Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF 7604SV - Nie pobiera płynu do płukania, brak prania wstępnego

05 Mar 2013 21:08 4680 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam następujący problem z pralką Samsung WF 7604 SV.
    1) pralka nie pobiera płynu do płukania, jednak woda jest pobierana
    2) niepoprawnie działa pranie wstępne- pralka pobierze proszek, wykona kilka ruchów bębna jednak pranie nie postępuje dalej. W trybie prania jednoetapowego wszystko działa poprawnie
    3) czasowo występuję problemy z otwarciem drzwiczek po praniu, choć być może jest to typowo mechaniczna usterka, gdyż nawet kiedy udaje się je otworzyć, trzeba używać znaczącej siły.

W jednym z postów wyczytałem, że przyczyną złego działania pralki na praniu wstępnym może być uszkodzona grzałka. Czy grzałka zastosowana w tym modelu jest pojedyńcza? Jak pralka zachowuje się w praniu zasadniczym, kiedy grzałka jest uszkodzona?

Proszę o porady co w pierwszej kolejności mogę sprawdzić, by zawęzić pole poszukiwań usterki.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Heniek_L napisał:
    Proszę o porady co w pierwszej kolejności mogę sprawdzić, by zawęzić pole poszukiwań usterki.

Cewki elektrozaworów - są dwie.
  • Poziom 10  
    nares napisał:
    Heniek_L napisał:

Cewki elektrozaworów - są dwie.

Do komory na proszek doprowadzone są dwa przewody sterowane przez dwa elektrozawory. Czy jeden z nich przeznaczony jest wyłącznie do podawania wody do komory z płynem? Jak jest to rozwiązane, w komorze są trzy przegrody- dwie na proszek i jedna( środkowa) na płyn.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeden el-zawór do pierwszej przegródki, drugi do drugiej, a praca obu naraz powoduje skrzyżowanie strumieni wody i ich wypadkowa wlewa się do przegródki na płyn.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za dotychczasowe porady.
    Jutro posprawdzam wszystko i powiadomię o wynikach pomiarów.
  • Poziom 10  
    Dokonałem wstępnych pomiarów. Oto ich wyniki:
    1) Rezystancja obydwu uzwojeń elektrozaworu jest taka sama, słychać że zawory stukają podczas podania napięcia. Przy okazji dla pewności zamieniłem miejscami wtyki zasilające elektrozaworu, celem sprawdzenia poprawności zasilania. Obydwa obwody zaasilania sprawne. Pomimo tego woda mocnym strumieniem wydobywa się jedynie z prawego zaworu, lewy zawór otwiera wodę, jednak strumień jest o wiele słabszy. Jest to szczególnie widoczne kiedy obydwa zawory są w pozycji otwarty- strumień zanika praktycznie do zera podczas gdy drugi zawór podaje wodę z dużą siłą. Profilaktycznie oczyściłem sitko przyłaczą wodnego i wybudowałem z pralki cały zawór, który zasiliłem wodą i podałem napięcie, sytuacja wygląda analogicznie. Zakładając, że obydwa zawory będąc sprawne mają taką samą przepływność, nasuwa się wniosek, że lewa część jest uszkodzona, nie pozwala płynąc wodzie z pełnym strumieniem. Stąd też prawdopodobnie brak pobierania płynu do płukania ze środkowej komory.
    2) Rezystancja grzałki mierzona na odczepionym złączu oznaczonym napisem "HEATHER" wykazuje nieskończoność. Prawdopodobną przyczyną jest przerwa w samym elemencie grzejnym lub w doprowadzeniach do grzałki w części niewidocznej, pod bębnem.
    Tu powstaje problem. Czy da się dostać do grzałki nie demontując kołnierza fartucha zamocowanego na przedniej części obudowy pralki?
    Będę wdzięczny za opis demontażu poszczególnych elementów, który umożliwi dostanie się do grzałki umieszczonej prawdopodobnie z przodu pralki.
    Prosze także o potwierdzenie lub zweryfikowanie mojej dotychczasowej diagnozy usterek.