Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S5330 - Wave 533 nie działa qwerty i klawisze funkcyjne

saon 05 Mar 2013 17:06 2496 9
Termopasty
    saon
    Level 15  
    Witam

Dostałem dzisiaj do naprawy s5330 nie działają 3 klawisze funkcyjne pod LCD i klawiatura QWERTY. Telefon rozebrałem nie widać jakichkolwiek śladów zalania, soft zrobiony nie pomaga.
  • Termopasty
    Molotov Solution
    Level 9  
    Podłącz dobrze taśmę LCD jak i od przycisków pod LCD. Jak nie pomoże podmień taśmę, jeśli to nie pomoże trzeba szukać dalej
  • Termopasty
    saon
    Level 15  
    Taśma poprawiana, czyściłem styki izopropanolem.

Zbija mnie z tropu to, że także nie działa QWERTY, a ona jest bezpośrednio na płycie głównej.

Dodam jeszcze tylko, że dotyk, głośnik rozmówcy, LCD działają, więc taśma raczej sprawna.
    Molotov Solution
    Level 9  
    No ale wiesz, jest podłączona do LCD taśmą. Postaw nową taśmę, by wykluczyć na 100% jej uszkodzenie.
    saon
    Level 15  
    Tylko powiedz mi co ma taśma do klawiatury QWERTY ??
    Molotov Solution
    Level 9  
    Dolna część telefonu gdzie jest qwerty jest połączona z LCD taśmą? To ma taśma do qwerty?
    saon
    Level 15  
    Chyba tylko nabijasz posty, QWERTY jest bezposrednio na plycie glownej, wiec co ma piernik do wiatraka
    Molotov Solution
    Level 9  
    Człowieku, chyba żeby cokolwiek napisać na tym qwerty musi być połączenie z LCD, a jak masz walniętą taśmę w ten sposób że nie ma komunikacji między LCD a qwerty? Podmień taśmę i wtedy się odezwij, a będziemy dalej szukać usterki w razie fiaska
    saon
    Level 15  
    caly telefon dziala normalnie, LCD dziala, dzwoni, tylko nie reaguje na zaden przycisk fizyczny. Ja tu widze winny raczej jakis uklad, albo zwarcie tyle, ze na plycie nic nie widac.

A idac twoim tokiem rozumowania, to jakby tasma byla walnieta to by mi nie wyswietlalo na lcd tego co naciskam na qwerty ??
    Mzymon
    Level 15  
    Sprawdź switch włącznika i głośności. Zwarcie na którymś z nich może powodować takie zachowanie. Sprawdź omomierzem jaki mają opór.