Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza W.E.P. 872D czy 872D+ z mocniejsza kolb±

04 Mar 2013 22:18 10065 15
  • Poziom 9  
    Witam.
    Proszę o radę któr± stacje wybrać 872d czy 872d+ z kolb± z grzałk± hakko?
    Powiem szczerze, że ja głównie będę kolbę wykorzystywał...
    Stacja 872d kosztuje 199zł natomiast 872d+ kosztuje 249zł, natomiast znalazłem osobno sam± mocniejsz± kolbę za 45zł z grzałk± hakko tylko, że sprzedawca mówi że ona nie będzie działać ze stacj± 872d, bo to kolba do 872d+. Czy kto¶ to sprawdzał i rzeczywi¶cie kolby się różni± czym¶ w tych stacjach? tzn. chodzi mi o to czy te mocniejsze kolby rzeczywi¶cie nie będ± współpracować z 872d? czy może wystarczy jaka¶ mała przeróbka i będzie chodzić to?
    No i ostatnie pytanie czy potrzebna mi mocniejsza kolba niż jest w 872d? Stacja będzie używana w domu od czasu do czasu, ale przyznam że chciałbym lutować różne rzeczy.. elementy przewlekane na porz±dku dziennym..
    dziękuję z góry za podpowiedzi..
  • Poziom 40  
    Posiadam model 872D i my¶lę że kolba która się znajduje w tej stacji jest wystarczaj±ca. Mocniejsza kolba założona do tego modelu może przegrzewać elementy j± zasilaj±ce jak np transformator. Nie polecam takiego rozwi±zania bo to jednak chińczyk i wszystko się może stać. Je¶li chodzi o kolbę to jak będziesz zamawiał to kup sobie od razu kilka innych grotów. Ten który jest w zestawie ma bardzo cienk± końcówkę i elementy przewlekane lutuje się słabo. Kup sobie jaki¶ płaski grot tak ze 2-3 mm szeroko¶ci. Ogólnie okr±głe groty to nieporozumienie.
  • Poziom 9  
    Czyli nie ma co pakować mocniejszej kolby do tej stacji... Ale czy my¶licie, że chińskie r±czki włożyli do stacji 872d+ tylko mocniejsz± kolbę czy podzespoły s± również "mocniejsze"? Bo mam info od sprzedawcy że elektronika się różni w tych stacjach, i mocniejsza kolba nie będzie pracować w 872d, i tak samo ta słabsza nie będzie pasować do 872d+... Więc niby musz± się różnić wnętrzno¶ciami... Chyba ze sprzedawca nie sprawdził tego i pisze to z powodu domniemania swojego.... Napewno kto¶ wie co¶ na ten temat... proszę o poradę.
  • Poziom 16  
    @bialymic
    Kupiłe¶ może W.E.P. 872D+
    Ja też się nad ni± zastanawiam, mam jeszcze na oku Zaoxin 852D.
    Zaoxin jest trochę droższy i np. w go troniku daj± na niego 2 letni± gwarancję w porównaniu do 1 roku na W.E.P.
  • Poziom 18  
    Z t± gwarancj± to ok. Ale w lutownicy WEP wykręcisz dwie ¶rubeczki i wymienisz grzałkę.
    W Zaoxin 852 zaczynaj± się już wtedy schody - kolby s± klejone I czasem przy wymianie pęka kolba !

W WEP grzałka jest na ceramice tzn zwoje s± nawinięte na ceramice i wytrzyma bardzo długo. W Zaoxin s± grzałki jak w PT czy Aoyue przy lekkim stuknięciu zwoje się zwieraj± i wypalaj±. Taka grzałka w Zaoxin zależnie oczywi¶cie od używania ale wytrzymuje i tak krócej niż w WEP. A wymiana grzałki to normalna rzecz eksploatacyjna a kolby klej± tylko w Zaoxinie
  • Poziom 10  
    Małe sprostowanie w WEPach też s± klejone kolby ;)
    Co do kolb to nie ma możliwo¶ci podstawienia mocniejszej za słabsz± i prawidłowej pracy.
    Mocniejsze kolby maja użyty inny typ termopary, wymagaj± mocniejszego transformatora, innego układu pomiarowego.
  • Poziom 16  
    Zdecydowałem się na WEPa i widzę, że ma tak± duż± nakrętkę jak się j± ¶ci±gnie to chyba jest dostęp do elementu grzejnego. Nie chcę za bardzo grzebać i rozkręcać ale nie widzę tam nigdzie klejenia.
    Zalet± WEP s± tańsze dodatkowe dysze do hotaira.
  • Poziom 10  
    Wybacz pisz±c wep miałem na my¶li 872D ot taki skrót my¶lowy.
    Oczywi¶cie nie wszystkie stacje lutownicze wepa maj± klejone kolby.
    Stacje z "wentylatorem" zamiast kompresora nie maj± klejonych kolb, za¶ wszystkie inne z kompresorem już maj±. Taka sama reguła jest do stacji Zaoxina.
    Kolby w stacjach ZD np.912 maj± również klejone kolby.
    W PT stary typ kolb (wysuwane) nie s± klejone ale te nowszego typu (z wygl±du jak w WEPach np.872D) już s± klejone ;)
  • Poziom 18  
    PSUja72 napisał:
    Małe sprostowanie w WEPach też s± klejone kolby ;)
    Co do kolb to nie ma możliwo¶ci podstawienia mocniejszej za słabsz± i prawidłowej pracy.
    Mocniejsze kolby maja użyty inny typ termopary, wymagaj± mocniejszego transformatora, innego układu pomiarowego.

Oj chyba o czym¶ nie wiem który model ?
  • Poziom 16  
    PSUja72 napisał:
    Stacje z "wentylatorem" zamiast kompresora nie maj± klejonych kolb, za¶ wszystkie inne z kompresorem już maj±.

Czyli według ciebie 872D+ ma klejon± kolbę?
  • Poziom 40  
    PSUja72 napisał:

Stacje z "wentylatorem" zamiast kompresora nie maj± klejonych kolb, za¶ wszystkie inne z kompresorem już maj±. Taka sama reguła jest do stacji Zaoxina.
    Kolby w stacjach ZD np.912 maj± również klejone kolby.
    W PT stary typ kolb (wysuwane) nie s± klejone ale te nowszego typu (z wygl±du jak w WEPach np.872D) już s± klejone ;)

Co¶ chyba namieszałe¶. Mam WEP 872D i kolba do gor±cego powietrza jest skręcana na trzy wkręty. A kolba z grotem jest rozkręcana i element grzejny wyjmuje się w 30 sekund.
  • Poziom 10  
    Mowa tylko o kolbach od hotair. Kolby z grotem z wiadomych przyczyn nie s± nigdy sklejane .
    A i owszem kolba od hota jest skręcona na 3 wtręty (czasem na 1) ale dodatkowo s± klejone
    przykład
    Stacja lutownicza W.E.P. 872D czy 872D+ z mocniejsza kolb± Stacja lutownicza W.E.P. 872D czy 872D+ z mocniejsza kolb± Stacja lutownicza W.E.P. 872D czy 872D+ z mocniejsza kolb±
    Przepraszam za jako¶ć ale zdjęcia robione telefonem w pracy
  • Poziom 10  
    Obecnie nie ma już 100% klejonych kolb nawet w większo¶ci starych nie było.
  • Poziom 18  
    Nadmienię że kolby s± klejone w wep ale różnica jest taka jak u kolegi na zdjęciach tzn

kolega odkleił kolbę i złoży j± ponownie a w Zhaoxin ten numer rzadko się udaje ! Zazwyzcaj pęka plastik Handlowałem 7 lat Zhaoxinem reklamacja ze strony klienta lub wymiana elementu grzejnego to masakra.

Także WEP ma klejone kolby ale s± one rozbieralne w 100 % Proszę o tym pamiętać