Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solaris U18 - Usterka dozowania AdBlue DAF PR228 9,2l

taziman 05 Mar 2013 19:44 2505 2
  • #1 05 Mar 2013 19:44
    taziman
    Poziom 9  

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w zlokalizowaniu usterki systemu dozującego AdBlue.
    Diagnoza wykonana Texą błąd jaki wykazuje nr 61.1 - błąd przewodu ciśnienia.

Wcześniej był błąd sondy NOx za katalizatorem i autko jakiś czas tak jeździło. Po wymianie błędu już nie ma ( NOx) jednak w dalszym ciągu jest problem. Wtryskiwacz podmieniłem na próbę z innego pojazdu oraz sprawdziłem drożność przewodów AdBlue i jest OK. Sądzę, że mogło coś w module się przytkać z powodu przerwy w pracy. Mam zamiar dobrać się do wnętrza modułu. Moje pytanie jest następujące na co zwrócić szczególną uwagę ? Mile widziane wszelkie porady. Posiadam opis budowy tego modułu.

0 2
  • #2 05 Mar 2013 19:58
    kwantor
    Poziom 38  

Większość problemów z SCR wiąże się z krystalizacją Adblue i zatykaniem.
    W Scani problemem jest niewiedza kierowców, którzy po wyłączeniu motoru, wlączają zapłon, bo potrzebuja prąd na pokładzie- wtedy dochodzi do przerwania sekwencji przedmuchiwania przewodów.

Na pierwszy ogień idzie dozownik (mieszalnik adblue i powietrza)- rozbieranie i mycie gorącą wodą.
    Będziesz miał w zasadzie to samo- błąd przewodu ciśnienia- oznacza nic innego, jak zatkanie.
    Przy czym nie zatyka się przewod, tylko zaworki.

0
  • #3 13 Maj 2013 00:25
    KRISFAN
    Poziom 9  

Witam,
    Dotyczy autobusu tej samej marki tylko u12 z silnikiem Daf.
    Jaki czujnik w zbiorniku Ad blue jest zastosowany i jak go wyciągnąć, objawy to złe wskazania wskaźnika na pulpicie, często skaczą od zera do stu dziesięciu jednostek procentowych co powoduje chwilowy spadek mocy silnika.

0