Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Wingo 2024 - Do bramy dwuskrzydłowej - 2,3m

seba_77 04 Mar 2013 21:31 6543 7
 • #1 04 Mar 2013 21:31
  seba_77
  Poziom 9  

  Mam okazję kupić w bardzo dobrej cenie napęd do bramy taki jak w temacie. Wg instrukcji maksymalna długość skrzydła to 2m. Problem w tym, że skrzydło ma dokładnie 232cm. Z drugiej strony, jest bardzo lekkie, waga poniżej 50 kg. Czy jest sens zaoszczędzić trochę przy zakupie, czy może lepiej szukać "wyższego" modelu?

  Podam jeszcze kilka informacji:
  Słupek: 240 x 240mm
  Wymiar C: 65mm
  Wymiar A: 165mm
  Brama może otwierać się do 90°

  Nice Wingo 2024 - Do bramy dwuskrzydłowej - 2,3m

  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  pozdrawiam
  Sebastian

  0 7
 • Pomocny post
  #2 05 Mar 2013 10:45
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Znaczy wymiar B = 185?
  U ciebie nie chodzi o wagę ani długość skrzydła - taką brameczkę to wszystko pociągnie.
  U ciebie może nie starczyć wysuwu (im większe wymiary A i B tym większy potrzebny wysuw) bo Wingo 2024 ma bodaj tylko 30 cm - jak jesteś 'bardzo" zdecydowany na Wingo to model 3524 ma dłuższy o paręnaście cm wysuw i powinien wystarczyć (ale o 200 zł na sztuce droższy).
  Jak masz możliwość wypożyczyć 2024 to możesz przymierzyć i sprawdzić czy wystarczy wysuwu (ale na 90% nie)
  Tu masz temat o szerokich słupkach i do 2000 zł:
  http://www.autobramy.org/viewtopic.php?p=11675#11675

  0
 • #3 05 Mar 2013 11:00
  seba_77
  Poziom 9  

  Jeśli dobrze kalkuluję, to wymiar B wg powyższego schematu to max 130mm?

  0
 • #4 05 Mar 2013 12:45
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Fakt - nie zauważyłem asymetrii - C to nie połowa słupka. Czyli - C=6,5 cm +5cm (połowa siłownika) + jakieś 2 cm zapasu na skos siłownika (do rogu słupka) = 13,5 cm

  Wingo 2024 wystarczy. Wymiarów w miarę możliwości używaj jak największych - powiedzmy A=B=15 cm - im większe wymiary (oczywiście nie na styk - nie pozwól aby śruba dochodziła do końców ślimaka - użyj ograniczników na siłownikach albo ograniczników na bramie) tym co prawda wolniejsza ale spokojniejsza praca bramy (brak żabkowania i szarpania). Nie zróżnicuj za mocno wymiarów - A i B (różnica góra 2 cm) - bo brama będzie miała inna prędkość na zamknięciu i otwarciu - np. w przypadku małego A a dużego B brama będzie wolno startować z zamknięcia a przyspieszać pod koniec otwarcia i na odwrót

  0
 • #5 06 Mar 2013 12:07
  wobli
  Poziom 10  

  Witam,
  podepnę się pod temat ;)
  W moim przypadku wymiary A i B to max 10cm. co prawda B mógł bym dać większy ale z A niewiele mogę pokombinować. Schemat przewiduje te wymiary min 12.5cm. Moje pytanie brzmi: Czy mogę takie wymiary zastosować i w czym to będzie się odbijać jeśli chodzi o działanie?

  0
 • #6 06 Mar 2013 12:19
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Daj większy B ale tylko trochę - 1-2 cm - (większy B powoduje wolniejszy ruch blisko zamknięcia a szybszy blisko otwarcia - lepiej niż większy A)
  Brama powinna być lekka bo będzie wykorzystany niecały skok siłownika (i tym samym będą większe obciążenia na wszystkim).

  Brama przy starcie może trochę szarpać i może żabkować (sprężynować) - poruszać się skokami (ale nie musi - zależy to od sprężystości słupka, bramy i luzów na mocowaniach), za to będzie szybko się ruszać.

  Jak wszystko będzie za gwałtownie przebiegało to zwolnij prędkość siłowników (niektóre centrale mają taką funkcję) i obowiązkowo włącz zwalnianie i łagodny start (jeśli są).

  Skróć do maksimum uchwyt od strony bramy - siłownik powinien być skośny w stosunku do skrzydła (przy równoległym albo co gorsza rozwartym kącie uchwyt od strony bramy jak i reszta elementów jest poddawany ogromnym przeciążeniom) - ale bez przesady - tak, żeby nos siłownika nie wchodził jeszcze na otwarciu w skrzydło.

  0
 • #7 06 Mar 2013 14:41
  seba_77
  Poziom 9  

  Dziękuję koledze za wszystkie uwagi i podpowiedzi. Będę się trzymał zalecanej linii instalacji.
  Jeszcze tylko jedno pytanie. Brama i słupki są cynkowane ogniowo. Najprościej byłoby przyspawać uchwyty siłownika od strony słupka i bramy. Boję się, że metal koło spawów może szybko zacząć korodować. A może lepiej przerobić uchwyty tak, aby je przykręcić? Jakie śruby musiałbym zastosować w takim przypadku? Czy może jednak spawać i zabezpieczyć powierzchnię farbą cynkową w sprayu?

  0
 • #8 06 Mar 2013 23:41
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Jeśli masz tak jak autor tematu lekkie skrzydła to wystarczy że uchwyt do skrzydła bramy przykręcisz do profila nośnego dwoma konkretnymi wkrętami samowiercącymi (fi 4-6) albo stożkowymi typu samochodowego.
  Jeśli idzie o słupek to trochę źle się podpiąłeś bo autor tematu miał murowane.
  Od strony słupka albo spawasz uchwyt (a o zabezpieczenie antykorozyjne to się raczej zapytaj koleżków od klepania aut) albo przerabiasz oryginalny uchwyt i dokręcasz go na co najmniej 6 wkrętów samowiercących.
  Jak mnie przychodzi do dospawywania (zakładamy bramy z kumplem - on je robi od zera i maluje proszkowo albo i na życzenie najpierw oddaje do cynkowania) to czyszczę spawy do połysku i używam podkładu samochodowego (chromianowego - zółtego) a na wierzchu najlepiej sprawdził się Hammerite (ten "na metal"). Niezły jest też gęsty chlorokauczuk specjalnie do malowania po metalu i ocynkach - wada - baardzo szybko schnie (pędzelki po kilku malowaniach do wyrzucenia) i jest w puszkach 1 L - otworzysz i po miesiącu masz klocek.

  0
  Szukaj w 5mln produktów