Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż radiatorów na karcie graficznej

05 Mar 2013 17:13 2232 19
  • Poziom 12  
    Witam mógłby mi ktoś zaznaczyć gdzie powinienem umieścić radiatory? Niestety budowa mojej karty różni się od tej z instrukcji a nie chcę niczego popsuć.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 37  
    Na wszystkie te większe prostokątne układy wokół GPU, tylko broń boże nie na pastę, tylko thermopad. Dodatkowo również nałóż na te mniejsze układy pod gniazdami zasilania, bo to są mosfety, które się usmażą jak nie dasz radiatora.
  • Poziom 43  

Piotr160292 napisał:
    tylko broń boże nie na pastę, tylko thermopad.

Jak chcesz zamontować radiatory na thermopad?

Jakie to radiatory? posiadają preaplikowaną taśmę klejącą termoprzewodzącą?
  • Poziom 12  
    Rozumiem, że na te w niebieskich prostokątach? A co z tymi zielonymi?

Edit: Są to radiatorki dodane do chłodzenia Accelero Twin Turbo II
  • Poziom 43  
    Karesma napisał:
    Rozumiem, że na te w niebieskich prostokątach? A co z tymi zielonymi?

Także.
  • Poziom 37  
    Edytowałem przed chwią post - je również, bo to są od zasilania i spalisz je jak nie dasz raidatora...

Dodano po 1 [minuty]:

Kasek21 napisał:
    Jak chcesz zamontować radiatory na thermopad?

Są przecież takie na zasadzie taśmy dwustronnej - jedną stronę do radiatora, drugą do danego układu i siedzi...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    Piotr160292 napisał:
    Są przecież takie na zasadzie taśmy dwustronnej - jedną stronę do radiatora, drugą do danego układu i siedzi...

No to nie thermopad'y tylko taśma klejąca termoprzewodząca np.: AKASA Thermal Adhesive Tape.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Przepraszam, nie siedzę w tym aż tak, więc nazywam rzeczy po swojemu, ponieważ nie znam fachowych nazw.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dajesz te które spasują wymiarami.
  • Poziom 12  
    Czyli dopasowuje wedle tego, które będą najlepiej pasować tak? Mam jeszcze ostatnie pytanie, co z tym krokiem 2 i 3?

Edit: Wstępnie sobie położyłem radiatorki. Są w porządku? Te na zielono powinny leżeć tak na dwóch kwadratach? Te miejsca na żółto mogę zostawić?
    PS Przepraszam za takie proste/irytujące pytania ale chciałbym wszystko zrobić jak najlepiej ;d
  • Poziom 37  
    Wszystkie są ważne. C idą na mosfety, czyli te małe kosteczki pod gniazdem zasilania, A idzie na te kosteczki wokół GPU, E idą na te lementy przed kondesatorami po prawej stronie GPU, A idą na te górne tuż przy GPU i C idą obok tych górnych przy GPU.
  • Poziom 12  
    Może ktoś napisać czy dobrze umieściłem radiatory?
  • Poziom 37  
    Po mojemu jest ok. Możesz zakładać już chłodzenie na GPU.
  • Poziom 12  
    Dzięki wielkie. Klej powinienem nakładać tak jak pastę, rozkładając równomiernie?
  • Poziom 37  
    Kurde, źle się przyjrzałem. Nic nie zmieniaj, bo miałem rację na początku, że jest ok. Radiatora na GPU nie łapałbym na klej, tylko dał pastę i złapał śrubami, pponieważ przyjdzie zdjąć chłodzenie i prędzej wyrwiesz GPU niż zdejmiesz chłodzenie po sklejeniu. Pamiętaj, aby skręcać stopniowo na krzyż tak jak koła w aucie, wtedy chłodzenie równomiernie siądzie...
  • Poziom 12  
    Na gpu pasta jest preimplikowana. Chodzilo mi o radiatorki, bo nie jestem pewien.
  • Poziom 37  
    Tutaj jak chcesz, możesz dać klej, możesz dać taśmę termoprzewodzącą. Licz się tylko z tym, że będzie potrzeba i jak złapiesz na klej radiatora nie odkleisz, a na taśmę jak najbardziej.
  • Poziom 19  
    Na radiatorki ma pójść pasta termoprzewodząca :)
  • Poziom 43  
    t.luk napisał:
    Na radiatorki ma pójść pasta termoprzewodząca :)

...i jak mają się utrzymać na pamięciach/układach zasilania?