbinie się świnia ukręciła.Z tego co mi się wydawało to wężyk od turbo połączyłem tak główny zawór potem dojście do aku mały zawór no i turbina.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sama się nie ukręciła :D

Śruba przewodu oleju się to nazywa - 8200575798 lub 7700114936.

Wężyk pod kostką idzie do pompy, ten na samym dole idzie do turbo.
  • Użytkownik obserwowany
    restryktor na to mówią
  • Poziom 15  
    A dlaczego w ogóle była wymieniana turbina?

Dodano po 3 [minuty]:

Sprawdź główny przewód podciśnienia z vacum pompy do serwa i jego zakończenia, miejsca podłączeń mniejszych przewodów. Zginęło Ci podciśnienie i w tym problem.
  • Poziom 15  
    Skoro turbina nie wstaje i nie ma hamulca, to nie masz podciśnienia.
  • Admin grupy Samochody
    I nie zapomnij oleju z intercolera wylać.
    Manometr wpiąć zamiast czujnika ciśnienia oleju też nie zaszkodzi.
  • Poziom 17  
    Jest moc źle wpiąłem zasilanie vac na turbo. Intercoolera nie dało się wyjąć tylko przedmuchany .Dzięki panowie .Zamykam.Ale na drugi raz brat stwierdził że zaprowadził by do mechaniora . Dwie stówki i po kłopocie.Jednak jest samozadowolenie że zrobiliśmy sami.Plus zacieśnienie więzi rodzinnych wraz z kilkoma "rogatymi" browarami .
    czolo81 napisał:
    Intercoolera nie dało się wyjąć tylko przedmuchany

No to niech już ćwiczy metodę gaszenia silnika biegami gdy na obrotomierzu skala się skończy :D

Ale jak sobie tam chcecie.