Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączenia z internetem co 20 sek na 30 sek...

05 Mar 2013 15:46 1170 8
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z internetem radiowym ze stałym IP. Normalnie jest połączony z siecią ale z internetem około 20-40 sek. i rozłącza. Po 20 sekundach znów się łączy na 20-40 sek. i tak w kółko non stop... Nie wiem jak temu zaradzić chodziłem po różnych forach, próbowałem wszystkiego i dalej lipa... Tu jest screen z menedżera urządzeń i zaznaczone momenty, w których nie było internetu:

Macie jakieś pomysły? Wiem że problem jest opisany ogółem bez konkretniejszych szczegółów, więc pytajcie co konkretnie potrzebujecie wiedzieć. ;x
  • Poziom 39  
    stefan121997 napisał:
    ...Normalnie jest połączony z siecią ale z internetem około 20-40 sek. i rozłącza...
    A co to znaczy "łączy się z siecią, a zi nternetem na 10sek."?

Rozumiem, że internet dostajesz przez radio od operatora, więc może po prostu potrzebujesz antenkę na dachu - np. Yagi.
    Natomiast Twój obrazek wskazuje na połączenie po LANie - więc nie za bardzo rozumiem jak łączysz się z net-em. Jeśli posiadasz router to jaki i jak jest skonfigurowany.
    Trochę za mało danych...
  • Specjalista Sieci, Internet
    Modele anten routerów podaj
    Podaj schemat połączeń

Jak nie ma neta to ping do routera działa ?

ping -t
    w czasie jak nie ma neta co pokazuje ?
  • Poziom 7  
    voitek1 napisał:
    stefan121997 napisał:
    ...Normalnie jest połączony z siecią ale z internetem około 20-40 sek. i rozłącza...
    A co to znaczy "łączy się z siecią, a zi nternetem na 10sek."?

Rozumiem, że internet dostajesz przez radio od operatora, więc może po prostu potrzebujesz antenkę na dachu - np. Yagi.
    Natomiast Twój obrazek wskazuje na połączenie po LANie - więc nie za bardzo rozumiem jak łączysz się z net-em. Jeśli posiadasz router to jaki i jak jest skonfigurowany.
    Trochę za mało danych...

1. Chodzi o to że z siecią jest połączony cały czas tylko z internetem traci połączenie.
    2. Mam antenę na dachu, jakieś 400m od nadajnika i od niej idzie kabel Ethernet do zasilacza (POE) i wychodzi drugi Ethernet (LAN) i idzie do routera albo prosto do kompa zależy czy potrzeba.
    3. Jeśli trzeba, antena to: http://www.ubnt.com/airmax#dish
  • Poziom 39  
    stefan121997 napisał:
    ...i wychodzi drugi Ethernet (LAN) i idzie do routera...
    :!: :?: 1. Nie za bardzo rozumiem co to znaczy połączony z siecią: co widzisz, że wiesz, że jesteś w sieci :?:

2. Jeśli jesteś podłączony bezpośrednio kompem do portu LAN do routera na dachu, to czy masz cały czas internet?

3. Jeśli używasz jeszcze jakiegokolwiek innego routera... :?:
    voitek1 napisał:
    ...Jeśli posiadasz router to jaki, i jak jest skonfigurowany...
    :?:
  • Specjalista Sieci, Internet
    Odczytaj IP bramy domyślnej

z okna cmd.exe, wykonaj

ping -t IP_BRAMY_DOMYŚLNEJ

jak lecą pingi w czasie rozłączanie internetu ?
  • Poziom 7  

Tak i w pewnym momencie po prostu traci łączność z internetem, jak daje diagnozuj pisze to: Rozłączenia z internetem co 20 sek na 30 sek...

voitek1 napisał:
    2. Jeśli jesteś podłączony bezpośrednio kompem do portu LAN do routera na dachu, to czy masz cały czas internet?

Hmm nie czaje za bardzo, no tak, ale jest jakiś problem, więc nie mam go cały czas.

3. Nie o routerze nie ma co pisać bo i tak bardzo rzadko jest używany, a po za tym aktualnie nie mam go przy sobie. [/img]

Dodano po 3 [minuty]:

bogiebog napisał:

z okna cmd.exe, wykonaj

ping -t IP_BRAMY_DOMYŚLNEJ

jak lecą pingi w czasie rozłączanie internetu ?

Wiesz co, hmm... To nie ode mnie zależy, a teraz się trochę przedłużyła przepustka na neta i jakieś 5, nawet 10 min pochodzi i dopiero go wyjebie, także postaram się to zrobić w najbliższym resecie.
  • Poziom 39  
    bogiebog napisał:
    z okna cmd.exe, wykonaj
    ping -t IP_BRAMY_DOMYŚLNEJ...
    ...Jak odczytasz to wejdź przez przeglądarkę do adresu bramy i powiedz czy możesz się tam zalogować...
  • Poziom 7  
    No tak jako admin.

Dodano po 56 [sekundy]:

voitek1 napisał:
    bogiebog napisał:
    z okna cmd.exe, wykonaj
    ping -t IP_BRAMY_DOMYŚLNEJ...
    ...Jak odczytasz to wejdź przez przeglądarkę do adresu bramy i powiedz czy możesz się tam zalogować...

Ale mu chodziło o pingi jakie pójdą jak mi będzie zrywać neta.