Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 2531 "dziadek" '93r - skrzynia eps

05 Mar 2013 22:35 2055 9
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich. W "dziadku" jest problem z eps. Proszę o porade czego szukać, czasami jest tylko wsteczny albo żaden bieg. W trybie awaryjnym też nic nie wchodzi, pomaga wyłączenie prądu. Na skrzyni słychać "psykanie" ale nie słychać stukania biegów. NIeraz wyświetla się błąd 55 lub 51. VIN WDB 6534501K004339. Dziękuje za wszelką pomoc.
  • Poziom 9  
    A co dokładnie pokazuje MB SD?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    W wolnej chwili spróbuję się pobawić i rozebrać . Zawsze jak chcę posprawdzać to akurat działa. Siłownik ścieżki to jest ten po lewej?

Dodano po 30 [sekundy]:

Dziękuje bardzo.

Dodano po 44 [minuty]:

Proszę jeszcze podajcie procedure nauczania dla tego modelu. Znalazłem na forach kilka i niewiem która jest do dziadka. Dzięki
  • Poziom 22  
    Lewarek do siebie i załącz zapłon i trzymaj do końca .
  • Spec od Mercedesów
    Karolus1973 napisał:
    Siłownik ścieżki to jest ten po lewej?

Zależnie jaka jest skrzynia - elementy są umieszczone w różnych miejscach. Ten model miał dwa rodzaje skrzyń: MB oraz ZF. Można je rozpoznać po dużym symbolu na górze obudowy. Kody błędów na szczęście są te same dla obu.
    gucio~1 napisał:
    Lewarek do siebie i załącz zapłon i trzymaj do końca

A sprzęgło to co?
    Do tego musi być zaciągnięty hamulec ręczny oraz musi być sprawny układ D+ (czyli ładowanie - zmiana stanu sygnału na D+ pozwala na rozpoczęcie procedury nauczania)
  • Poziom 7  
    Dziękuje za porady. Jak długo trwa nauczanie? Robiłem jak piszecie i trwało to może 2 sek. mignęło 88 i cisza... Z tego co pamiętam to w Actrosach skrzynia zmienia po kolei sama biegi.
  • Poziom 22  
    Nauczanie trwa dłużej. Też są aktywowane siłowniki na skrzyni. Jaki masz wyświetlacz. Te błędy są z FDS ?
  • Poziom 7  
    Wyświetlacz tylko dwucyfrowy i obok zaświeca się taka "harmonia"
  • Użytkownik usunął konto