Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla e100 1,6 16V - Brak napędu czujnika prędkości

05 Mar 2013 10:45 1257 3
  • Poziom 18  
    Cześć, mam problem z Corollą e100 z roku 1995 z silnikiem 1,6 16V. Usterką jest brak wskazań prędkości pojazdu, czasem wskazówka się rusza, najczęściej na zimnym silniku.

Po wyjęciu czujnika prędkości sprawdziłem go na stole oscyloskopem (czujnik typu halla), podałem mu zasilanie i napędzałem go wiertarką. Na oscylogramie widać ładny sygnał.

Sprawdziłem zasilanie w wiązce, wynosi 12V, po podłączeniu czujnika w wiązkę i napędzaniu go wiertarką zegar pokazuje prędkość.

Czujnik napędzany jest przez przekładnię ślimakową. Ślimacznica nie ma widocznych śladów zużycia. Ślimaka nie da się obejrzeć, ale sprawdzając palcem wydaje się być cały. Skrzynia poskładana jest na czerwony uszczelniacz.

Gdzie szukać usterki?
  • Osprzęt kablowy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 18  
    Motronic tak robiłem, druga osoba kręciła kołem, wtedy ślimak się kręci, palcem nie da się go zatrzymać. Ma lekki luz w osi. Wygląda mi to na zbyt dużą odległość pomiędzy ślimakiem (w skrzyni), a ślimacznicą (na czujniku), stąd brak pełnego zazębienia.
  • Poziom 11  
    Może czujnik ma wewnętrzne zwarcie do masy (obudowy).Gdy czujnik jest zamontowany w skrzyni to jego obudowa jest podłączona do masy,gdy wyciągniesz go masę bierze tylko z instalacji i pracuje prawidłowo.Spróbuj na wyjętym czujniku połączyć jego obudowę przewodem do (-) akumulatora i sprawdzić czy działa czy nie.