Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział sprzętowy? Podział programowy zakłóca nadajniki.

PL_NukeR 18 Lut 2005 19:53 1373 1
  • #1 18 Lut 2005 19:53
    PL_NukeR
    Poziom 16  

mam net poprzez siec radiowa, jest to lacze dsl , serwer postawiony na linuxie. u siebie mam antene odbiorcza i wszystko dziala. zakupilem nowy komp zrobilem sobie wszystko na nowym. zainstalowalem win xp i wpadlem na pomysl zeby podlaczyc starego kompa rowiez, kupilem sieciowke, skretke, skonfigurowalem - dziala. a tu admin mi pisze e-mail:

"Otóż podział tzw. "programowy" przez windows xp czy winroute czy tp. powoduje zakłócenia w pracy nadajników - niektórzy odczuwają to jako kilkuminutowe rozłączenia mimo dobrego sygnału radiowego. Dlatego bardzo proszę o wyłączenie takiego sposobu podziału, a w zamian proponuję zamianę na podział "sprzętowy" accses point + router" acces pointa daje ale routera juz musze kupic (ok 150zl)

pytanie: ma to wogole jakis ses czy poprostu sobie cos wymyslil??

0 1
  • #2 18 Lut 2005 22:43
    simpo
    Poziom 18  

Witam!

Nie napisales skad dowiedzial sie o tym co robisz na swoim kompie (sam mu powiedziales !?). Bo jesli nic mu nie mowiles to popelniles maly blad... Nie wiem jak w Keiro, ale w WinGate'ie mozna ustawic "network interface'y" na ktorym ma dzialac podzial lacza. Jesli zaczales dzielic lacze z powrotem do sieci twoje dostawcy netu, to w wspomnianej sieci pojawily sie np 2 kompy na ktoych chodzil np. serwer DHCP i to moze moim zdaniem wprowadzac "zamet" i obnizac sprawnosc sieci... To jest wlasnie plus sprzetowego routera, ze podobnego blednu nie mozna popelnic i moze o to chodzilo "twojemu" adminowi...

Pozdrawiam,
    simpo

0