Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa małej satelitki Monacor SPX-21M

truvativ 05 Mar 2013 15:58 720 1
  • #1 05 Mar 2013 15:58
    truvativ
    Poziom 2  

Witam,
    Wybrałem ten dział ze względu na to, że planuję zrobić małe satelitki do komputera/MP3 i zastanawiam się jakie głośniki zastosować. Szukając małych szerokopasmowych głośników (chcę użyć tylko jednego głośnika na satelitę) natknąłem się na MONACORA SPX-21M małe wymiary, odpowiednia moc, szerokie pasmo przenoszenia wynoszące rzekomo 3-22 000Hz. Mam wątpliwości co do faktycznego pasma przenoszenia tego głośnika, nie sądzę aby 2-calowy głośniczek potrafił zagrać tak niskie tony. Producent podaje również częstotliwość rezonansową (fs), i nie mam pojęcia czemu ten parametr służy. W internecie pełno informacji o tym, ale nie znalazłem "łopatologicznego" wyjaśnienia. Czy nie jest to może najniższa częstotliwość jaką ten głośnik zagra? Widzę, że na forum dużo osób wykorzystuje głośniki dwudrożne do satelitek, ale ich pasmo przenoszenia jest węższe niż MONACORA SPX-21M. Wydaje mi się to dziwne, aby dwudrożne głośniki samochodowe miały węższe pasmo przenoszenia niż malutki głośnik HiFi. Stąd moje pytanie: czy MONACOR SPX-21M nadaje się do głośników komputerowych? I czy pasmo przenoszenia podane powyżej jest realne na tak mały głośnik? O i może ktoś potrafi prostym językiem wytłumaczyć co to jest częstotliwość rezonansowa w głośnikach :D Z góry dziękuję za pomoc.

0 1
  • Pomocny post
    #2 05 Mar 2013 16:19
    398216
    Użytkownik usunął konto  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo