Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jay-Tech SY-559 - Widzi kartę ale nie czyta ani nie zapisuje

05 Mar 2013 12:31 1731 1
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam wyżej wymienioną kamerę ale mam z nią problem tego typu że widzi kartę pamięci KingSton 4GB ale nie może ani z niej czytać ani zapisać, karta jest odblokowana. Inne urządzenia mogą z niej korzystać a tylko ta kamera nie. Sprawdzałem w instrukcji obsługi że obrazek karty na lewym dolnym rogu ekranu sygnalizuje że jest karta i taki obrazek jest natomiast na górnym lewym rogu ekranu powinny znajdować się informacje dotyczące ile materiału się na nią zmieści natomiast nie ma tam żadnej liczby. Co mnie najbardziej dziwi. Gdy nie ma karty pamięci licznik pokazuje zero gdyż kamera ma bardzo mało pamięci wbudowanej i reaguje na wszystkie klawisze, gdy włożę kartę kamera się włącza ale nie reaguje na przyciski. Nie mogę wejść do menu, nawet zbliżenia zrobić nie mogę czy też włączyć przedniego oświetlenia. Proszę o pomoc w tej sprawie.
    Przez myśl mi przeleciała myśl że skoro kamera z kartą przestaje reagować to może być to wina jakiegoś zwarcia przy slocie kart pamięci chociaż nie jestem tego pewien bo co do kamer to jestem trochę zielony. Karta w kamerze z włączonym lockiem jest widoczna jako zablokowana, wg producenta czyta karty SD i SDHC moja to właśnie SDHC była formatowana we wszystkich systemach plików (fat, fat32, ntfs, exfat). Nie wiem co mogę zrobić aby ta kamera działała normalnie. Potrzebuje jej.

Proszę o pomoc

Reiden
  • Moderator
    Na początek sprawdź slot karty - sam zresztą to sugerujesz w Swoim poście. Musisz sprawdzić czy na kartę dochodzi 3,3V.