Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki podświetleń LED do wyświetlaczy smartfonów od firmy Skyworks

jacu007 05 Mar 2013 10:19 1167 0
 • Sterowniki podświetleń LED do wyświetlaczy smartfonów od firmy Skyworks Firma Skyworks Solutions zaprezentowała kilka nowych sterowników podświetleń LED do stosowania w nowej generacji smartfonach i tabletach. Rodzina sterowników firmy Skyworks obejmuje wysokowydajne, scalone, wielokanałowe produkty, dostosowane do wyświetlaczy w rozmiarach od 4 do 12 cali. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom znacznie poprawiają one jakość i rozdzielczość obrazu, maksymalizując przy tym czas pracy baterii. Zastosowanie architektury wielokanałowej i wysokowydajnej przetwornicy DC/DC podwyższającej napięcie (Boost), pozwoliło uzyskać efektywność energetyczną na poziomie 90% oraz polepszyć parametry ściemniania.

  W nawiązaniu do danych IHS iSupli, sprzedaż smartfonów z ekranami 5-calowymi i większymi zwiększy się w tym roku ponad dwukrotnie osiągając poziom 60 milionów. Spowodowane jest to coraz większym przywiązaniem klientów do dużych wyświetlaczy. Rynek smartfonów z dużymi wyświetlaczami to aktualnie 7% wszystkich tego typu telefonów.

  Dzięki stale rozwijanej gamie produktów obejmujących sterowniki pulsujących oświetleń LED i podświetleń ekranów, scalone regulatory napięcia, zintegrowane rozwiązania do zarządzania energią w układach - PMIC (Power Management Integrated Circuits) oraz zarządzanie bateriami, firma Skyworks stale zwiększa swoją pozycję w najszybciej rozwijających się segmentach rynku. Zgodnie z wymaganiami klientów szukających całościowych rozwiązań, firma dostarcza wysoce zintegrowanych rozwiązań skracając czas rozwoju produktów nowej generacji.

  Informacje o najnowszych sterownikach LED firmy Skyworks:

  - SKY81452 – wysokowydajny 6-kanłowy sterownik podświetleń oparty na białych diodach LED (WLED) do dotykowych wyświetlaczy tabletów.
  - SKY81453 – wysokowydajny, 6-kanlowy sterownik podświetleń WLED do wyświetlaczy tabletów.
  - SKY82894 – wysokowydajny, 3-kanłowy sterownik podświetleń WLED do dużych wyświetlaczy smartfonów.
  - SKY82895 – wysokowydajny, 2-kanalowy, sterownik podświetleń WLED do wyświetlaczy smartfonów.

  http://www.ecnmag.com/product-releases/2013/0...ight-drivers-designed-smartphones-and-tablets

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  jacu007
  Poziom 22  
  Offline 
  Specjalizuje się w: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 napisał 688 postów o ocenie 69, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Dąbrowa Górnicza. Jest z nami od 2007 roku.