Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Mildton 80 [budżet ~1000-1500 zł]

vanissh 05 Mar 2013 20:50 2232 8
  • #1 05 Mar 2013 20:50
    vanissh
    Poziom 22  

Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałbym wymienić moje Mildtony 80 na jakieś "nowe" kolumny. Temat wałkowany od suleci, ale przeważnie w pomieszczeniach ok 15m^2, u mnie jest ok 30m^2, więc nie trafiłem na forum na odpowiedni wątek (jeśli taki jest, proszę o linka). Z uwagi, że "nowy" nabytek nie będzie wcale nowy, a odsłuch przez portale aukcyjne jest niemiarodajny ;-), zwracam się do was prośbą porady.

Więc, tak:
    - pomieszczenie ok 30m^2 (otwarte mieszkanie, podana powierzchnia dotyczy, ze tak napiszę - salonu)
    - wzmacniacz Yamaha AX-750
    - muzyka: rock (raczej hard niż soft), jazz, blues, reggae, trochę metalu, trochę "plumknia"
    - źródlo: cd i flac, radio
    -w stosunku do mildtonów oczekuję:
    szybszego i niżej schodzących niskich tonów (miałem przez tydzień monitory quadrala sonologue MX15 w closecie i poza tym, że się niestety zgubiły w pomieszczeniu to bas był bardzo fajny; grają u znajomego w parunastu metrach i i pod kazdym względem biją mildtony na głowę)
    więcej szczegółów w reszcie pasma (żeby nie brzmiały jak "spod koca" jak tonsile)
    - z ustawieniem nie ma problemu (jest miejsce na 0,5 - 0,7 m z tyłu i po 1,5 m po bokach)

W przewidzianym budżecie (jeśli będzie okazja mogę go trochę nagiąc), zwróciły moją uwagę:

Quadral Amun mk2
    Quadrak Shogun mk2
    Magnat All-Ribbon 10P
    Infinity Reference 61mk2
    Carvin Vega AF60
    Heco PCX-4
    Tonsil Bolero 200

oraz (ale wiazałyby się z wymianą wzmacniacza na taki od 4 omów, yamaha jest od 6):

Grundig Box 2500a Professional
    Magnat MSP200 (trochę przydrogie)
    Quadral Rubin
    Arcus AS95
    IQ Level3

Jesli jesteście w stanie pomóc, będę wdzięczny.
    Oczywiście inne prpozycje też mile widziane.

PS. Za porady typu: Kup Altusy 200/300 lub Zeusy, z góry dziękuję.

0 8
  • #2 06 Mar 2013 12:01
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Moje propozycje to
    Mission 704
    Dali 107

świetne były by również Klipsch F2 ale to niestety wydatek rzędu 1700zł za używane.

0
  • #3 06 Mar 2013 13:43
    vanissh
    Poziom 22  

Dziękuję za propozycję. Budżet mógłbym ewentualnie nagiąć, ale niestety z podanych propozycji są aktualnie dostępne Missiony w wersji aktywnej (może sprzedać wzmacniacz i kupić słabszy, ale bardziej "finezyjny"?), jak one się mają do zwykłej pasywnej wersji?

Pod nosem mam T+A Criterion TMR 100 (Seas w TL, Vifa), spróbuję się umówić na odsłuch. Jednak cena trochę wysoka. Myślicie, że są warte ok 1,5 k zł?

0
  • #4 06 Mar 2013 14:13
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

T+A Criterion TMR ciekawa opcja, niestety nie miałem okazji słyszeć w życiu żadnej TL'ki.

Daj znać po odsłuchach jak to gra.

0
  • #5 06 Mar 2013 17:00
    petrus
    Poziom 24  

Uzytkowinik19 napisał:

świetne były by również Klipsch F2 ale to niestety wydatek rzędu 1700zł za używane.

Chory żart sprzedających ? ;)
    Nie są warte żadnej 4 cyfrowej kwoty, chyba że dla lubujących się w jaskrawym brzmieniu Altusów. Tutaj będą mieli to samo, w nieco lepszym wydaniu.
    Criteriony TMR 120 miałem. W tej chwili stoi jedna parka na Allegro za 1700zł i to są kolumny warte tych pieniędzy, o 2 klasy lepsze w każdym paśmie od Klipscha najniższej serii.
    Linia transmisyjna daje duże rozciągnięcie pasma w dół i potęgę, natomiast twardy kopniak wyższego basu nie jest ich najmocniejszą stroną. Nie jest to jednak zbyt odczuwalne. Kontrola basu i precyzja, bardzo dobra - słychać każdy herc, nie ma zlewającego się basu. Reszta pasma na wysokim poziomie, zrównoważone, detaliczne, przestrzenne. Grają neutralnie lub lekko po ciemniejszej stronie.

0
  • #6 06 Mar 2013 20:33
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Klipschy F1 i F2 są jak dla mnie warte wydania każdej złotówki (normalne ceny sprzedających)

Bas jest mocny oraz dosyć nisko schodzący i to z tak małego głośnika, średnica bdb jak na konstrukcję 2D no i wreszcie wysokie tony, kolumny mają charakter brzmienia dosyć jasny, w każdym razie nie jest to dźwięk w żadnym aspekcie przypominający tuby altusów.

0
  • #7 07 Mar 2013 22:52
    vanissh
    Poziom 22  

Więc słuchałem T+A Criterion TMR 100.
    Peanów w stylu Wojciecha P. nie potrafię pisać ;-), więc do rzeczy.
    Miejsece odsłuchu to było pomieszczenie (typu garaż) trochę za małe (nie dało się stanąć dalej niż ok 1,5 m od kolumn, generalnie - zagracone innymi tego typu, wieku, i poziomu zestawami, np. na przeciw stały TMR 160 :-O !). Nie słyszałem wielu zestawów, ale taka swoboda i dynamika grania nie jest dostępna dla chyba wszystkich zestawów z marketu dla idiotów razem wziętych, chyba dałoby się nimi nagłosnić mały koncert. Równo, szczegółowo z niepodbarwionym basem (w którym, o dziwo dla mnie, dużo się dzieje). Dół może nie aż tak szybki jak w OZ, ale bez tych naleciałości BR; to pierwsza TL jaką słyszałem, i miejsce odsłuchowe dużo za małe, także trudno mi coś więcej napisać. Generalnie sonicznie super.
    I łyżka dziegciu: gabaryty pralki automatycznej, na zdjęciach jakoś tego nie widać, ale to pierwsze skojażenie po ich zobaczeniu (zresztą sprzedawcy też). Wspomniane TMR 160 mimo, że z 60-70 cm wyższe nie robią tak przytłaczającego wrażenia (są węższe i płytsze). Dodatko ten zestaw był mocno zmęczony życiem, a uszkodzone mechanicznie zawieszenie średniotonówki i ostateczna cena na poziomie 1500 zł zmusza mnie do dalszych poszukiwań. Może i bym żonę przekonał, że wstawiam do pokoju dwie obdrapane pralki automatyczne, ale że są do naprawy, to i dla mnie za dużo ;-)

Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

petrus napisał:
    Criteriony TMR 120 miałem. W tej chwili stoi jedna parka na Allegro za 1700zł i to są kolumny warte tych pieniędzy

Petrus, a mógłbyś jako były posiadacz napisać, czy te konkretne TMR-y 120 z allegro są w porządku (tzn. czy na takie wyglądają). Jesli wolisz to moze być na pw.

0
  • #9 14 Mar 2013 06:57
    vanissh
    Poziom 22  

Ostatecznie stanęło na Quadralach Amun mkII. Chciałem żeby były z klasę, dwie lepsze od Mildtonów, a jest kilka. Dzięki za rady. Temat do zamknięcia.

0