Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei z vodafone.ie - rozłącza neta

05 Mar 2013 02:20 1644 9
  • Poziom 9  
    Router rozłącza neta czasami co 2 minuty,czasem dłużej to trwa,trzeba resetować albo wskoczy sam różnie to bywa. Mamy w domu 3 laptopy, dwa PS3 i 2 telefony na wifi czy to możliwe aby przyczyną była zbyt duża ilość odbiorników? Dzwoniłem na biuro obsługi,zresetowali połączenie,kazali odłączyć wszystko po 5min podłączyć i śmigało super nawet na takiej ilości odbiorników ale tylko tydzień,kiedy podłączony został 4 laptop wszystko siadło na nowo-czyli rozłącza! Prosiłbym o pomoc jeżeli ktoś zna się na tym bo ja nie mam pojęcia,pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podaj na początek dokładny model urządzenia.
  • Poziom 9  
    Home Gateway
    model;HG556a
  • Poziom 39  
    1. Wrzuć screena z ustawień LAN i WAN na routerze.
    2. Wszystkie ustawienia kart podłączanych do routera (LAN i WAN) powinny być ustawione na auto-congif
  • Poziom 9  

Dodano po 52 [sekundy]:

czy o to chodzi? a co to jest chanel w ustawieniach routera ja mam nr6??

Dodano po 2 [minuty]:

dokładniej ustawienia wifi mam select channel nr6
  • Poziom 39  
    No to jak masz dojście do LAN, to powinno hulać.

voitek1 napisał:
    ...2. Wszystkie ustawienia kart podłączanych do routera (LAN i WAN) powinny być ustawione na auto-congif
  • Poziom 9  
    A czy jest mozliwe ze router ma ograniczona mozliwosc podlaczenia wiecej niz np.10urzadzen I wtedy jest zbyt duza ilosc IP I rozlacza?
  • Poziom 39  
    Tak - w Twoim przypadku to 252.

Nie odpowiedziałeś, więc dalej zgadywać nie będę:
    voitek1 napisał:
    No to jak masz dojście do LAN, to powinno hulać.

voitek1 napisał:
    ...2. Wszystkie ustawienia kart podłączanych do routera (LAN i WAN) powinny być ustawione na auto-congif

Poza tym podaj ustawienia WAN z routera, ale nie zdjęcie monitora, tylko PrntScrn (taki klawisz) - kopiujesz to później przy pomocy Ctrl-V w aplikacji do obróbki obrazów (np. Paint) i wklejasz do postu
    voitek1 napisał:
    1. Wrzuć screena z ustawień LAN i WAN na routerze.
    2. Wszystkie ustawienia kart podłączanych do routera (LAN i WAN) powinny być ustawione na auto-congif
    LAN już jest więc jeszcze WAN i podaj operatora i rodzaj połączenia (bo z tym routerem to chyba ADSL, ale może masz po drodze jeszcze jakieś inne urządzenia przez które się łączysz?!)
  • Poziom 9  
    tu jest problem bo nie umiem robic screena ten przycisk nie działa :( Lan podałem bo widziałem a Wan nie widze gdzie to jest?
    sorki ale jestem kompletnym laikiem komputerowym:D

Dodano po 7 [minuty]:

Co to jest ten channel jam nr 6 w ustawieniach wifi
  • Poziom 39  
    thomaspola napisał:
    tu jest problem bo nie umiem robic screena ten przycisk nie działa...
    :idea:
    voitek1 napisał:
    ... PrntScrn (taki klawisz) - kopiujesz to później przy pomocy Ctrl-V w aplikacji do obróbki obrazów (np. Paint) i wklejasz do postu...

thomaspola napisał:
    Lan podałem bo widziałem a Wan nie widze gdzie to jest?
    Musi być zakładka WAN gdzieś obok - screen całości by pomógł :D (j.w.)

thomaspola napisał:
    Co to jest ten channel jam nr 6 w ustawieniach wifi
    Sorki ale nie widzę tego na zrzucie ekranu :cry: Jest to prawdopodobnie kanał WiFi na którym operujesz łącząc się z routerem. Jam - to zakłócenie

edit:
    Na tym 4tym laptopie sprawdź ustawienia karty WiFi (żeby było auto-config) - najlepiej zresetuj je: