logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Ibiza 2003 - Samoistne uzbrajanie alarmu SEO Dolphin po odcięciu czujników drzwi

piotr_macioszek 05 Mar 2013 08:41 2271 5
REKLAMA
  • #1 12019036
    piotr_macioszek
    Poziom 2  
    Witam.
    Mój problem dotyczy Seata Ibizy z 2003r. i autoalarmu SEO Dolphin.
    Problem zaczął się od nieregularnych samoistnych pobudzeń ww. alarmu o różnych porach dnia i nocy. Na początku myślałem, że ultradźwięki szaleją, ale po sprawdzeniu ilości mrugnięć diody okazało się że czujniki drzwi go pobudzają.
    Także najpierw odłączyłem przy masce ten wysuwający się przycisk bo myślałem, że to może być jego wina, ale niestety alarm włączał się dalej.
    Niestety takie wycie po nocach nie dosyć, że wkurza sąsiadów to jeszcze rozładowuje akumulator...
    Wczoraj wkurzyłem się na tyle, że postanowiłem odciąć wszystkie czujniki drzwi na centralce czyli (1/4 ; 2/4 ; 3/10).
    Wszystko łądnie pięknie alarm nie szaleje, ultradźwięki spełniają swoją funkcję i działają, tylko że... no właśnie, alarm mimo otwarcia drzwi po rozbrojeniu sam uzbraja się ponownie po 30sek., czyli funkcja REARM działa...
    Wiem, że pewnie nie jeden z Was, skrytykuje mnie za tok myślenia i działania, ale poprostu nie miałem już sił szukać przczyczyny tych pobudzeń alarmu.
    Napiszcie mi proszę czy można zdezaktywować funkcję rearmingu? ...a może w inny sposób mogę sobie jakoś poradzić z automatycznym uzbrajaniem tego alarmu?
    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
  • REKLAMA
  • #2 12019214
    Ireneo
    Poziom 42  
    Zamiast odłączać drzwi znajdź dlaczego pojawia się masa na nich.
  • REKLAMA
  • #3 12020493
    SKRZYNIA
    Poziom 23  
    Nie,nie da się wyłączyć tej funkcji, jak wyżej kolega napisał usuń problem, alarm kiedy montowany??? czy na linii+bagażnik są po 2 diody??sprawdzaj zamki od poszczególnych drzwi i zamek bagaznika
  • REKLAMA
  • #4 12037667
    pkhenr
    Poziom 32  
    Potwierdzaj wyłączenie alarmu przez włączenie stacyjki na chwilę ,wtedy sie nie uzbroi.
  • REKLAMA
  • #5 12040175
    perkoz gd
    Poziom 13  
    połącz wyjście sterowania zamkiem (otwórz cienki czarny ) z np. 1/4 najlepiej przez diodę prostowniczą .W momencie wyłączania alarmu podawana jest masa na czujnik i po sprawie , nieraz trzeba ustawić czas zamka na 3 sekundy
  • #6 12040470
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA