Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SU-660 + TV 55PFL6007K i głośniki X ? Czy lepiej jakieś kino ?

Głodny Harry 05 Mar 2013 09:09 1098 3
  • #1 05 Mar 2013 09:09
    Głodny Harry
    Poziom 2  

Witam,

Planuję za niedługo zakupić TV 55PFL6007K z 3D. Pokój ok 25m.
    Na tv jestem praktycznie zdecydowany na 99 %.
    Wiem jak zazwyczaj kiepskie jest audio telewizorowskie :D , wiec pomyślałem, że od razu kupię jakieś kino domowe :idea: Wydatek niestety bardzo mocno ograniczony - 1000-1200 zł max. Wiem, że ciężko o porządne brzmienie, ale cóż, pasuje jednak zwiększyć efekt audio oglądając filmy w 3d i grając w np: Uncharted 3:)

Mam na chacie jeszcze wzmacniacz Technics SU-V660, ale używałem go ostatnio chyba z 5 lat temu, głośników do niego już nie mam. Co mi radzicie ? kupić do niego jakieś głośniki do max 1200, czy jednak kupic jakies kino domowe ? Z tego co widziałem, to z Philipsa nie ma za duzo kin do wyboru, najbardziej chyba polecane jest kino domowe 5.1 Samsung HT-E4550. Przy takim kinie też zależałoby mi, żeby 2 tylne głośniki nie były na kablu :D

W sumie lubię dobre brzmienie, ale nie mogę sobie w tej chwili na to pozwolić, a i tak mocno nadszarpię budżet kupując jakieś audio nie licząc oczywiście kosztu TV :cry:

Może pomogę Wam opisując wcześniejszą przygodę z tv, którą zamierzam zakończyć. Telewizor Samsung 32 calki + jakaś stara wieża Panasonic SA-AK630
    Z tego co widzę, to taka jak tutaj Link

Znalazłem też jakieś przeróbki tej wieży na YT Link

Więc jak widzicie, raczej nawet nowszy sprzęt będzie lepszy niż stara wieża.
    Głównie zależy mi na przyjemnym oglądaniu z żonką filmów, do gier na PS3 używam słuchawek 7.1 Sony, ale dobre kino też się przyda do Gran Turismo, zwłaszcza, że żona już się nie może doczekać ;)

Zatem bardzo proszę o pomoc co wybrać, nowe kino domowe czy coś do wzmacniacza SU-V660 ? Z góry dziękuję za pomoc, w końcu wiem, jaką to forum ma renomę ;)

Pozdrawiam

• #2 07 Mar 2013 19:45
    Pablo1964
    Moderator

Nowe kino będzie raczej lepsze. Pod warunkiem, że zechcesz przeznaczyć na nie pewną kwotę. Jaką? No właśnie - za 1200 zł lepiej kupić sobie kolumny do wzmacniacza. Proponuję - kup dobre fronty, do których w przyszłości dokupisz resztę (dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii). Jeżeli słuchałeś dźwięku z SU-V660, nie zniesiesz brzmienia taniego kina domowego.

• #3 11 Mar 2013 04:28
    Głodny Harry
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź ;) no to pewnie tak zrobię, czyli zakupię na razie same fronty.

Poprzeglądałem trochę ofert na allegro i szczerze mówiąc mam kompletny mętlik w głowie, tyle tych parametrów, rodzai, że można zgłupieć. Czy do tego wzmacniacza podejdą wszystkie kolumny głośnikowe czy jakieś dla tego wzmacniacza są polecane bardziej ?

Nie chcę kupić głośników i je np. spalić, bo wiadomo nie o to chodzi, a ja sam decydując się na zakup kolumn szczerze mówiąc nie wiem czym mam się kierować :(

Bardzo bym prosił o jakieś propozycje co do tego wzmacniacza będzie jak " ulał ".
    Myślę, że najlepiej używki, ale za to porządne.

Czy coś takiego się nada ?
    Link

Szukałem też zestawów 5.1, ale pewnie dobry zestaw używany tez za taką cenę nie będzie dawał tego efektu, jaki powinien ;)

np: Link

lub Link

albo : Link

Bardzo proszę doradźcie jakie kolumny lub zestaw będzie idealny dla tego wzmacniacza. Z góry dzięki wielkie ;)

Dodam jeszcze, że kino domowe raczej używane byłoby nawet późno w nocy, nie zależy mi na mega wysokiej głośności, lecz raczej na czystym brzmieniu z odpowiednim basem, głównie do oglądania filmów ( też w 3D ), gry na ps3 i czasem do muzyki.

• #4 11 Mar 2013 13:44
    2198061
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo