Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie połączenie przez WIFI

05 Mar 2013 10:00 1575 7
  • Poziom 15  
    Witam.

Od razu przejdę do rzeczy.
    Posiadam w domu swoją sieć bezprzewodową z którą normalnie się łączę. Czyli jest wszystko ok. Przez następny tydzień nie będę mieć internetu ze względu na awarię jakąś (mniejsza z tym). Pomyślałem sobie że napisze do siostry która mieszka obok mnie o podanie hasła do sieci wifi. Podała mi bez problemu.
    Patrząc na zasięg wifi (4 na 5) pomyślałem - super , pasuję mi to.
    Posiadam długo kartę tp-link w722n + 12dbi Pentagram.
    Ona zaś posiada router TENDA.
    Zmieniałem kanały , ale to nic nie pomogło.
    Ona zaś takiego problemu nie ma.
    Ja mam problem tylko z tą siecią. Inne otwarte sieci łączą się bez problemu i tym samym nie przerywają połączenia. Co mam w takim przypadku zrobić?
    To jest uciążliwe gdy chce coś pobrać o wadze większej niż 500 MB a nie mogę doczekać się finału dlatego , że połączenie zostało przerwane. To jest tak jakby ktoś z routera wyciągnął kabel z internetu , a połączenie dalej jest nawiązane. Żadnej informacji nie ma co by mogło wskazywać na niestabilne połączenie.
    Przepraszam za taki mały elaborat ale musiałem dokładnie napisać o co chodzi.
    Myślę że mi pomożecie.. Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    huker16 napisał:

To jest tak jakby ktoś z routera wyciągnął kabel z internetu , a połączenie dalej jest nawiązane.

Może właśnie to jest problem ? Ty z jej routerem masz dobre połączenie - i to nie u was się rozłącza tylko dalej ?

Puść od niej pinga na jakiś bezawaryjny serwer ( allegro ?) i zobacz co się dzieje ?

Może to łącze co do niej przychodzi szwankuje i przez to nie możesz pobrać dużego pliku ? Jakie to jest łącze ??
  • Poziom 15  
    To nawet nie chodzi o pobieranie tylko nawet jeżeli korzystam z przeglądania internetu to się rozłącza. A siostra niestety nie wie w czym tkwi problem. Może jakieś ustawienia routera? Nie mam jak sprawdzić pingu ponieważ siostra jest w pracy , od rana do wieczora ,a nie będę ją nachodził wieczorem. Co do transferu to spokojnie na speedtest.net ja mam 18MB download 2 MB upload. Ping 5-12ms.
  • Poziom 14  
    Puść ping na adres routera i na allegro jednocześnie - jeśli dojdzie do routera - a nie dojdzie na allegro - wina łącza...

Z tym, że nie patrz na jeden ping - ich musi być klika - 5-10... Brak jednego nie powoduje od razu rozłączenia...
  • Poziom 15  
    Przerywanie połączenie przez WIFI

Zrobiłem test. Proszę o poradę.
  • Poziom 14  
    500 Mb - tez w 5 sekund ściągasz ? ten ping musi trwać - parę ładnych minut (jak nie godzin)

ping allegro.pl -t
    ping google.pl -t

idziesz na film po 2 godzinach wklejasz statystykę...
  • Poziom 15  
    Dobra . Tylko nie wiem co będzie jak rozłączy internet znów. Ale za 2 godziny wrzucę. Dzięki za zainteresowane

Dodano po 11 [minuty]:

A powiedz mi jak potem ci wrzucić log ? ostatnie wystarczy czy jak ? bo nie wiem ?

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Google :

Statystyka badania ping dla 173.194.35.152:
    Pakiety: Wysłane = 5482, Odebrane = 5482, Utracone = 0
    (0% straty),
    Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 40 ms, Maksimum = 122 ms, Czas średni = 43 ms

Allegro :

Statystyka badania ping dla 193.23.48.134:
    Pakiety: Wysłane = 6215, Odebrane = 6215, Utracone = 0
    (0% straty),
    Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach: