Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S70 V70 - Odbiornik pilotów centralnego zamka - jaki sygnał, komunikacja?

04 Mar 2013 23:08 3303 2
  • Poziom 11  
    Czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie "odbiornik" pilotów centralnego zamka
    w Volvo s70 1998r. przekazuje informacje do modułu sterującego centralnym zamkiem i alarmem?

W/g schematu łączą je trzy przewody GRN/RED, GRN/WHT, GRN/YEL.
    W moich domysłach są to 3 różne sygnały (guziki na pilocie).

Czy może to być zwykłe sterowanie (np. - masą) jak pomiędzy przyciskiem w kabinie a modułem sterującym centralnym zamkiem, czy coś bardziej skomplikowanego?

Może ktoś już sobie pomierzył wcześniej voltomierzem?

Kupiłem auto bez pilotów. Boje się sam sprawdzać, bo nie wiem jakie napięcie podać, a po drugie jak zamknę, to mogę nie otworzyć. ASO i ich usługi nie wchodzą w grę, bo zwykła centralka za pare złotych w miejscu "odbiornika" przywraca pełną funkcjonalność systemu włącznie z alarmem, który widać że jest.
  • Poziom 26  
    Dobrze kombinujesz. Podawaj masę przez żarówkę 5W (w5w) lub mniejszą. W taki sposób niczego nie spalisz.
  • Poziom 11  
    Jasne! Dzisiaj spróbuję. Alarmu teraz nie mam, immo nie mam, drzwi otwieram kluczem. Stracić mogę lampki w środku i dostęp do wlewu, niewiele jak dla mnie :)
    Dam znać dla potomnych. ASO kasuje 700zł za dopasowanie starego pilota do starego grata, a to podobno jedyne wyjście jak dotąd.

EDIT: Po dalszej analizie schematu, wątpię żeby to tak zadziałało, bo widzę że przewód ze złącza obd2 idzie do modułu sterującego, a nie odbiornika pilotów.
    Co wskazuje na to, że programujemy moduł pod pilota, a nie odbiornik pilotów, który tylko przekazuje jakiś tam sygnał do modułu. W każdym razie dzięki za sugestie!